breadcrumbs_delimiter هوش مصنوعی breadcrumbs_delimiter Auto-GPT، BabyAGI، و AgentGPT: راهنمای عوامل هوش مصنوعی
هوش مصنوعی

Auto-GPT، BabyAGI، و AgentGPT: راهنمای عوامل هوش مصنوعی

اردیبهشت 21, 1402 0013

عوامل هوش مصنوعی با یادگیری تولید متون زبان طبیعی، توانمندتر و خلاق تر می شوند. در این مقاله، سه پروژه اخیر را بررسی خواهیم کرد که پتانسیل عوامل هوش مصنوعی را برای نوشتن به نمایش می‌گذارند: Auto-GPT، BabyAGI و AgentGPT. این مقاله برای هر کسی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیشرفته ترین عوامل هوش مصنوعی است در نظر گرفته شده است.

عوامل هوش مصنوعی

Auto-GPT، AgentGPT و BabyAGI برنامه‌هایی هستند که از ChatGPT برای خودکارسازی عملیات با استفاده از مدل‌های زبان بزرگ OpenAI (LLM) استفاده می‌کنند. ایجاد یک پروژه با استفاده از ChatGPT نیاز به یک درخواست برای هر مرحله جدید دارد، اما با عوامل هوش مصنوعی، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک هدف کلی برای آن ارائه دهید و اجازه دهید کار کند.

فرض کنید شما صاحب یک سرویس آموزشی هستید. با استفاده از یک عامل هوش مصنوعی مانند Auto-GPT، می‌توانید دستوری مانند «به من کمک کنید کسب و کار آموزشی خود را توسعه دهم» را به او بدهید و می‌تواند بازارهای هدف را کشف کند، یک برنامه بازاریابی ایجاد کند، و حتی به شما در این زمینه کمک کند. ایجاد یک وب سایت همه اینها بدون اینکه به آن دستور دهید که چه کاری باید انجام دهد. این بهترین راه حل هوش مصنوعی “تنظیمش کنید و فراموشش کنید” است.

GPT خودکار

ایجاد شده توسط توسعه‌دهنده بازی Toran Bruce Richards، Auto-GPT برنامه اصلی است که مجموعه‌ای از ابزارهای عامل دیگر هوش مصنوعی را راه‌اندازی می‌کند. در حال حاضر به عنوان یک پروژه منبع باز در GitHub در دسترس است. برای استفاده از آن، ابتدا باید یک محیط توسعه مانند Docker یا Visual Studio Code را با افزونه Dev Container نصب کنید.

همچنین به یک کلید API OpenAI نیاز دارید که به OpenAI پولی نیاز دارد حساب. OpenAI اعتبار 5 دلاری را ارائه می دهد که برای سه ماه اعتبار دارد. سپس، بسته به مدل، به اشتراکی نیاز خواهید داشت که برای هر 1000 توکن بین 0.002 تا 0.12 دلار هزینه دارد. طبق OpenAI، هزار توکن معادل ۷۵۰ کلمه است.

همچنین نحوه نصب خودکار GPT در داکر.

BabyAGI

BabyAGI، مانند Auto-GPT، به عنوان یک مخزن GitHub قابل دسترسی است ( مخزن). یوهی ناکاجیما BabyAGI را ایجاد کرد که “بر اساس نتایج کارهای قبلی و یک هدف از پیش تعریف شده وظایف را ایجاد می کند.” برای استفاده از آن به یک کلید OpenAI یا Pinecone API و همچنین نرم افزار Docker نیاز دارید.

همچنین Baby AGI در حال بررسی آخرین پیشرفت های هوش مصنوعی.

AgentGPT و GodMode

اگر مهارت کدنویسی ندارید، AgentGPT و GodMode برنامه‌های عامل هوش مصنوعی کاربرپسندتر هستند. هر دو یک رابط اساسی ارائه می دهند که به شما امکان می دهد هدف خود را مستقیماً در صفحه مرورگر وارد کنید. AgentGPT و GodMode دموهایی را برای نشان دادن نحوه کار ارائه می دهند، اما نسخه کامل به یک کلید API از OpenAI نیاز دارد.

همچنین مطالعه کنید نحوه نصب AgentGPT.

چاپ ظریف

اینها همه برنامه‌های کاملاً جدید هستند، به این معنی که هنوز در مرحله آزمایش هستند. افراد قبلاً عوامل هوش مصنوعی را برای اجرای برخی از مشاغل نسبتاً شگفت‌انگیز، مانند ایجاد و انجام خدمات فروش، تولید اسکریپت پادکست بر اساس رویدادهای جاری، و مهم‌تر از همه، سفارش پیتزا، مستقر کرده‌اند. اما انتظار نداشته باشید که آنها هنوز تمام زندگی شما را تصاحب کنند. از آنجایی که هوش مصنوعی مولد مستعد توهم و اشتباه است، پیگیری وظایفی که روی آن ها کار می کند بسیار مهم است.

همچنین، هنگام مبادله اطلاعات حساس یا شخصی با هر برنامه کاربردی مبتنی بر LLM احتیاط کنید. زیرا هر مطلبی که به اشتراک می گذارید یا ایجاد می کنید می تواند ذخیره شود و برای بهبود مدل مورد استفاده قرار گیرد. از عوامل هوش مصنوعی با احتیاط استفاده کنید، و از آنها چیزی را فاش نکنید یا از آنها نخواهید که کارهایی را انجام دهند که برای انتشار آن در دنیا راحت نیستید.

همچنین چگونه برای استفاده از Auto GPT و Agent GPT.

این مقاله به شما کمک می کند تا در مورد عوامل هوش مصنوعی بیاموزید. ما اطمینان داریم که برای شما مفید بوده است. لطفاً نظرات و انتقادات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×