breadcrumbs_delimiter هوش مصنوعی breadcrumbs_delimiter چگونه تاریخچه ChatGPT را غیرفعال کنیم و مکالمات خود را خصوصی نگه داریم
هوش مصنوعی

چگونه تاریخچه ChatGPT را غیرفعال کنیم و مکالمات خود را خصوصی نگه داریم

اردیبهشت 23, 1402 006

ChatGPT یک ربات چت هوشمند است که می تواند مکالمات واقع بینانه و جذاب را بر اساس ورودی شما ایجاد کند. ممکن است به دلایل مختلف از جمله حفظ حریم خصوصی، امنیت یا ترجیحات شخصی، نخواهید چت گفتگوهای ChatGPT خود را ذخیره کنید. این راهنما به شما آموزش می‌دهد که چگونه سابقه چت ChatGPT را غیرفعال کنید و هر چت موجودی را که ممکن است در دستگاه یا حساب اینترنتی خود ذخیره کرده باشید حذف کنید.

نحوه غیرفعال کردن سابقه چت در ChatGPT

قبل از اینکه ادامه دهیم، می‌خواهم به شما اشاره کنم که توانایی پاک کردن سابقه چت و عدم استفاده از داده‌های خود برای آموزش مدل به مشترکین Chat GPT Plus محدود نمی‌شود. هر کاربر GPT مکالمه ممکن است عملکرد تاریخچه مکالمه را غیرفعال کند. به این صورت است:

ورود به ChatGPT

با کلیک بر روی OpenAI لینک ورود در اینجا، با اتصال به وب‌سایت Chat GPT شروع کنید. اگر قبلا این کار را نکرده اید اعتبار ورود خود را وارد کنید تا به صفحه چت هدایت شوید.

ChatGPT

همچنین ورود به ChatGPT آسان شد: راهنمای سریع برای دسترسی رایگان OpenAI.

دسترسی به تنظیمات حساب

برای باز کردن یک منوی بازشو، روی نماد نمایه خود در گوشه سمت چپ پایین صفحه چت اصلی خود کلیک کنید.

chatGPT1

پس از آن، “تنظیمات” را انتخاب کنید تا به همه تنظیمات Chat GPT دسترسی داشته باشید.

chatGPT2

نمایش کنترل‌های داده

برای دسترسی به گزینه تاریخچه، Data Controls را در پاپ آپ تنظیمات انتخاب کنید.

Data controls

سابقه ChatGPT را خاموش کنید

در نهایت، کلید “سابقه و آموزش چت” را خاموش کنید و کارتان تمام شد.

chatGPT3

به همین سادگی است! سابقه Chat GPT شما دیگر در دسترس نیست، و از چت‌های جدید دیگر برای آموزش مدل LLM OpenAI استفاده نمی‌شود. مکالمات گذشته شما خاکستری می شود و در صورت تمایل می توانید فوراً تاریخچه Chat GPT را فعال کنید.

clear chat

با این حال، بحث‌های تازه همچنان به مدت 30 روز حفظ خواهد شد، اما فقط برای نظارت بر سوء استفاده. پس از سپری شدن دوره زمانی، این موارد برای همیشه پاک خواهند شد.

نحوه پاک کردن مکالمات قدیمی ChatGPT

اگر یک حساب Chat GPT Plus را با شخصی به اشتراک می گذارید یا به سادگی از درهم ریختگی خوشتان نمی آید، می توانید پیام های قبلی ChatGPT را به راحتی حذف کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

  • وارد وب سایت Chat GPT شوید و سپس بر روی تصویر نمایه خود کلیک کنید تا یک منوی بازشو ظاهر شود.
  • برای شروع پاک کردن چت‌های خود، روی «پاک کردن مکالمات» در اینجا کلیک کنید.
clear conversations

اکنون از شما درخواست می‌کند که فعالیت خود را تأیید کنید. برای تکمیل انتخاب خود کافی است روی «تأیید پاک کردن مکالمات» کلیک کنید.

Confirm clear conversations

سابقه گپ قبلی Chat GPT شما اکنون به طور کامل پاک شده است.

لطفاً به خاطر داشته باشید که دیگر نمی توانید به چت های قبلی خود دسترسی داشته باشید. با این حال، اگر دستورالعمل‌های ما را در بالا دنبال کنید، ممکن است همیشه یک چت جدید ایجاد کنید که برای آموزش استفاده نمی‌شود.

این مقاله به شما کمک می‌کند یاد بگیرید که چگونه سابقه چت GPT را غیرفعال کنید و مکالمات خود را خصوصی نگه دارید. ما اطمینان داریم که برای شما مفید بوده است. لطفاً نظرات و انتقادات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×