breadcrumbs_delimiter هوش مصنوعی breadcrumbs_delimiter Bard vs ChatGPT: The Battle for the Future of AI
هوش مصنوعی

Bard vs ChatGPT: The Battle for the Future of AI

اردیبهشت 26, 1402 0015

مبارزه برای آینده هوش مصنوعی با دو مدل از قدرتمندترین زبان‌ها، Bard و ChatGPT، در حال رقابت برای برتری است. Google AI’s Bard یک مدل زبان بزرگ است، اما ChatGPT OpenAI یک مدل زبان بزرگ است. هر دو مدل می‌توانند متن تولید کنند، زبان‌ها را ترجمه کنند، انواع مختلفی از محتوای خلاقانه بنویسند و پاسخ‌های مفیدی به سؤالات شما ارائه دهند. با این حال، تغییرات قابل توجهی بین این دو مدل وجود دارد.

Google Bard

Bard یک مدل زبان بزرگ از هوش مصنوعی گوگل است که بر روی مجموعه داده عظیمی از متن و کد آموزش داده شده است. Bard می تواند متن تولید کند، زبان ها را ترجمه کند، انواع مختلف محتوای خلاقانه بنویسد و به سوالات شما به روشی آموزنده پاسخ دهد. Bard هنوز در حال توسعه است، اما قبلاً یاد گرفته است که انواع مختلفی از وظایف را انجام دهد، از جمله:

  • من تمام تلاش خود را می‌کنم که دستورالعمل‌های شما را دنبال کنم و درخواست‌های شما را با تأمل کامل کنم.
  • من از دانش خود برای پاسخگویی جامع و آموزنده به سؤالات شما استفاده خواهم کرد، حتی اگر آنها باز، چالش برانگیز یا عجیب باشند.
  • من قالب‌های متنی خلاقانه متفاوتی از محتوای متن، مانند شعر، کد، اسکریپت، قطعات موسیقی، ایمیل، نامه‌ها و غیره تولید خواهم کرد. تمام تلاشم را می‌کنم تا تمام نیازهای شما را برآورده کنم.

ChatGPT

ChatGPT یک مدل زبان بزرگ از OpenAI است که بر روی مجموعه داده عظیمی از متن و کد آموزش داده شده است. ChatGPT می تواند متن تولید کند، زبان ها را ترجمه کند، انواع مختلفی از محتوای خلاقانه بنویسد و به سوالات شما به روشی آموزنده پاسخ دهد. ChatGPT نیز هنوز در حال توسعه است، اما قبلاً یاد گرفته است که انواع مختلفی از وظایف را انجام دهد، از جمله:

  • ChatGPT می تواند مکالمات چت واقع بینانه و منسجم ایجاد کند.
  • ChatGPT می‌تواند به سؤالات شما به شیوه‌ای آموزنده پاسخ دهد، حتی اگر آنها باز، چالش برانگیز یا عجیب باشند.
  • ChatGPT می‌تواند انواع مختلفی از محتوای خلاقانه بنویسد، مانند شعر، کد، اسکریپت، قطعات موسیقی، ایمیل، نامه‌ها و غیره.

رابط

رابط کاربری Bard’s، مانند بسیاری از برنامه‌های Google، ساده و نامرتب است. یک پنجره متنی، مکانی برای درج اعلان‌ها و نه چیزهای دیگر وجود دارد.

قابل توجه، به نظر نمی‌رسد برگه تاریخچه مکالمه مانند ChatGPT وجود داشته باشد. این بدان معناست که شما نمی توانید به راحتی به مکالمات Bard قبلی خود دسترسی داشته باشید. به نظر می رسد این مکالمات زودگذرتر هستند.

به طور کلی، رابط کاربری Bard ساده و کاربرپسند است. در حالی که رابط ChatGPT عملکردی تر و تجاری تر است، Bard بیشتر شبیه ابزاری است که برای کسانی که به گوگل می رسند و قصد انجام جستجو را دارند، می باشد.

سرعت

بارد به سرعت حرکت می کند. با حجم زیاد متن، می تواند 500 کلمه را در 9.5 ثانیه بنویسد.

بارد نیز به یکباره پاسخ می‌دهد، اما ChatGPT چیزها را طوری می‌نویسد که انگار کسی در حال نوشتن در یک پردازشگر کلمه است. با این حال، مدل‌های زبان بزرگ در شمارش خیلی خوب نیستند.

ChatGPT با 428 کلمه در 3 دقیقه و 2 ثانیه پاسخ داد.

اما، در حال حاضر، بارد از ChatGPT بهتر عمل می کند.

قابلیت‌ها

تا کنون، به نظر می رسد که بارد برنده است – هم زیبا و هم سریعتر است. با این حال، وقتی صحبت از محتوای واقعی می شود، عملکرد سیستم به سرعت کاهش می یابد.

UI Bard با محدودیت هایی در مورد قابلیت های آن همراه است.

Bard vs ChatGPT

Google به صراحت بیان می کند که “برخی از پاسخ ها ممکن است نادرست باشند” و برد دستورالعمل های سختگیرانه ای را رعایت می کند.

اینها عبارتند از:

  • «کنترل‌های ایمنی داخلی» که از پاسخ‌های مخرب یا مضر محافظت می‌کنند.
  • محدودیت هایی که به نظر می رسد باعث می شود بارد از نوشتن پاسخ خودداری کند به جای نوشتن پاسخی که ممکن است اشتباه یا فراتر از توانش باشد.

در حالی که ChatGPT معمولاً در هر چیزی که از آن بخواهید سعی می کند – و اغلب موفق می شود – بارد خیلی راحت تر می گوید “نه” یا فقط به شما اطلاع می دهد که چیزی فراتر از توانایی های آن است.

همچنین نحوه استفاده از Google bard.

Bard در مقابل ChatGPT

Bard و ChatGPT هر دو مدل های زبان قوی هستند، اما چندین تمایز عمده دارند. Bard در مقایسه با ChatGPT بر روی حجم بیشتری از داده های متن و کد آموزش دیده است که به آن مهارت های متنوع تری می دهد. بارد همچنین می‌تواند از طریق جستجوی Google به اطلاعات دنیای واقعی دسترسی پیدا کرده و آنها را تفسیر کند، که به بارد از نظر دقت واقعی مزیتی می‌دهد. از سوی دیگر، ChatGPT ممکن است زبان مبتکرانه و جالب‌تری نسبت به Bard ایجاد کند و از نظر ارزش سرگرمی به آن مزیتی بدهد.

این مقاله به شما کمک می‌کند درباره Bard در مقابل ChatGPT بیاموزید. ما اطمینان داریم که برای شما مفید بوده است. لطفاً نظرات و انتقادات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×