» کامپیوتر و نرم افزار » در نبرد بین ربات ها و کمدین ها، A.I. در حال کشتن است
کامپیوتر و نرم افزار - هوش مصنوعی

در نبرد بین ربات ها و کمدین ها، A.I. در حال کشتن است

مرداد 24, 1402 3051

بینشی وجود دارد که از Toplyn، McKee و U.C.B می توان به دست آورد. اما در قلب کل کار آنها یک دروغ یا حداقل یک ساده سازی است. هیچ تئوری کمدی که من خوانده ام همه چیز را در بر نمی گیرد زیرا هنر را نمی توان در یک دستور پخت خلاصه کرد. و جوک‌ها که شامل همه چیز از جناس و جناس گرفته تا داستان‌های پشمالو و خنده‌های طنز می‌شود، بسیار متنوع و پیچیده هستند. همانطور که کاریکاتوریست، سائول اشتاینبرگ می گوید: “تلاش برای تعریف طنز یکی از تعاریف طنز است.” سایمون ریچ نشان دادن این اثر را به شاعر، آیلین مایلز، که آن را بد مشتق شده می‌داند، توضیح می‌دهد: «من کد هستم». مایلز قبل از کنایه به ریچ می گوید: «این برنامه M.F.A نام دارد.»

عناصری از ریاضی تا کمدی وجود دارد و (پنجمتر آیامبیک به توانایی شمارش نیاز دارد)، اما ما نباید آنها را به آن تقلیل دهیم. ضمیر ناخودآگاه، منبع خلاقیت زیاد، را نمی توان به این زیبایی ترسیم کرد. و هر چه بیشتر به هنر بزرگ نگاه کنید، بیشتر متوجه می شوید که بخش هایی از آن را نمی توان به طور کامل توضیح داد یا پیش بینی کرد. این به ویژه در مورد کمدی صادق است. خنده دارترین جنبه ها اغلب آنهایی هستند که در مقابل منطق مقاومت می کنند. A.I. طعنه را قبل از حماقت تشخیص خواهد داد.

برای استفاده از محبوب ترین فیلم پرفروش تابستان، باربی عجیب خنده دارترین آنهاست. با این حال، باربی کلیشه ای نوع متفاوتی از خنده را دریافت می کند، خنده ای که ممکن است به توضیح آن شکست در نبرد کباب کمک کند. کاراکترهای سفت و سخت که تلاش می کنند و نمی توانند از موقعیت مکانیکی خود فرار کنند، به طور کلاسیک خنده دار است. (به چارلی چاپلین فکر کنید به دام افتاده در چرخ دنده یا توپ لوسیل در کارخانه شکلات سازی.) هانری برگسون، یکی از اولین فیلسوفان بزرگ مدرن طنز، که به اندازه کافی عاقل بود که “حبس کردن روح کمیک را در یک تعریف رد کند. “، کمدی را اصلاحی برای اتوماسیون عصر صنعتی می دانست. او معتقد بود که ما به عنوان پاسخی به افرادی که مانند ماشین عمل می کنند می خندیم.

برگسون کمدی را کاملاً انسانی می دید. این ممکن است تا حدی به این دلیل باشد که او فهمیده بود که عمیقاً اجتماعی است. ما نه تنها در دسته جمعی بیشتر می خندیم، بلکه آنچه خنده دار می دانیم به این بستگی دارد که چه کسی جوک را می گوید. یک خط مشت در مورد تصادف اتومبیل برای یک نفر خنده دار و برای دیگری توهین آمیز خواهد بود. هوش مصنوعی می‌تواند جوک‌ها را به وجود بیاورد، اما می‌تواند به هوش هیجانی نیاز داشته باشد تا آنها را عملی کند. چیزی که مردم را وادار می کند فقط شوخی نیست، بلکه ارتباط با آگاهی انسانی است که آن را بیان می کند.

شاید مخاطبان بتوانند ارتباط مشابهی با رایانه پیشرفته آینده برقرار کنند. ، اما Catch-22 برای A.I. طنز هر چه از ظاهر انسانی دورتر می شود، خنده دارتر به نظر می رسد، اما هر چه تقلید به آن نزدیک تر شود، وقتی به عمق دره عجیب و غریب می افتد، وحشتناک تر می شود. پس از انقلاب ربات، چیزی که ممکن است کمدی انسانی را از بی ربطی نجات دهد، تعصبات عمیق قبیله ای ما است. ما دوست داریم به خودمان بخندیم.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×