breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter لینکدین 20 ساله شد. حرکت شغلی بعدی آن: یک فشار بزرگ هوش مصنوعی
کسب و کار

لینکدین 20 ساله شد. حرکت شغلی بعدی آن: یک فشار بزرگ هوش مصنوعی

اردیبهشت 14, 1402 0012

در سال 2009، دیوید هنکه، مدیر مهندسی جدید لینکدین، خدمه کامل کدگذارها و مدیران خود را برای اولین بار و سوالات سختی را مطرح کرد. “چه بلایی سر همه شما آمده است؟” اصل پاک شده آن بود. این شبکه اجتماعی حرفه ای که به سرعت در حال رشد بود، حدود 50 میلیون کاربر داشت، اما بعد از ظهر هر پنجشنبه به طور کامل آفلاین شد، زیرا مهندسان ویژگی های جدید را راه اندازی کردند و باگ ها را برطرف کردند. جویندگان کار نمی توانستند فرصت ها را مرور کنند. استخدام کننده هایی که برای ترال وب سایت هزینه می کردند برای نامزدها مجبور شدند انگشت شست خود را بچرخانند. با کلیک بر روی نمایه، “جادوگر [in]، یک طلسم شوخ طبع و پرسنل شبیه به معروف توییتر «نهنگ شکست خورده.”

هنکه خوشحال نشد. از کار افتادن هفتگی، که شامل یک ساعت خوش اداری برای روان کاری یک شب طولانی بود، ناشی از فناوری ساختگی لینکدین بود. هنکه فکر می‌کرد که این رویه استاندارد در استارت‌آپ‌ها بود، اما این شبکه اکنون به اندازه‌ای بزرگ و مهم بود که غیرقابل اعتماد بودن رشد آن را تهدید می‌کرد و مشتریان را به وحشت می‌اندازد. این ممکن است خفه شود یک کسب و کار سالم که در اوایل به دنبال سود بود تا سرمایه گذاران خطرپذیر را که هنوز از دات کام ترسیده بودند به دست آورد. شکست خورده است.

در طول چند هفته آینده برنامه‌نویسی شبانه‌روزی، تیم مهندسی فناوری LinkedIn را از ابتدا بازسازی کردند و زمان خرابی را به میزان قابل توجهی کاهش دادند. پیشکسوتان شرکت از این پروژه به عنوان یکی از مهم ترین پروژه ها در تاریخ 20 ساله شرکت یاد می کنند. دیپ نیشار، رئیس محصولاتش از سال 2009 تا 2014، می‌گوید بدون تمرکز بر «سایت بالا»، لینکدین ممکن است برای تبدیل شدن به غول امروزی تلاش کرده باشد. او می‌گوید.

لینکدین که در 5 می 2003 راه‌اندازی شد، اولین مورد از یک رشته غول‌های رسانه‌های اجتماعی خواهد بود که از غنایم سقوط فناوری اوایل دهه 2000 برای خروج از آن متولد شدند. نوجوانان، فیسبوک، یوتیوب، ردیت و توییتر نیز طی سه سال آینده 20 ساله خواهند شد. اگرچه آن مدیران فعلی بازماندگان ثابت شده هستند، در توییتر تحت مدیریت ایلان ماسک مشکلاتی وجود دارد. و ظهور چالش‌هایی مانند TikTok و Bluesky باعث ایجاد رسانه‌های اجتماعی می‌شود احساس رقابتی تر نسبت به سال هاست.

با نگاهی به دوران بلوغ لینکدین، چندین مدیر فعلی و سابق برخی از لحظات تعیین کننده را برای WIRED به یاد آوردند. آنها همچنین در مورد آماده‌سازی لینکدین برای زنده ماندن 20 سال دیگر با ادغام «خلبان‌های کمکی» هوش مصنوعی، همانطور که مایکروسافت دوست دارد دستیاران مجازی را توصیف کند، و کمک به منصفانه‌تر شدن استخدام‌ها صحبت کردند.

LinkedIn از یک گروه کوچک از مدیران و مهندسان محصول سیلیکون ولی، از جمله مدیرعامل موسس، رید هافمن، که می خواستم راهی برای ردیابی ارتباطات آنها در جامعه استارتاپی داشته باشم تا مکان های داغ برای کار را پیدا کرده و دوستان را همراه خود بیاوریم. هافمن، که بعداً رئیس هیئت مدیره شد، پس از تمرکز روی سرمایه گذاری کناره گیری کرد. //www.wired.com/2017/03/now-we-know-why-microsoft-bought-linkedin/”>Microsoft این سرویس را به قیمت 26 میلیارد دلار در سال 2016 خریداری کرد.

امروزه لینکدین بیش از 930 میلیون کاربر دارد. درآمد آن در سال منتهی به 30 ژوئن گذشته 34 درصد افزایش یافت و به نزدیک به 14 میلیارد دلار رسید – یک تجارت بسیار کوچکتر از Meta که درآمد سالانه آن در سال گذشته نزدیک به 117 میلیارد دلار بود، اما کسب و کاری که تقریباً انحصار پایگاه کاربران تجاری خود را دارد.

Scrappy No More

در سال 2009، هنکه به عنوان رئیس مهندسی از یاهو به LinkedIn پیوسته بود. استیو سوردلو، مدیر مالی وقت لینکدین، هنکه را به مدت چهار ساعت در مورد رشد بالقوه درآمد حاصل از دیجیتالی کردن موثر رزومه‌ها و دوستی‌های محل کار و فقدان رقابت واقعی صحبت کرد. هنکه می‌گوید: «او کتاب‌ها را باز کرد.

LinkedIn خیلی زودتر از سایر شبکه‌های اجتماعی فروش خدمات برتر مانند جستجوی قدرتمندتر پروفایل‌های کاربر را به استخدام‌کنندگان، محققان و کسب‌وکارها آغاز کرده بود. مانند فیس‌بوک تبلیغات یا اشتراک‌هایی را منتشر کرد. کارساز بود، اما هنکه متوجه شد که شیوه‌های مهندسی ضعیف در طول مسیر رشد کرده و فناوری زمانی مدرن قدیمی شده است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×