breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter نبرد جهانی برای تنظیم هوش مصنوعی تازه شروع شده است
کسب و کار

نبرد جهانی برای تنظیم هوش مصنوعی تازه شروع شده است

اردیبهشت 18, 1402 0011

در پایان ماه آوریل، پارلمان اروپا فهرستی از اقدامات ممنوعه را به صفر رساند: امتیاز دهی اجتماعی، پلیس پیش بینی، الگوریتم هایی که به طور بی رویه اینترنت را به هم می ریزند. عکس‌ها و تشخیص بیومتریک بلادرنگ در فضاهای عمومی. با این حال، روز پنجشنبه، اعضای پارلمان از حزب محافظه‌کار خلق اروپا همچنان در حال بررسی این موضوع بودند که آیا ممنوعیت بیومتریک باید برداشته شود یا خیر. براندو بنیفی، گزارشگر و یک ایتالیایی می‌گوید: «این یک موضوع سیاسی شدیداً تفرقه‌انگیز است، زیرا برخی از نیروها و گروه‌های سیاسی آن را یک نیروی مبارزه با جرم و جنایت می‌دانند و برخی دیگر، مانند مترقی‌ها، آن را به‌عنوان یک سیستم کنترل اجتماعی می‌بینیم». نماینده پارلمان اروپا از گروه سیاسی سوسیالیست‌ها و دموکرات‌ها.

در ادامه صحبت‌هایی درباره انواع هوش مصنوعی که باید به عنوان پرخطر علامت‌گذاری شوند، مانند الگوریتم‌هایی که برای مدیریت نیروی کار یک شرکت یا توسط یک شرکت استفاده می‌شوند، ارائه شد. دولت برای مدیریت مهاجرت اینها ممنوع نیست. رئیس نچیتا می‌گوید: «اما به دلیل پیامدهای بالقوه آنها – و من بر کلمه پتانسیل تأکید می‌کنم – بر حقوق و منافع ما، آنها باید برخی از الزامات انطباق را طی کنند تا مطمئن شوند که این خطرات به درستی کاهش می‌یابند. دراگوش تودوراچه، نماینده رومانیایی پارلمان اروپا و گزارشگر همکار، افزود که بیشتر این الزامات اساساً به شفافیت مربوط می شود. توسعه‌دهندگان باید نشان دهند که از چه داده‌هایی برای آموزش هوش مصنوعی خود استفاده کرده‌اند، و باید نشان دهند که چگونه فعالانه سعی در حذف سوگیری داشته‌اند. همچنین یک بدنه هوش مصنوعی جدید ایجاد خواهد شد تا یک مرکز مرکزی برای اجرا ایجاد کند.

شرکت‌هایی که ابزارهای هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT را به کار می‌گیرند، باید افشا کنند که آیا مدل‌هایشان در مورد حق نسخه‌برداری آموزش دیده‌اند یا خیر. مواد – احتمال دادخواهی را بیشتر می کند. و تولیدکننده‌های متن یا تصویر، مانند MidJourney، نیز باید خود را به عنوان ماشین شناسایی کنند و محتوای خود را به گونه‌ای علامت‌گذاری کنند که نشان دهد به‌طور مصنوعی تولید شده است. آنها همچنین باید اطمینان حاصل کنند که ابزارهایشان سوء استفاده از کودکان، تروریسم، سخنان مشوق عداوت و تنفر یا هر نوع محتوای دیگری را که قوانین اتحادیه اروپا را نقض می‌کند تولید نکند.

یک نفر که خواست ناشناس بماند. برخی از قوانین مربوط به اما مجلس موافقت کرد که مدل‌های پایه باید در پایگاه داده ثبت شوند. قبل از عرضه به بازار، بنابراین شرکت ها باید اتحادیه اروپا را از آنچه شروع به فروش کرده اند مطلع کنند. نیکلاس موس، مدیر مدیریت هوش مصنوعی اروپا در Future Society، یک اندیشکده، می گوید: «این یک شروع خوب است.

لابی شرکت های فناوری بزرگ، از جمله 

چیزی که پارلمان اروپا به آن پایان داد توافقی که سعی می کند همه را راضی کند. یکی از مقامات پارلمان که خواست نامش فاش نشود، می گوید: «این یک سازش واقعی است. “همه به یک اندازه ناراضی هستند.”

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×