» هوش مصنوعی » ChatGPT Plus VS ChatGPT: مقایسه ای جامع از ویژگی ها و مزایا
هوش مصنوعی

ChatGPT Plus VS ChatGPT: مقایسه ای جامع از ویژگی ها و مزایا

اردیبهشت 22, 1402 10113

OpenAI’s ChatGPT یک چت ربات هوش مصنوعی قوی است که می تواند به صورت مکالمه ای درگیر شود. می تواند به سؤالات پاسخ دهد، نوشته های خلاقانه تولید کند، زبان ها را ترجمه کند، و بسیاری چیزهای دیگر. ChatGPT Plus یک گزینه عضویت جدید است که زمان پاسخگویی سریع‌تر، دسترسی اولویت‌دار به ویژگی‌های جدید و دسترسی عمومی ChatGPT را حتی در ساعات شلوغ به مشتریان ارائه می‌دهد. ما ChatGPT و ChatGPT Plus را در این پست مقایسه خواهیم کرد تا به شما کمک کنیم تعیین کنید کدام یک برای شما بهتر است.

ChatGPT چیست؟

ChatGPT

مدل زبان ChatGPT به‌عنوان یک ربات چت مبتنی بر هوش مصنوعی که توسط OpenAI بر اساس مدل زبان GPT (تبدیل پیش‌آموزش‌دهی شده) ساخته شده است، مشخص می‌شود.» از الگوریتم های یادگیری عمیق برای تولید پاسخ های مکالمه به ورودی های متن استفاده می کند. کاربران ChatGPT می توانند درخواست یا سوال بپرسند. ChatGPT ممکن است اطلاعاتی را از محیط اطراف خود به دست آورد و با استفاده از یک مدل زبان بزرگ (LLM) نتیجه گیری کند.

ChatGPT بر روی مجموعه عظیمی از مقالات آنلاین، صفحات وب، و پست‌های رسانه‌های اجتماعی و همچنین تعاملات بی‌درنگ، عمدتاً به زبان انگلیسی، با پیمانکاران انسانی که توسط OpenAI به کار گرفته شده‌اند، آموزش دیده است. یاد می‌گیرد که زبان و طرح‌بندی متن را شبیه‌سازی کند، و همچنین عبارات رایج را منعکس کند.

ویژگی های ChatGPT

عملکرد اصلی Chat GPT ایجاد پاسخ‌های جعبه متنی است که با آنچه افراد واقعی می‌نویسند قابل مقایسه باشد. در نتیجه، با ربات‌های گفتگو، سیستم‌های هوش مصنوعی و دستیارهای مجازی به خوبی کار می‌کند.

این می‌تواند مطالبی شبیه انسان تولید کند و دارای طیف وسیعی از کاربردها، از جمله ترجمه زبان، مدل‌سازی زبان، و ترکیب متن برای ربات‌های گفتگو و سایر برنامه‌ها است.

علاوه بر این، ChatGPT ممکن است بتواند شکاف بین افراد غیر فنی و فنی را پر کند. فعالیت‌های پیچیده ممکن است خودکار شوند تا یادگیری کدنویسی برای افرادی که تجربه برنامه‌نویسی ندارند آسان‌تر شود.

ChatGPT Plus چیست؟

ChatGPT

ChatGPT طبق توضیحات، «یک ربات چت مبتنی بر هوش مصنوعی است که توسط OpenAI، بر اساس مدل زبان GPT (تبدیل پیش‌آموزش‌دهی شده) ساخته شده است». با استفاده از تکنیک‌های یادگیری عمیق، به ورودی‌های متنی با پاسخ‌های مکالمه پاسخ می‌دهد. کاربران ChatGPT می توانند سوال بپرسند و درخواست کنند. ChatGPT ممکن است داده ها را از محیط اطراف خود جمع آوری کند و با استفاده از یک مدل زبان بزرگ (LLM) نتیجه گیری کند.

ChatGPT بر روی مجموعه عظیمی از مقالات آنلاین، صفحات وب، و پست‌های رسانه‌های اجتماعی و همچنین تعاملات بی‌درنگ، عمدتاً به زبان انگلیسی، با پیمانکاران انسانی که توسط OpenAI به کار گرفته شده‌اند، آموزش دیده است. توانایی آن را برای تقلید از زبان و سازماندهی کار، و همچنین بازتاب واژگان رایج مورد استفاده افزایش می‌دهد.

ویژگی ChatGPT ChatGPT Plus
معماری مدل GPT-3 GPT-3.5
تعداد پارامترها 175 میلیارد 350 میلیارد
حداکثر طول ورودی 2048 توکن 4096 توکن
قابلیت مکالمه عالی بهبود
پشتیبانی چند زبانه بله، از بیش از 40 زبان پشتیبانی می‌کند بله، از بیش از 50 زبان پشتیبانی می‌کند
آموزش اختصاصی دامنه پشتیبانی محدود برای تنظیم دقیق پشتیبانی بهبود یافته برای تنظیم دقیق
استنتاج سریعتر خیر بله
هزینه کمتر بالاتر

همچنین ورود به ChatGPT.

ویژگی های ChatGPT Plus

  • بر اساس یک پست وبلاگ OpenAI، این اشتراک “پرداخت” “سرعت پاسخ سریعتر و دسترسی اولویت به ویژگی های آینده” را امکان پذیر می کند.
  • هنگامی که تقاضای قابل توجهی برای سرورهای ChatGPT OpenAI وجود دارد، زمان پاسخگویی یک نگرانی بوده است؛ با این حال، این مشکل با سرورهای Chat GPT Plus حل خواهد شد.
  • بلافاصله پس از شروع ChatGPT، سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI اظهار داشت که آنها باید فروش این سرویس را بررسی کنند زیرا انجام این جستجوها در سرورهای ابری پرهزینه است. به احتمال زیاد به همین دلیل اشتراک ایجاد شده است.
  • کشورهای بیشتری می‌توانند از ChatGPT Plus، سرویس عضویت ممتاز، زمانی که در ماه‌های آینده به لیست انتظار بپیوندند، استفاده کنند. طبق گفته OpenAI، “ما قصد داریم به سرعت دسترسی و پشتیبانی را به کشورها و مناطق جدید گسترش دهیم.”

تفاوت بین Chat GPT و Chat GPT Plus

  • تفاوت اصلی این است که نسخه جدید، ChatGPT Plus، می‌تواند بر اساس رویدادهای اخیر نتیجه‌گیری کند، چیزی که ChatGPT اکنون نمی‌تواند انجام دهد. افرادی که می‌خواهند بلافاصله بحث را شروع کنند، باید از مدل Chat GPT Plus استفاده کنند، زیرا می‌تواند این کار را سریع‌تر از Chat GPT انجام دهد.
  • Chat GPT کندتر از Chat GPT Plus است زیرا ایجاد متن از مجموعه معینی از کلمات و عبارات بیشتر طول می کشد. کاربران ChatGPT Plus در ساعات اوج مصرف به خدمات دسترسی خواهند داشت.
  • علاوه بر این، این مشتریان پلاس زودتر به ویژگی‌های جدید دسترسی خواهند داشت و از زمان پاسخ‌دهی سریع‌تر بهره خواهند برد.
  • در مقایسه با چت GPT Plus، چت GPT هزینه کمتری دارد و راه اندازی و استفاده آسان تر است. علیرغم اینکه چت GPT Plus گران‌تر از گپ GPT است، ممکن است بحث‌ها را سریع‌تر آغاز کند.

این مقاله به شما کمک می کند تا در مورد CHATGPT PLUS در مقابل CHATGPT بیاموزید. ما اطمینان داریم که برای شما مفید بوده است. لطفاً نظرات و انتقادات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×