breadcrumbs_delimiter هوش مصنوعی breadcrumbs_delimiter نحوه استفاده مؤثر از Google BARD: راهنمای مبتدیان
هوش مصنوعی

نحوه استفاده مؤثر از Google BARD: راهنمای مبتدیان

اردیبهشت 22, 1402 0012

Google Bard ابزار جدیدی است که از پردازش زبان طبیعی برای تولید مطالب خلاقانه استفاده می‌کند. Google Bard می تواند به شما کمک کند قفل تخیل خود را باز کنید و خود را با کلمات بیان کنید، چه بخواهید شعر، روایت، آهنگ یا هر چیز دیگری بنویسید. من به شما یاد خواهم داد که چگونه از Google Bard برای تولید مطالب منحصر به فرد و اصلی خود در این پست استفاده کنید. همچنین برخی از ویژگی‌ها و امتیازات Google Bard، و همچنین برخی نکات و تاکتیک‌ها را برای استفاده حداکثری از آن مرور خواهم کرد. در پایان این مقاله، می‌توانید از Google Bard برای ایجاد محتوای جالب، سرگرم‌کننده و الهام‌بخش استفاده کنید.

Google Bard چیست؟

Google Bard، مانند ChatGPT، یک ربات گفتگوی هوش مصنوعی است که می تواند متنی از هر نوع ایجاد کند. می‌توانید هر سؤالی را که می‌خواهید بپرسید، تا زمانی که محدودیت‌های محتوایی آن را نقض نکند. بارد پاسخ خواهد داد. اگرچه Bard هنوز به طور رسمی جایگزین Google Assistant نشده است، اما به طور قابل توجهی یک کمک کننده هوش مصنوعی تواناتر است.

آیا Google Bard در دسترس است؟

پس از اعلام آن، Google Bard از طریق یک صف انتظار در دسترس تعداد محدودی از مشتریان باقی ماند. با این حال، در Google I/O 2023، این شرکت فاش کرد که Bard اکنون برای همه، از جمله 180 کشور و منطقه در سراسر جهان، در دسترس است.

بر اساس گفته‌های Google، Bard اکنون به زبان‌های ژاپنی و کره‌ای با حداکثر ۴۰ زبان به زودی پشتیبانی می‌شود.

Bard هنوز به عنوان یک “آزمایش” در نظر گرفته می شود، اگرچه اکنون به راحتی برای همه در دسترس است تا از آن استفاده کنند.

نحوه استفاده از Google Bard

برای شروع یادگیری نحوه استفاده از چت ربات جدید Google، به Bard.Google.com بروید. و با استفاده از حساب Google خود وارد شوید.

Google Bard

پنجره گپ بارد

استفاده از هوش مصنوعی Bard ساده است. پس از ورود، مستقیماً به پنجره چت هدایت می شوید. پنجره چت Google Bard، مانند سایر ربات‌های چت مشهور هوش مصنوعی که برای استفاده عمومی در دسترس هستند، به گونه‌ای ساخته شده است که کاربر پسند باشد و برای پیمایش ساده باشد.

وقتی پنجره Bard را باز می کنید، موارد زیر را مشاهده خواهید کرد:

 • بازنشانی گپ: گزینه بالایی در سمت چپ منوی اصلی پنجره بحث فعلی را پاک می‌کند و بحث جدیدی را شروع می‌کند.
 • فعالیت Bard: بحث‌های Google Bard شما ذخیره نمی‌شوند، اما درخواست‌های شما ذخیره می‌شوند. با کلیک بر روی Bard Activity در سمت چپ، یک برگه جدید حاوی تاریخچه درخواست شما ظاهر می شود.
 • سؤالات متداول: آیا سؤالی دارید که در این مقاله به آن نپرداخته ایم؟ برای سؤالات و پاسخ‌های خاص بارد، سؤالات متداول در سمت چپ را ببینید.
 • به‌روزرسانی‌ها: این گزینه تاریخچه بسیاری از به‌روزرسانی‌های انجام‌شده برای Bard AI را نشان می‌دهد.
 • راهنما و پشتیبانی: اگر در پیمایش هویت جدید مبتنی بر هوش مصنوعی Google با مشکل مواجه هستید، می‌توانید با Bard Help تماس بگیرید یا با کلیک بر روی Help & Support، بازخورد خود را ارائه دهید.
 • ناحیه متن: در پایین صفحه، سؤالات یا درخواست‌های خود را وارد کنید و Enter را فشار دهید یا برای ارسال آن‌ها روی «ارسال» در سمت راست کلیک کنید.
 • میکروفون: با کلیک بر روی میکروفون در قسمت نوشتار، می‌توانید پیشنهادات خود را به Google Bard ارسال کنید.
 • مکالمه: مکالمه شما با Bard AI در مرکز پنجره گپ نشان داده خواهد شد. پس از اینکه ربات چت هوش مصنوعی به سوالات شما پاسخ داد، خواهید دید که می توانید پیش نویس های مختلف را برای هر پاسخ مشاهده کنید و با کلیک روی دکمه شست بالا یا پایین نظرات خود را ارائه دهید. همچنین می‌توانید برای یک پاسخ جدید بازخوانی کنید، آن را انتخاب کنید، آن را در کلیپ‌بورد خود کپی کنید و گزارش دهید.
 • ویرایش: در کادر چت، در کنار درخواست خود، دکمه ویرایش را مشاهده می کنید که به شما امکان می دهد درخواست خود را اصلاح کنید تا پاسخ جدیدی دریافت کنید، که اگر متوجه شوید ممکن است مفید باشد شما باید دقیق تر باشید اما نمی خواهید درخواست خود را دوباره بنویسید.
 • حساب: در گوشه سمت راست بالای پنجره، می‌توانید به حساب Google خود دسترسی داشته باشید.

Google Bard برای چه مواردی استفاده می شود؟

Google Bard طیف گسترده ای از برنامه ها را ارائه می دهد. با چت ربات‌های هوش مصنوعی، به‌ویژه آنهایی که توانمندتر هستند مانند بارد، آسمان محدودیت دارد. این یک ابزار عالی برای طوفان فکری، طرح کلی و همکاری است. مطمئناً از آن برای ایجاد مقاله، مقاله و ایمیل و همچنین مشاغل خلاقانه مانند خلق داستان و شعر استفاده شده است.

و به تازگی، Bard ممکن است برای توسعه و اشکال زدایی کد استفاده شود.

با این حال، همانطور که Google توصیه می کند، استفاده از خروجی متن Bard به عنوان نتیجه نهایی توصیه نمی شود. بهتر است از تولید متن بارد فقط به عنوان نقطه شروع استفاده کنید.

محدودیت های Google Bard

Google Bard، برخلاف ChatGPT، دسترسی کامل به اینترنت را ارائه می دهد. این بدان معناست که می تواند به رویدادهای جاری و زمینه مدرن اشاره کند. این بدان معنا نیست که همه اطلاعات صحیح است. به گفته گوگل، بارد مستعد توهم است.

در 6 فوریه 2023، Google Bard در پاسخ به سؤالی در مورد اکتشافات اخیر تلسکوپ فضایی جیمز وب اشتباه کرد. ادعا می‌کرد که اولین تصویری است که از یک سیاره فراخورشیدی فراتر از منظومه شمسی ما عکس گرفته است، با این حال این اتفاق چندین سال قبل از آن رخ داده است.

این واقعیت که بارد این اطلاعات نادرست را با چنین اطمینانی نشان داد، انتقادات شدیدی را به همراه داشت و با برخی از نقص‌های ChatGPT مقایسه می‌شد. در نتیجه، قیمت سهام Google چندین امتیاز کاهش یافت.

عیب اصلی Bard ناتوانی آن در ذخیره چت است. می‌توانید آنها را صادر کنید، اما وقتی پنجره را ببندید، از بین می‌روند.

آیا Google Bard بهتر از ChatGPT است؟

Google Bard و ChatGPT هر دو چت ربات‌ها را با استفاده از مدل‌های زبان طبیعی و یادگیری ماشینی می‌سازند، اما هر کدام مجموعه‌ای از ویژگی‌های منحصربه‌فرد را ارائه می‌کنند. ChatGPT کاملاً بر اساس داده‌هایی است که عمدتاً تا سال 2021 در زمان نگارش این مقاله جمع‌آوری شده بود، اما Bard توانایی استفاده از اطلاعات به‌روز را برای پاسخ‌های خود دارد و ممکن است در صورت درخواست آزادانه در اینترنت جستجو کند. از آنجایی که مستقیماً به اینترنت متصل است، می‌توانید جستجوهای مشابهی را با کلیک کردن روی دکمه «Google it» انجام دهید. این یک مزیت مهم بارد نسبت به ChatGPT است.

ChatGPT، از سوی دیگر، در درجه اول به سؤالات و پاسخ های مکالمه مربوط می شود. در کارهای خلاقانه نیز عالی است. به گفته گوگل، ChatGPT این ظرفیت را دارد که در آن زمان به سوالات بیشتری به زبان طبیعی پاسخ دهد.

مهمتر از همه، ChatGPT می‌تواند تمام چت‌های شما را که به‌طور منظم در نوار کناری به «مکالمات» طبقه‌بندی می‌شوند، ذخیره کند. در حال حاضر، Bard ممکن است مکالمات شما را صادر کند اما ذخیره نکند. من از قابلیت پیش نویس Bard لذت می برم، اما ChatGPT همچنان بهترین گزینه از نظر استفاده طولانی مدت است.

ایجاد متن به تصویر Google Bard

Google Bard

گوگل فاش کرده است که مانند چت بینگ، ایجاد متن به تصویر به زودی در Bard گنجانده خواهد شد. Dall-E به مایکروسافت Bing Image Creator قدرت می‌دهد، در حالی که تولید متن به تصویر Bard با مشارکت Adobe هدایت می‌شود.

ابزار تولید متن به تصویر Adobe، Firefly، در طیف وسیعی از برنامه‌های خلاقانه Adobe، که با Adobe Express شروع می‌شود، ادغام می‌شود. برای جلوگیری از مسائل اخلاقی و قانونی مرتبط با اعتبار بخشی تصویر، Firefly در کتابخانه تصویر سهام خود شرکت آموزش دیده است.

به‌نظر نمی‌رسد تبدیل متن به تصویر در Bard هنوز در دسترس نباشد، اما در Google I/O 2023 اعلام شد که در هفته‌های آینده قابل دسترسی خواهد بود.

علاوه بر تولید تصاویر، بارد شروع به وارد کردن تصاویر از جستجوی Google و نمودار دانش خواهد کرد.

همچنین بخوانید: Google Bard اکنون در 180 کشور با ویژگی های جدید باز است.

این مقاله برای کمک به شما در یادگیری نحوه استفاده از Google Bard است. ما اطمینان داریم که برای شما مفید بوده است. لطفاً نظرات و انتقادات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×