breadcrumbs_delimiter هوش مصنوعی breadcrumbs_delimiter معرفی PalM 2: Advanced Google AI
هوش مصنوعی

معرفی PalM 2: Advanced Google AI

اردیبهشت 21, 1402 0013

Google اخیراً PalM 2 را منتشر کرده است، نسل بعدی مدل‌های زبان بزرگ که وعده می‌دهد پردازش زبان هوش مصنوعی را به اوج جدیدی برساند. PalM 2 برای برتری در کارهای استدلالی پیشرفته مانند کد و ریاضی، طبقه بندی و پاسخگویی به سؤال، ترجمه و تسلط چند زبانه و غیره در نظر گرفته شده است. PaLM 2 نسبت به نسخه قبلی خود، PaLM، از نظر قابلیت های تولید زبان طبیعی بهبود یافته است.

PaLM 2 با ترکیب مقیاس‌بندی بهینه محاسباتی، ترکیب داده‌های پیشرفته و پیشرفت‌های معماری مدل ایجاد شد. Google همچنین به طور کامل PalM 2 را برای آسیب‌های احتمالی و سوگیری‌ها، قابلیت‌ها و استفاده پایین دستی در تحقیقات و برنامه‌های کاربردی درون محصول تجزیه و تحلیل کرده است. در نتیجه، PalM 2 مبتنی بر رویکرد Google برای توسعه و اجرای درست هوش مصنوعی است.

PaLM 2 قبلاً در مدل‌های پیشرفته مانند Med-PaLM 2 و Sec-PaLM، و همچنین ویژگی‌ها و ابزارهای مولد هوش مصنوعی مانند Bard و PalM API در Google استفاده شده است.

آنچه PalM 2 می تواند انجام دهد

Google PALM 2 را راه اندازی کرده است، آخرین مدل زبان هوش مصنوعی خود که قرار است انقلابی در زمینه پردازش زبان ایجاد کند. PalM 2 با قابلیت‌های چندزبانه، استدلال و کدنویسی گسترده، جهشی قابل توجه در تفسیر و ایجاد زبان طبیعی را نشان می‌دهد.

ترجمه چند زبانه

PaLM 2

PaLM 2 آموزش چندزبانه گسترده ای را به بیش از 100 زبان مختلف دریافت کرده است. این منجر به پیشرفت قابل توجهی در توانایی آن در درک، تولید و ترجمه محتوای ظریف، مانند اصطلاحات، شعرها و معماها شده است. حل این مشکل به خصوص مشکل است، اما PalM 2 به این مناسبت رسیده است و مهارت فوق العاده ای را در تعداد زیادی از زبان ها نشان می دهد. در واقع، PalM 2 در آزمون‌های مهارت زبانی پیشرفته در سطح «تسلط» شرکت کرده است، که قابلیت‌های شگفت‌انگیز چند زبانه خود را حتی بیشتر نشان می‌دهد.

استدلال

PaLM 2

PaLM 2 با استفاده از مجموعه داده بزرگی که شامل مقالات علمی و صفحات وب با عبارات ریاضی بود، آموزش داده شد. در نتیجه، PalM 2 به طور قابل توجهی در ظرفیت خود برای انجام وظایفی از جمله منطق، استدلال عقل سلیم و ریاضیات بهبود یافته است.

کدگذاری

PaLM 2

PaLM 2 با استفاده از تعداد زیادی از مجموعه داده‌های کد منبع عمومی در دسترس از قبل آموزش داده شده بود. PALM 2 اکنون مهارت قابل توجهی در زبان های برنامه نویسی رایج مانند پایتون و جاوا اسکریپت و همچنین ظرفیت تولید کدهای تخصصی در Prologue، Fortran و Verilog دارد.

نحوه ساخت و ارزیابی PalM 2

استفاده از مقیاس‌بندی بهینه محاسباتی: تکنیک مقیاس‌بندی بهینه محاسباتی شامل مقیاس‌بندی متناسب مدل و آموزش اندازه‌های مجموعه داده می‌شود که منجر به یک مدل زبانی کارآمدتر و مؤثرتر می‌شود. این روش در ایجاد PaLM 2 مورد استفاده قرار گرفت، که منجر به یک مدل کوچکتر با عملکرد کلی بهبود یافته، مانند زمان‌های استنتاج سریع‌تر، پارامترهای کمتر برای ارائه و هزینه‌های سرویس ارزان‌تر شد. Google با استفاده از این تکنیک ابتکاری، یک مدل زبانی ساخته است که هم کارآمدتر و هم مؤثرتر از نسخه قبلی خود، PalM است.

اختلاط مجموعه داده‌های بهینه: قبلاً، مدل‌های زبان بزرگ (LLM) مانند PaLM منحصراً به مجموعه داده‌های پیش‌آموزشی به زبان انگلیسی وابسته بودند، اما PaLM 2 دستاوردهای قابل‌توجهی به سمت جامعیت و تنوع داشته است. مخلوط پیش‌آموزشی مدل اکنون شامل انواع متنوعی از زبان‌های انسانی و برنامه‌نویسی، انتشارات علمی، معادلات ریاضی و صفحات وب است که منجر به مجموعه داده‌های چندزبانه‌تر و متنوع‌تر می‌شود. این افزایش مجموعه پیش‌آموزشی نشان‌دهنده پیشرفت بزرگی نسبت به LLM‌های قبلی است و برای ساخت مدل‌های زبانی که قادر به پردازش و درک طیف گسترده‌ای از انواع متن هستند، حیاتی است.

معماری و هدف مدل به‌روزرسانی شده: PaLM 2 معماری را بهبود بخشیده است و در مورد فعالیت‌های مختلفی آموزش دیده است، که همگی به درک بخش‌های مختلف زبان به PalM 2 کمک می‌کنند.

ارزیابی PalM 2

Google از انتشار PaLM 2 خبر داده است، یک مدل زبان جدید که نتایج پیشرفته‌ای را در معیارهای استدلالی مانند WinoGrande و BigBench-Hard به دست می‌آورد. این مدل همچنین به طور قابل توجهی چندزبانه‌تر از مدل قبلی خود، PaLM است و قابلیت ترجمه را نسبت به PalM و Google Translate برای زبان‌هایی مانند پرتغالی و چینی بهبود می‌بخشد. Google تأکید می‌کند که PalM 2 با شیوه‌های هوش مصنوعی مسئولانه و تعهد به ایمنی توسعه یافته است.

داده‌های قبل از آموزش: Google به عنوان بخشی از تعهد خود به توسعه هوش مصنوعی اخلاقی، تلاش‌های مختلفی را برای ایمن کردن اطلاعات حساس و شناسایی شخصی در داده‌های قبل از آموزش خود انجام داده است. آنها همچنین روش هایی را برای کاهش خطر حفظ کردن با فیلتر کردن اوراق تکراری و به اشتراک گذاشتن تجزیه و تحلیل در مورد نحوه نمایش افراد در این داده ها ایجاد کرده اند. Google در نظر دارد با اولویت دادن به حریم خصوصی و شفافیت در توسعه مدل زبان، اطمینان حاصل کند که مدل‌هایش نه تنها موفق، بلکه اخلاقی و ایمن هستند.

قابلیت‌های جدید: PaLM 2 دارای قابلیت‌های دسته‌بندی سمیت چندزبانه بهتر و همچنین کنترل روی تولید سموم داخلی است.

ارزیابی‌ها: Google رویکرد کاملی را برای ارزیابی آسیب‌های احتمالی و سوگیری‌های مرتبط با برنامه‌های پایین دستی PalM 2 اتخاذ کرده است. ارزیابی تأثیر مدل بر گفتگو، طبقه‌بندی، ترجمه و پاسخ‌گویی به سؤال، و همچنین ایجاد ابزارهای ارزیابی جدید برای اندازه‌گیری آسیب‌های احتمالی در موقعیت‌های پرسش‌پاسخ و گفتگوی مولد، همگی بخشی از این هستند. این ارزیابی‌ها بر خطرات زبان سمی و تعصبات اجتماعی مرتبط با واژه‌های هویتی متمرکز است. Google با انجام اقدامات پیشگیرانه برای شناسایی و کاهش هرگونه آسیب و سوگیری، توسعه مدل زبانی مسئولانه را در اولویت قرار می‌دهد.

PaLM 2 دارای بیش از 25 محصول و ویژگی Google

Google اعلام کرده است که بیش از 25 محصول و ویژگی جدید با استفاده از PalM 2 توسعه داده شده است. این مدل زبان پیشرفته اکنون برای قدرت بخشیدن به طیف گسترده ای از قابلیت های هوش مصنوعی، که در انواع محصولات و خدمات ادغام می شوند، استفاده می شود. از برنامه های کاربردی مصرف کننده تا راه حل های سطح سازمانی، PalM 2 به ارائه آخرین پیشرفت های فناوری هوش مصنوعی به مخاطبان جهانی کمک می کند. برخی از نمونه‌های قابل‌توجه از PALM 2 در عمل شامل خدمات ترجمه زبان، ربات‌های گفتگو و دستیاران مجازی، ابزارهای خلاصه‌سازی محتوا، و ابزارهای تجزیه و تحلیل احساسات می‌شوند.

 • ویژگی‌های چند زبانه PaLM 2 Bard برای پشتیبانی از زبان های جدید و تقویت ارتقاء کدگذاری.
 • PaLM 2 در فضای کاری در Gmail، Google Docs، و Sheets برای افزایش قابلیت های نوشتن و سازماندهی دارای ویژگی است.
  هدف
 • Med-PaLM 2 که توسط تیم های تحقیقاتی سلامت آموزش دیده است، می تواند به سوالات پزشکی پاسخ دهد و به نتایج آزمون در سطح متخصص دست یابد.
 • Med-PaLM 2 قابلیت‌های چندوجهی را برای بهبود نتایج بیمار ارائه می‌کند و تابستان امسال برای مجموعه کوچکی از مشتریان Cloud برای بازخورد در دسترس خواهد بود.
 • Sec-PaLM نسخه تخصصی PalM 2 است که در مورد موارد استفاده امنیتی آموزش دیده است.
 • از طریق Google Cloud در دسترس است و از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل و توضیح برنامه‌های بالقوه خطرناک استفاده می‌کند.
 • به شناسایی اسکریپت هایی که تهدیدی برای افراد و سازمان ها در زمان واقعی هستند کمک می کند.
 • توسعه‌دهندگان اکنون می‌توانند برای استفاده از مدل PalM 2 در Vertex AI، که دارای حریم خصوصی، امنیت و حاکمیت در سطح سازمانی است، ثبت‌نام کنند.
 • هوش مصنوعی Duet برای Google Cloud، یک همکار هوش مصنوعی مولد که به افراد کمک می‌کند سریع‌تر یاد بگیرند، بسازند و کار کنند، توسط PalM 2 نیز پشتیبانی می‌شود.

همچنین مطالعه کنید Google Bard در مقابل ChatGPT.

پیشرفت آینده هوش مصنوعی

PALM 2 Google مزایای مدل‌های هوش مصنوعی بسیار توانمند و همه‌کاره و همچنین تعهد این شرکت به ابزارهای اخلاقی هوش مصنوعی را نشان می‌دهد. از آنجایی که آنها قصد دارند بهترین مدل های پایه را برای گوگل بسازند، تیم های تحقیقاتی Brain و DeepMind خود را در یک واحد واحد ادغام می کنند تا پیشرفت هوش مصنوعی خود را تسریع کنند. Google DeepMind نه تنها محصولات موجود را بهبود می بخشد، بلکه به لطف منابع محاسباتی Google، راه را برای نسل آینده مدل های هوش مصنوعی هموار می کند.

Google اکنون روی Gemini کار می‌کند، مدل بعدی آن‌ها، که در حال آموزش برای چندوجهی بودن، بسیار کارآمد در ابزار و رابط‌های API، و طراحی شده برای امکان پیشرفت‌های آینده است. Gemini در حال حاضر قابلیت‌های چندوجهی را نشان می‌دهد که در مدل‌های قبلی دیده نمی‌شد و در اندازه‌ها و ظرفیت‌های مختلف قابل دسترسی خواهد بود تا با طیف گسترده‌ای از محصولات، برنامه‌ها و دستگاه‌ها، پس از تنظیم دقیق و تأیید ایمنی گسترده، قابل دسترسی باشد.

این مقاله به شما کمک می کند تا در مورد PalM 2 بیاموزید. ما اطمینان داریم که برای شما مفید بوده است. لطفاً نظرات و انتقادات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×