» هوش مصنوعی » خطاهای ChatGPT: چگونه مشکلات رایج را حل کنیم
هوش مصنوعی

خطاهای ChatGPT: چگونه مشکلات رایج را حل کنیم

اردیبهشت 21, 1402 20117

ChatGPT یک پلت فرم چت بات قدرتمند و پرکاربرد است که از یادگیری عمیق برای تولید مکالمات واقعی و جالب استفاده می کند. با این حال، مانند هر سیستم پیچیده، ممکن است گهگاه دچار نقص یا مشکلاتی شود که بر کارایی یا عملکرد آن تأثیر می گذارد. در این پست، برخی از رایج ترین خطاهای ChatGPT و چگونگی رفع سریع و موثر آنها را مورد بحث قرار خواهیم داد. همچنین نکات و بهترین روش‌ها را برای جلوگیری از این اشتباهات در وهله اول و اطمینان از تجربه یک ربات چت یکنواخت و رضایت‌بخش به شما ارائه خواهیم کرد.

خطای شبکه ChatGPT

هنگامی که کاربران از ChatGPT درخواست پاسخ های چندوجهی، طولانی یا پیچیده می کنند، ممکن است مشکلات شبکه ایجاد شود. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، این گرافیک به مشتریانی نیز نشان داده می شود که اتصال اینترنت آنها قطع می شود زمانی که ChatGPT در حال تولید پاسخ است:

ChatGPT Errors

اگر مشکلی در سمت سرور وجود داشته باشد، یا اگر ربات چت سعی کند بیش از 60 ثانیه بنویسد – چیزی که ممکن است توسط یک پرس و جو طولانی مدت نیز ایجاد شود – ممکن است متوجه خطای شبکه شوید. به طور کلی، این یکی از رایج‌ترین خطاهای ChatGPT است.

نحوه رفع خطای شبکه ChatGPT

 • اتصال اینترنت خود را بررسی کنید. اگر اتصال اینترنت شما ضعیف است یا به طور متناوب قطع می شود، ChatGPT ممکن است این اعلان را برای شما نمایش داده باشد. این باید اولین خط دفاع شما باشد، به خصوص اگر به دنبال اطلاعات زیادی نبوده‌اید.
 • درخواست خود را به درخواست های فرعی کوچکتر تقسیم کنید. آیا درخواست می کنید که ChatGPT چندین کار را همزمان انجام دهد؟ تقسیم درخواست شما به دو یا سه درخواست یک روش ساده برای جلوگیری از مشکل شبکه است.
 • محدودیت‌هایی را برای پاسخ‌های ChatGPT تنظیم کنید. محدود کردن آنچه ChatGPT به شما می‌دهد یکی از روش‌های جلوگیری از دریافت هشدارهای دائمی مشکل شبکه است. به عنوان مثال، “در بیش از 100 کلمه / چهار خط” یک درخواست منطقی است.
 • وظیفه ای را که از ChatGPT می خواهید انجام دهد، ساده کنید. آیا خواسته های خود را برای ChatGPT با عبارات به اندازه کافی واضح بیان می کنید؟ اگرچه می‌تواند دستورالعمل‌های نسبتاً پیچیده‌ای را مدیریت کند، اما اگر اخطار خطای شبکه دریافت کردید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که دستورات خود را ساده کنید.

اگر در حال کدنویسی هستید، می‌توانید از عبارات «از نظرات در کد استفاده نکنید» یا «از خطوط خالی در کد استفاده نکنید» استفاده کنید، اگر می‌خواهید ChatGPT برای شما کدنویسی کند و اندازه پاسخ را کاهش دهید. فراهم می کند.

خطای ChatGPT در پیام جریان متنی

پیام «خطا در جریان بدنه» ChatGPT اکنون بیشترین موارد جستجو شده برای مشکل ChatGPT است.
خطایی در جریان بدنه زمانی رخ می‌دهد که ChatGPT تلاش می‌کند پاسخی ایجاد کند، اما هر چیزی این فرآیند را مختل می‌کند یا در آن اختلال ایجاد می‌کند.

ChatGPT Errors

این ممکن است به دلیل مشکلی در طرف شما باشد، مانند اتصال بد شبکه، اما به احتمال زیاد ChatGPT مملو از درخواست‌ها می‌شود و قادر به رسیدگی به درخواست‌های شما نیست.

نحوه رفع خطای ChatGPT در پیام جریان بدن

همراه با تأیید اتصال شبکه و حذف حافظه پنهان، موارد زیر را برای رفع خطای ChatGPT در پیام جریان بدنی امتحان کنید:

 • در ChatGPT، یک گپ جدید شروع کنید. خلاص شدن از شر هشدار “خطا در جریان بدن” اغلب به سادگی شروع یک گپ جدید با استفاده از ChatGPT است. می توانید درخواست اولیه خود را در آنجا ارسال کنید.
 • از ChatGPT درخواست کنید که دوباره پاسخ را ایجاد کند. این مشابه به‌روزرسانی داخلی صفحه فقط با ChatGPT است – و همیشه ارزش آن را دارد که قبل از اینکه روش‌های زمان‌بر رفع اشکال را امتحان کنید.
 • مدت درخواست‌های خود را افزایش یا کاهش دهید. اعلان «خطا در جریان بدنه» ChatGPT، مانند مشکل شبکه ChatGPT، ممکن است با کاهش جستارهای شما برطرف شود، زیرا برای ChatGPT کمتر گیج کننده است. .
 • اگر در حال درخواست API هستید، نحو کد و آرگومان‌های ورودی خود را تنظیم کنید (این مورد برای کاربران معمولی ChatGPT که در پیام جریان بدن با خطا مواجه می‌شوند صدق نمی‌کند).

خطای سرور داخلی ChatGPT

اگر برای مدت طولانی از ChatGPT استفاده می کنید، به احتمال زیاد حداقل یک بار هشدار “خطای سرور داخلی” را مشاهده کرده اید.

مشکلات سرور داخلی ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. ChatGPT ممکن است به سادگی فضای ذخیره سازی یا حافظه کافی برای پاسخگویی به تعداد کاربران همزمانی که از آنها درخواست دریافت می کند نداشته باشد.

این پیام خطای ChatGPT اغلب به جای مشکلی در تجهیزات کاربر نهایی یا اتصال اینترنت، یک مشکل سمت سرور را نشان می‌دهد.

نحوه رفع خطای سرور داخلی ChatGPT

 • مرورگر خود را مجدداً بارگیری کنید. خطاهای ChatGPT اغلب با یک به‌روزرسانی ساده مرورگر برطرف می‌شوند. این همچنین نشان می دهد که آیا مشکل مربوط به اتصال اینترنت شما به جای ChatGPT است.
 • کوکی‌ها را از مرورگر خود پاک کنید. این اغلب در حل مشکل سرور داخلی ChatGPT مؤثر است. همین نتیجه ممکن است با جستجوی ChatGPT در حالت ناشناس/مرور خصوصی به دست آید.
 • مرورگر خود را تغییر دهید. ممکن است در نحوه دسترسی شما به ChatGPT از طریق مرورگری که استفاده می‌کنید مشکلی وجود داشته باشد. جابه‌جایی بین مرورگرها نشان می‌دهد که آیا مشکل مربوط به برنامه یا ربات چت است.
 • به حساب OpenAI خود برگردید. ورود و خروج از حساب OpenAI که برای استفاده از ChatGPT تنظیم کرده‌اید، اغلب Chatbot را زنده می‌کند.

خطای ChatGPT 1020: دسترسی ممنوع

کد خطای HTTP 1020 نشان می‌دهد که وب‌سایتی که می‌خواهید به آن دسترسی پیدا کنید، آدرس پروتکل اینترنت (IP) شما را مسدود کرده است. اگر این سیگنال را مشاهده کردید، به این معنی است که آدرس IP شما توسط سیستم امنیتی Cloudflare، که OpenAI برای محافظت از وب‌سایت خود استفاده می‌کند، شناسایی شده است.

ChatGPT Errors

شما ممکن است به دلایل مختلفی این درخواست را دریافت کنید. این امکان وجود دارد که Wi-Fi که برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنید توسط سیستم شناسایی شده باشد – برای مثال، درخواست‌های ChatGPT «دسترسی ممنوع است» در نقاط اتصال Wi-Fi عمومی محافظت‌نشده بسیار معمولی هستند.

ممکن است مشکل از فایروال Cloudflare باشد. در هر صورت، مراحلی وجود دارد که می‌توانید برای جلوگیری از آن انجام دهید.

نحوه رفع خطای ChatGPT 1020

 • از VPN استفاده کنید. VPN یک راه حل ساده و سریع برای مخفی کردن و تغییر آدرس IP شما است. چند VPN قابل اعتماد و رایگان در دسترس هستند که شما را در عرض چند دقیقه بدون نیاز به خرید راه اندازی می کنند، اما مطمئن شوید که یک سرویس قابل احترام را انتخاب کرده اید.
 • از یک سرور پراکسی استفاده کنید. یک سرور پروکسی، مانند VPN، ممکن است آدرس IP شما را جعلی کند، بنابراین می توانید از آن برای عیب یابی این اشتباه استفاده کنید. فقط به خاطر داشته باشید که برخلاف VPN ها، سرورهای پروکسی داده های کاربر را رمزگذاری نمی کنند.
 • همه برنامه‌های افزودنی مرورگر را خاموش کنید. ممکن است به دلیل داشتن یک برنامه افزودنی مرورگر خراب یا نادرست، متوقف شده باشید که گهگاه می‌تواند با فایروال Cloudflare تداخل داشته باشد. پسوندهای مرورگر خود را غیرفعال کنید تا مطمئن شوید که اینطور نیست.

پیام «خطایی رخ داد» ChatGPT

از زمان معرفی ChatGPT در نوامبر سال گذشته، تعدادی از مشتریان پیام خطایی دریافت کرده اند که می گوید «خطایی رخ داده است. اگر این مشکل ادامه داشت، لطفاً از طریق مرکز پشتیبانی ما در help.openai.com با ما تماس بگیرید. ” این به طور گسترده در انجمن OpenAI گزارش شده است.

همانطور که می بینید، این یک کد خطای نسبتاً عمومی است که وقتی چیزی مانع از عملکرد صحیح ChatGPT می شود، برگردانده می شود. این امکان وجود دارد که ChatGPT به محدودیت کاربری خود نزدیک شود، اما اعلامیه معروف “ChatGPT در ظرفیت است” هنوز بین کاربران توزیع نشده است.

چگونه پیام ChatGPT «خطا رخ داد» را برطرف کنیم

 • مرورگر خود را بازخوانی کنید. برخی از مشتریانی که متوجه این مشکل شده‌اند، می‌توانند آن را با تازه کردن صفحه‌شان حل کنند – اگرچه این همیشه کار نمی‌کند.
 • وصل شوید یا از VPN خود جدا شوید. این ممکن است آدرس IP شما را تغییر دهد، که ممکن است منبع مشکل باشد. کاربرانی که در یکی از تالارهای گفتمان OpenAI از این مشکل شکایت داشتند، گزارش کردند که ویژگی‌های پیشرفته مانند پیشگیری از تهدید را در ارائه دهندگانی مانند NordVPN.
 • کوکی‌های خود را پاک کنید یا مرورگرها را تغییر دهید. برخی از افرادی که این اخطار را دریافت کرده‌اند متوجه شده‌اند که تعویض مرورگرها آن را حذف می‌کند. اگر به مرورگر دیگری دسترسی ندارید، می‌توانید حافظه پنهان کوکی‌های فعلی خود را حذف کنید.

خطای ChatGPT 429

خطای 429 یک خطای محدودیت نرخ است که زمانی رخ می دهد که کاربر در مدت زمان کوتاهی تعداد زیادی درخواست به ChatGPT API می کند. در یک کلام، ChatGPT API به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا با استفاده از پردازش زبان طبیعی و فناوری های یادگیری ماشینی که ChatGPT را تقویت می کند، چت بات های خود را ایجاد کنند.

ChatGPT Errors

اگر خطای ChatGPT نشان داده شده در بالا را دریافت کردید، به احتمال زیاد به این معنی است که سیستم نمی تواند درخواست شما را به درستی پردازش کند زیرا از سقف درخواست خود فراتر رفته اید. اگر این کار را انجام نداده‌اید، ممکن است کد خطا به این دلیل به شما تحویل داده شده باشد که از ChatGPT در طول یک دوره شلوغ شبکه استفاده می‌کنید.

نحوه رفع خطای ChatGPT 429

 • تعداد درخواست‌هایی را که می‌کنید به حداقل برسانید. این کار باعث می‌شود که در محدوده نرخ خود باقی بمانید. همچنین می توانید درخواست های خود را فشرده کنید.
 • استفاده از API خود را با دقت بیشتری رصد کنید. مشاهده دقیق‌تر تعداد درخواست‌هایی که ارائه می‌دهید نیز تا حدودی تضمین می‌کند که در محدوده نرخ API خود باقی می‌مانید.

خطاهای ورود ChatGPT

برخی از کاربران ChatGPT در «حلقه‌های ورود» گیر کرده‌اند که در آن ChatGPT اجازه ورود به حساب‌هایشان را نمی‌دهد. به نظر می‌رسد که تعداد زیادی از افراد پس از تأیید نکردن آدرس ایمیل خود با OpenAI با این مشکل مواجه شده‌اند.

با این حال، این تنها اشکال ورود به سیستم نیست که هنگام استفاده از ChatGPT با آن مواجه می شوید. به عنوان مثال، اگر سعی کنید با استفاده از روش احراز هویت متفاوتی نسبت به روشی که در هنگام ثبت نام اولیه حساب OpenAI خود استفاده می‌کردید وارد سیستم شوید، یک اخطار خطا دریافت خواهید کرد.

همچنین داده‌های آیا ChatGPT قطع است؟ این چیزی است که باید بدانید.

نحوه رفع خطای ورود ChatGPT

 • آدرس ایمیل خود را بررسی کنید. آدرس‌های ایمیل تایید نشده، همانطور که در بالا توضیح داده شد، یکی از توضیحات این حلقه‌های ورود هستند. بنابراین، به صندوق ورودی خود بروید و ببینید آیا ایمیل OpenAI باز نشده دارید یا خیر.
 • درخواست کنید رمز عبور خود را تغییر دهید. اگر به شما اطلاع داده شد که نمی توانید به طور منظم وارد ChatGPT شوید، درخواست تغییر رمز عبور دهید. این ممکن است حساب شما را بازنشانی کند و به شما کمک کند از حلقه ورود خود خارج شوید.
 • یک حساب OpenAI جدید ایجاد کنید. این ممکن است کمی شکست‌خورده به نظر برسد، اما اگر چت‌های ضروری را ذخیره نکرده‌اید، ایجاد یک حساب کاربری جدید ممکن است ساده‌ترین روش برای حل این مشکل باشد. به یاد داشته باشید، این کاملا رایگان است و فقط به آدرس ایمیل دیگری نیاز دارید.

گزینه های جایگزین ChatGPT

اگر ChatGPT هنوز برای شما کار نمی کند، به خاطر داشته باشید که چت ربات های هوش مصنوعی مختلفی برای کمک به شما در طول روز کاری یا فقط یافتن اطلاعات به روشی سریع تر و موثرتر از آنچه می توانید وجود دارد. البته، Bard AI گوگل گزینه واضحی است، اما در حال حاضر در لیست انتظار قرار دارد.

Chatsonic یکی از بهترین گزینه‌های ChatGPT است که همه می توانند از آن استفاده کنند. اگر می‌خواهید نتایج آنلاین در کنار یک پاراگراف خلاصه شده از یک ربات چت هوش مصنوعی به شما ارائه شود، پیشنهاد می‌کنیم چت کنید. Plerplexity.ai نیز ارزش دیدن دارد زیرا منابع خود را برای هر پاسخی که ارائه می دهد ذکر می کند. جاسپر همچنین یک جایگزین فوق‌العاده برای شرکت‌ها است، به لطف قابلیت‌های تولید محتوا قوی.

در هر موردی که استفاده می‌کنید، ابتدا ایده‌های عیب‌یابی ما را امتحان کنید – اما اگر از خطاهای ChatGPT خسته شده‌اید، بررسی موارد موجود دیگر ضرری ندارد.

این مقاله به شما کمک می‌کند تا با نحوه رفع خطاهای ChatGPT آشنا شوید. ما اطمینان داریم که برای شما مفید بوده است. لطفاً نظرات و انتقادات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×