breadcrumbs_delimiter هوش مصنوعی breadcrumbs_delimiter هوش مصنوعی ماروین: ابزاری قدرتمند برای ساختن نرم افزارهای مجهز به هوش مصنوعی
هوش مصنوعی

هوش مصنوعی ماروین: ابزاری قدرتمند برای ساختن نرم افزارهای مجهز به هوش مصنوعی

اردیبهشت 28, 1402 0010

Marvin AI یک پلت‌فرم هوش مصنوعی منبع باز است که به دانشمندان داده در نمونه‌سازی و تجاری‌سازی راه‌حل‌های پیچیده با معماری مقیاس‌پذیر، کم تأخیر، زبان شناسی و معماری استاندارد کمک می‌کند که فرآیند کاوش و مدل‌سازی را سرعت می‌بخشد.

هوش مصنوعی ماروین چیست؟

کتابخانه توسعه نرم‌افزار مبتنی بر هوش مصنوعی با باتری. در نظر گرفته شده است که ادغام قابلیت های هوش مصنوعی در سیستم های نرم افزاری آسان تر شود.

Marvin AI مفهوم توابع AI، که از توابع معمولی متفاوت است زیرا آنها خروجی های درخواستی را با استفاده از AI به جای کد منبع سنتی ایجاد می کنند. این توابع هوش مصنوعی به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا وظایفی مانند استخراج موجودیت ها از صفحات وب، ارزیابی احساسات، یا طبقه بندی اشیاء در پایگاه داده را با بیان الزامات خود و اجرای عملکرد انجام دهند.

توابع هوش مصنوعی ماروین با انواع داده‌های بومی تعامل دارند و ترکیب آن‌ها در هر پایگاه کد و پیوند آن‌ها برای ساخت خطوط لوله پیچیده را ساده می‌کند. این کتابخانه یک رویکرد “مهندسی سریع عملکردی” را اتخاذ می کند، امضای استفاده از هوش مصنوعی را از (str) -> str به (**kwargs) -> Any تغییر می دهد، که انعطاف پذیری بیشتری را در فراخوانی تابع ارائه می دهد.

Marvin AI ربات‌های انعطاف‌پذیر را علاوه بر عملکردهای هوش مصنوعی ارائه می‌کند. این ربات‌ها کمک‌کنندگان هوش مصنوعی هوشمندی هستند که ممکن است با دستورالعمل‌ها، شخصیت‌ها یا مسئولیت‌های منحصربه‌فرد برنامه‌ریزی شوند. آنها می توانند از پلاگین های سفارشی و دانش خارجی برای ایجاد تاریخچه ای از هر موضوع چت استفاده کنند. شایان ذکر است که عملکردهای هوش مصنوعی ماروین نوعی ربات هستند.

Marvin AI یک رابط کاربری متنی (TUI) کاملاً کاربردی ارائه می‌کند که رشته‌ها را در ربات‌های متعدد ضبط می‌کند و یک رابط مکالمه برای کنترل آنها ارائه می‌دهد تا کار با ربات‌ها را آسان‌تر کند.

در حالی که هوش مصنوعی ماروین یک کتابخانه ساختگی است، مفهوم ادغام قابلیت های هوش مصنوعی را به شیوه ای کاربرپسند با توابع هوش مصنوعی و ربات های قابل تطبیق نشان می دهد. لطفاً اگر سؤال دیگری دارید یا اگر کار دیگری می توانم برای شما انجام دهم، به من اطلاع دهید.

ویژگی ها

 1. توابع هوش مصنوعی: هوش مصنوعی ماروین به شما امکان می دهد عملکردهای هوش مصنوعی بسازید که می توانند داده های ساختاریافته را بدون استفاده از کد منبع سنتی مدیریت کنند.
 2. ربات‌های انعطاف‌پذیر: با هوش مصنوعی ماروین، می‌توانید ربات‌هایی با شخصیت بسازید. این ربات‌ها می‌توانند از عملکردهای هوش مصنوعی که شما توسعه می‌دهید استفاده کنند و می‌توانند از افزونه‌ها برای گسترش قابلیت‌های خود استفاده کنند.
 3. رابط کاربری متنی (TUI): Marvin AI یک TUI کاملاً ویژه ارائه می‌کند که به شما امکان می‌دهد با استفاده از یک رابط مکالمه با ربات‌ها تعامل داشته باشید و آن را مدیریت کنید.
 4. پشتیبانی افزونه: ممکن است از افزونه های سفارشی برای گسترش قابلیت های ربات های شما استفاده شود. این افزونه ها عملکردی ارائه می دهند و به شما امکان می دهند قابلیت های ربات های خود را فراتر از ویژگی های داخلی گسترش دهید.
 5. ذخیره‌سازی دانش: هوش مصنوعی ماروین به شما امکان می‌دهد اطلاعاتی را ذخیره کنید که ربات‌ها می‌توانند به آنها دسترسی داشته باشند و در طول بحث‌ها و تعاملات از آنها استفاده کنند.
 6. Python API، CLI، و FastAPI Server: Marvin AI به عنوان یک Python API، CLI و سرور FastAPI ارائه می‌شود و به شما امکان می‌دهد قابلیت‌های آن را در پایگاه کد موجود خود بگنجانید.

نصب

Marvin را با اجرای دستور زیر نصب کنید:

pip install marvin

پس از نصب، می توانید با اجرای دستور زیر یک جلسه چت با ماروین شروع کنید:

چت ماروین

ایجاد یک ربات:

ربات‌های ماروین ObiWanKenoBot -p «هر میم جنگ ستارگان را می‌شناسد» ایجاد می‌کنند

با آن گپ بزنید:

ماروین چت -b ObiWanKenoBot
Marvin AI

همچنین Smol Developer: The AI ​​That Can Code برای شما.

زمان استفاده از Marvin:

ماروین یک کتابخانه با اراده قوی و سطح بالا است که هدف آن ادغام ابزارهای هوش مصنوعی در توسعه نرم افزار است. چندین دلیل قانع کننده برای استفاده از Marvin وجود دارد:

 1. به یک عملکرد هوش مصنوعی نیاز دارید که بتواند داده‌های ساختاریافته را مدیریت کند . ماروین قدرت هوش مصنوعی را در ساختارهای داده بومی به کار می‌برد و به شما امکان می‌دهد تا توابعی طراحی کنید که در غیر این صورت نوشتن آنها دشوار یا غیرممکن است. برای مثال، می‌توانید از توابع هوش مصنوعی برای تولید اسناد JSON از مواد HTML، استخراج کلمات کلیدی متناسب با معیارهای خاص، یا مشخص کردن احساسات – همه بدون نوشتن کد منبع سنتی استفاده کنید.
 2. می‌خواهید یک دستیار هوش مصنوعی در کد خود داشته باشید. برای رسیدگی به مسائل پیچیده، ربات‌های ماروین می‌توانند دستورالعمل‌ها را دنبال کنند و گفتگو داشته باشند. آنها می توانند از افزونه های سفارشی و دانش خارجی استفاده کنند. آنها در نظر گرفته شده اند که در نرم افزار شما گنجانده شوند، اما شما همچنین ممکن است آنها را مستقیماً در معرض دید کاربران خود قرار دهید!
 3. شما می‌خواهید بدون نیاز به تصمیم‌گیری بیش از حد، فناوری‌های پیشرفته هوش مصنوعی را با اطمینان پیاده‌سازی کنید. استفاده موفقیت‌آمیز از LLM مستلزم بررسی دقیق درخواست‌ها، آماده‌سازی داده‌ها و زیرساخت است. کاربر هدف ما بیشتر علاقه مند به استفاده از سیستم های هوش مصنوعی است تا توسعه سیستم های هوش مصنوعی. در نتیجه، ماروین به گونه‌ای طراحی شده است که با بهینه‌سازی برای نتایج معنادار، پذیرش این فناوری را تا حد ممکن ساده کند. ماه‌ها استفاده در دنیای واقعی درخواست‌های ماروین را سخت‌تر کرده است و در طول زمان به بهبود آنها ادامه خواهد داد.

چه زمانی از هوش مصنوعی Marvin استفاده نکنید:

چند دلیل برای عدم استفاده از Marvin وجود دارد:

 1. شما می خواهید کنترل کاملی بر هوش مصنوعی داشته باشید. ماروین یک کتابخانه سطح بالا است که به طور معمول تنظیمات LLM را در اختیار کاربران قرار نمی دهد (به استثنای چند مورد). با در نظر گرفتن پیشنهادات داخلی ماروین، تنظیماتی را انتخاب کردیم که در اکثر شرایط بهترین نتایج را ایجاد می کند.
 2. شما یک خلبان هوش مصنوعی می خواهید که به شما در نوشتن برنامه نویسی کمک کند. هدف ماروین کمک به شما در نوشتن کد منبع نیست. بلکه باید به شما در انجام کارهایی که توضیح آنها در کد منبع دشوار یا غیرممکن است کمک کند. این ممکن است شامل کارهای خسته کننده ای مانند ساخت یک تابع برای استخراج نام حیواناتی که معمولاً در آمریکای شمالی یافت می شوند از یک ایمیل باشد (آره، این یک مثال مضحک است، اما ممکن است). LLM های مدرن در استدلال پیچیده برتری دارند، که ماروین به شما اجازه می دهد آن را به روشی طبیعی و واضح در کد خود بگنجانید.
 3. شما می‌خواهید از مدل‌های مختلف LLM استفاده کنید. ماروین برای رقابت با مدل‌های GPT-4 و GPT-3.5 OpenAI در نظر گرفته شده است. در حالی که این مدل‌ها ممکن است در آینده گسترش یابند، ما متوجه شده‌ایم که درخواست‌های توسعه‌یافته برای یک مدل به ندرت به طور مؤثر و بدون تعدیل به مدل‌های دیگر منتقل می‌شوند. ما فعلاً به منظور بهینه‌سازی استفاده از آن، دامنه کتابخانه را محدود کرده‌ایم.
 4. شما می‌خواهید کنترل کاملی بر درخواست‌های خود داشته باشید. ماروین، به‌عنوان یک پلت‌فرم «مهندسی فوری عملکردی»، ورودی‌های کاربر را دریافت می‌کند و اعلان‌هایی ایجاد می‌کند که احتمالاً پیامد مورد نظر را ارائه می‌کنند، حتی اگر دقیقاً نباشند. آنچه کاربر بیان کرده است ماروین پیش بینی نمی کند که کاربران درخواست های LLM را کاملاً خام ارسال کنند.
 5. شما به دنبال سؤال نهایی هستید. حتی ماروین که فوق‌العاده باهوش است، نمی‌تواند به سؤال نهایی زندگی، جهان و همه چیز پاسخ دهد. اگر به دنبال روشنگری وجودی هستید، ممکن است مجبور شوید فراتر از اندروید پارانوئید مورد علاقه ما بروید.

این مقاله برای کمک به یادگیری هوش مصنوعی ماروین است. ما اطمینان داریم که برای شما مفید بوده است. لطفاً نظرات و انتقادات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×