breadcrumbs_delimiter هوش مصنوعی breadcrumbs_delimiter نحوه نصب AgentGPT
هوش مصنوعی

نحوه نصب AgentGPT

اردیبهشت 20, 1402 008

AgentGPT یک ابزار همه کاره و قوی برای تولید زبان طبیعی است که ممکن است به شما در ایجاد محتوای سرگرم کننده و مفید برای وب سایت، وبلاگ، رسانه های اجتماعی یا هر پلتفرم دیگری کمک کند. در این پست، نحوه دانلود و نصب AgentGPT را بر روی رایانه خود و همچنین نحوه استفاده از آن برای تولید نوشتار با کیفیت بالا تنها با چند کلیک به شما یاد خواهید گرفت.

AgentGPT چیست؟

Agent GPT یک عامل هوش مصنوعی مستقل است که وظایف را خودکار می کند. Agent GPT، بر خلاف سایر هوش مصنوعی های LLM، برای ارائه خروجی های مورد نظر به هیچ دستورالعمل یا ورودی صریحی نیاز ندارد. در عوض، به سادگی به Agent GPT نام و اهداف مورد نظر خود را بگویید، و هوش مصنوعی بقیه موارد را انجام خواهد داد.

عامل GPT از تکنیک جدیدی استفاده می‌کند که در آن چندین LLM یا “عامل” را که مخترعان به آنها اشاره می‌کنند، به هم متصل می‌کند. این عوامل برای بررسی و ایجاد نتایج لازم همکاری می کنند. Agent GPT اقداماتی را برای دستیابی به اهداف برنامه ریزی و اجرا می کند، سپس نتایج را تجزیه و تحلیل می کند و روش های جدید و بهتری را برای دستیابی به آنها ارائه می کند.

این روش به Agent GPT در تولید نتایج بهتر و دقیق‌تر در طول زمان کمک می‌کند. Agent GPT با ظرفیت یادگیری از تجربیات خود، قرار است روشی را که فرآیندها را خودکار می کنیم و به اهداف خود دست یابیم، متحول کند. بنابراین، اگر می‌خواهید گردش کار خود را بهبود بخشید و نتایج بهتری به دست آورید، Agent GPT ارزش بررسی دارد.

Agent GPT چگونه کار می کند؟

Agent GPT یک پلتفرم هوش مصنوعی است که به کاربران امکان می دهد عوامل هوش مصنوعی مستقل را برای عملکردهای مختلف طراحی و استقرار دهند. Auto-GPT یک عامل هوش مصنوعی است که می تواند یک هدف زبان طبیعی را در نظر بگیرد و با تقسیم کردن آن به وظایف فرعی و استفاده از اینترنت و منابع دیگر، آن را تکمیل کند. Auto-GPT با پذیرش یک سری کلمات کلیدی یا عبارات به عنوان ورودی و تولید یک متن خروجی منسجم و مرتبط که حاوی اطلاعات ارائه شده است، کار می کند. این یک عامل هوش مصنوعی خودخواسته است که نیاز به پیشنهادات خلاقانه و کامل را از بین می برد و ممکن است در صورت چالش برانگیز شدن شغل، اعلان های جدیدی ارائه دهد. Agent GPT و GodMode هر دو برنامه‌های بسیار کاربرپسند برای استقرار عوامل هوش مصنوعی هستند.

همچنین نحوه نصب خودکار GPT در Docker.

راه اندازی داکر

ساده ترین راه برای اجرای Agent GPT به صورت محلی استفاده از docker است. یک اسکریپت راه‌اندازی مناسب برای کمک به شما برای شروع ارائه شده است.

./setup.sh --docker

Docker-compose

استفاده از docker-compose استقرار.

./setup.sh --docker-compose

تنظیم توسعه محلی

اگر می خواهید AgentGPT را به صورت محلی توسعه دهید، ساده ترین راه استفاده از اسکریپت تنظیم ارائه شده است.

./setup.sh --local

تنظیم دستی

شما باید Nodejs +18 (توصیه می‌شود LTS) نصب شود.

1. مخزن را شبیه سازی کنید:

کلون git [ایمیل محافظت شده]:YOU_USER/AgentGPT.git

2. نصب وابستگی ها:

cd AgentGPT
npm install

3. یک فایل .env با محتوای زیر ایجاد کنید:

# محیط استقرار:
NODE_ENV=توسعه

# پیکربندی تأیید بعدی:
# یک راز با 'openssl rand -base64 32' ایجاد کنید
NEXTAUTH_SECRET=تغییر
NEXTAUTH_URL=http://localhost:3000
DATABASE_URL=فایل:./db.sqlite

# کلید api باز شما
OPENAI_API_KEY=changeme

4. طرح Prisma را برای استفاده از SQLite تغییر دهید:

./prisma/useSqlite.sh

توجه: این کار فقط در صورتی باید انجام شود که بخواهید از SQLite استفاده کنید.

اکنون اجرا کنید:

# ایجاد انتقال پایگاه داده
npx prisma db push
npm برنامه dev

را اجرا کنید

ویژگی ها

Agent GPT و Auto-GPT هر دو بر روی GPT-4 ساخته شده اند، با این حال آنها اهداف متفاوتی را دنبال می کنند و ویژگی های متفاوتی دارند. به عنوان مثال، Agent GPT کاربران را قادر می‌سازد تا عوامل هوش مصنوعی مستقل را طراحی و استقرار کنند، در حالی که Auto-GPT ممکن است کدهایی را برای کارهای مختلف تولید کند. ویژگی‌های هر ابزار آن را برای موقعیت‌های کاربردی مختلف مناسب می‌کند.

به طور خلاصه، در حالی که هر دو AgentGPT و Auto-GPT عامل های AI هستند که بر روی GPT-4 ساخته شده اند، موارد استفاده و عملکرد آنها متفاوت است. Auto-GPT در درجه اول با تجزیه و تحلیل داده ها سروکار دارد، در حالی که AgentGPT بیشتر با ایجاد و استقرار عوامل هوش مصنوعی مستقل سروکار دارد. علاوه بر این، AgentGPT برای کار کردن به عوامل انسانی نیاز دارد، اما Auto-GPT یک عامل مستقل است.

محدودیت های AgentGPT

  • AgentGPT تعداد بی نهایت آزمایش رایگان را فراهم می کند، اما ربات تنها می تواند چهار کار را در هر امتحان رایگان انجام دهد.
  • AgentGPT اساساً برای همکاری با عوامل انسانی برای انجام وظایف در نظر گرفته شده است و ممکن است برای فعالیت هایی که نیاز به اتوماسیون کامل دارند مناسب نباشد.
  • AgentGPT، مانند هر ابزار هوش مصنوعی، بسته به مورد استفاده و ورودی داده، ممکن است از نظر دقت و قابلیت اطمینان محدودیت هایی داشته باشد.

این مقاله به شما کمک می کند تا با نحوه نصب AgentGPT آشنا شوید. ما اطمینان داریم که برای شما مفید بوده است. لطفاً نظرات و انتقادات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×