breadcrumbs_delimiter هوش مصنوعی breadcrumbs_delimiter ChatGPT: راهنمای گام به گام استفاده از این ابزار قدرتمند هوش مصنوعی
هوش مصنوعی

ChatGPT: راهنمای گام به گام استفاده از این ابزار قدرتمند هوش مصنوعی

اردیبهشت 25, 1402 0010

ChatGPT یک ابزار هوش مصنوعی قدرتمند است که می تواند برای تولید محتوای خلاقانه، ترجمه زبان ها و پاسخ به سؤالات شما استفاده شود. این زبان بر روی مدل‌های زبان بزرگ GPT-3.5 و GPT-4 OpenAI ساخته شده است و با استفاده از تکنیک‌های یادگیری تحت نظارت و تقویتی (رویکردی برای انتقال یادگیری) تنظیم شده است. ChatGPT به عنوان یک نمونه اولیه در 30 نوامبر 2022 راه اندازی شد و به دلیل پاسخ های دقیق و پاسخ های واضح خود در بسیاری از حوزه های دانش توجه را به خود جلب کرد.

یک حساب OpenAI ایجاد کنید.

به chat.OpenAi.com بروید و یک حساب کاربری ایجاد کنید یک آدرس ایمیل، یک حساب Google یا Microsoft یا هر دو. برای ورود به سیستم و استفاده از ChatGPT، باید یک حساب کاربری در وب سایت OpenAI ایجاد کنید.

ChatGPT

اگر قبلاً حسابی ایجاد نکرده‌اید، روی ثبت نام کلیک کنید و اطلاعات خود را طبق دستور وارد کنید. برای ایجاد یک حساب کاربری با OpenAI، باید یک شماره تلفن معتبر ارائه دهید. پس از ثبت نام اکنون می توانید با استفاده از شناسه ایمیل خود وارد ChatGPT شوید.

ChatGPT

همچنین داده‌های چگونه سابقه ChatGPT را غیرفعال کنید و مکالمات خود را خصوصی نگه دارید.

مشکل ChatGPT

پس از ورود به حساب OpenAI خود در سمت ChatGPT وب سایت، وقت آن است که با پنجره ابزار هوش مصنوعی آشنا شوید. در اینجا خلاصه ای از آنچه خواهید دید، با مثالی از تصویر زیر آمده است:

ChatGPT
 1. دکمه گپ جدید: دکمه گپ جدیدی را در سمت چپ صفحه خود خواهید دید که هر لحظه می توانید برای شروع مکالمه جدید روی آن کلیک کنید. این مفید است زیرا مدل ChatGPT مکالمات گذشته را به خاطر می‌آورد و با متن پاسخ می‌دهد، بنابراین شروع یک چت جدید، گفتگوی جدیدی را بدون تعصب پاک می‌کند.
 2. سابقه گپ: نوار کناری سمت چپ همچنین تمام چت‌های قبلی شما را در صورت نیاز به بازگشت به یکی در دسترس نگه می‌دارد، اما می‌توانید سابقه چت را غیرفعال کنید.
 3. ارتقا به پلاس: ChatGPT Plus عضویت ممتازی است که به مشترکین امکان دسترسی به مدل GPT-4 OpenAI را می‌دهد، یک مدل زبانی سریع‌تر و بزرگ‌تر. شما این امکان را دارید که به پلاس ارتقا دهید یا در نسخه رایگان باقی بمانید.
 4. حساب: با کلیک بر روی آدرس ایمیل یا نام خود در گوشه سمت چپ پایین صفحه، می‌توانید به اطلاعات حساب خود، از جمله تنظیمات، فرصت خروج از سیستم، و پشتیبانی OpenAI دسترسی داشته باشید. و سوالات متداول.
 5. اعلام‌های شما: پاسخ‌های ربات چت هوش مصنوعی به سؤالات یا درخواست‌های شما در اینجا نشان داده می‌شود.
 6. پاسخ‌های ChatGPT: هر زمان که به سؤالات شما پاسخ داد، نشان‌واره ChatGPT در سمت چپ نشان داده می‌شود.
 7. کپی، شست بالا، شست پایین: هر بار که ChatGPT پاسخ می‌دهد، می‌توانید متن را در کلیپ‌بورد خود کپی کنید تا در جای دیگری جای‌گذاری کنید و همچنین درباره دقیق بودن یا نبودن پاسخ بازخورد ارائه دهید، این فرآیند به شما کمک می‌کند ابزار هوش مصنوعی را به خوبی تنظیم کنید.
 8. بازسازی پاسخ: اگر در دریافت پاسخ در مکالمه مشکل داشتید یا پاسخ کافی دریافت نکردید، می‌توانید با انتخاب مجدد پاسخ به ChatGPT دستور دهید با جدیدترین پاسخ دوباره امتحان کند.
 9. منطقه متن: پیشنهادات و سؤالات خود را در اینجا وارد کنید، سپس برای ارسال آنها، Enter را فشار دهید.
 10. نسخه ChatGPT: OpenAI اطلاعیه‌ای را در زیر فیلد ورودی متن اضافه کرد، جایی که می‌توانید بخوانید که این یک «پیش‌نمایش تحقیق رایگان» است. ChatGPT ممکن است اطلاعات نادرستی در مورد افراد، مکان ها یا حقایق ایجاد کند. همچنین نسخه ChatGPT مدل* شما اکنون از آن استفاده می کنید.

نوشتن درخواست‌ها و سؤالات خود را شروع کنید

همین. اکنون که می دانید چگونه به Chat GPT دسترسی داشته باشید و وارد آن شوید، وقت آن رسیده است که شروع کنید. هر سوال مهمی دارید از مدل زبان بپرسید و ببینید چه نوع پاسخ هایی می توانید دریافت کنید. ChatGPT ممکن است برای انواع بی پایانی از وظایف، از توسعه نرم افزار گرفته تا نوشتن و ترجمه استفاده شود.

اکنون می‌توانید هر یک از درخواست‌های Chat GPT خود را در کادر متنی در پایین صفحه وارد کنید و برای ارسال سؤالات خود روی enter کلیک کنید. سپس ربات چت هوش مصنوعی در تلاش برای پاسخ به سوالات شما، متنی ایجاد می کند.

ChatGPT 1

با استفاده از ChatGPT با استفاده از Prompt محتوا ایجاد کنید.

این مرحله اولیه است که در آن تصمیم می‌گیرید چه چیزی را می‌خواهید از Chat GPT بپرسید، اما هنوز چیزی از آن نپرسید. مشخص کنید که می خواهید عملکرد یا روال شما چه چیزی را انجام دهد، یا در مورد چه چیزی می خواهید یاد بگیرید تا آن را در کد خود قرار دهید. تعیین کنید که چه آرگومان هایی را در کد خود وارد می کنید و چه چیزی را می خواهید دریافت کنید. سپس در نظر بگیرید که چگونه می خواهید آن را توصیف کنید.

ChatGPT prompts

تولید کد با استفاده از ChatGPT

ChatGPT می تواند کد تولید کند و متن بنویسد. ChatGPT یک مدل زبان AI است که می تواند صحبت کند، تفسیر کند و به زبان طبیعی پاسخ دهد. اگر سؤال یا وظیفه خاصی در زمینه کدنویسی یا تولید محتوا دارید، می‌توانید از ChatGPT کمک بخواهید، و آن تمام تلاش خود را برای ارائه راه‌حل‌های مفید و مناسب انجام می‌دهد.

chatGPT prompt2

ایجاد کلید API

اگر به کلید API GPT OpenAI اشاره می‌کنید، می‌توانید با دنبال کردن این مراحل یکی را ایجاد کنید:

ChatGPT
 • به وب‌سایت OpenAI بروید و برای یک حساب جدید بپیوندید یا به یک حساب موجود وارد شوید.
 • بعد از اینکه وارد شدید به صفحه دسترسی API بروید.
 • گزینه “ایجاد کلید API” را انتخاب کنید.
 • کلید API خود را نام بگذارید و حقوقی را انتخاب کنید که ارائه شود.
 • گزینه “ایجاد” را انتخاب کنید.
 • کلید API جدید شما نشان داده خواهد شد. آن را ایمن نگه دارید و با کسی که نمی شناسید به اشتراک نگذارید.

ChatGPT 4 Playground

Chat GPT Playground نسخه پیشرفته تری از چت ربات ChatGPT را با قابلیت های بیشتر و کنترل بیشتر بر خروجی تولید شده ارائه می دهد. می‌تواند هر شکلی از مطالب را در پاسخ به ورودی کاربر بنویسد، از جمله خلاصه کردن متون طولانی، تولید پست‌های وبلاگ، ترجمه متن، و حتی نوشتن رمان‌های کامل.

ChatGPT playground

در حالی که دسترسی به GPT4 Playground جدیدتر به طور موقت محدود است، GPT 3.5 Playground قدیمی رایگان است. کاربران می توانند از ChatGPT Playground APIها برای ایجاد ابزارهای هوش مصنوعی خود با کمک آموزش OpenAI استفاده کنند.

این مقاله به شما کمک می‌کند تا نحوه استفاده از Chat GPT را یاد بگیرید. ما اطمینان داریم که برای شما مفید بوده است. لطفاً نظرات و انتقادات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×