breadcrumbs_delimiter فرهنگ breadcrumbs_delimiter فیلم‌های جدید جنگ ستارگان همه چیز را تغییر خواهند داد
فرهنگ

فیلم‌های جدید جنگ ستارگان همه چیز را تغییر خواهند داد

اردیبهشت 14, 1402 0015

نزدیک به پنج دهه، نیرو قوی بوده است. از زمانی که جورج لوکاس جنگ ستارگان را در سال 1977 منتشر کرد، این فرنچایز تماما بوده است. اما از تفلون ساخته شده است. طرفداران تا سرحد مسمومیت با هم دعوا می کنند، اما حتی در طول مرحله پیش درآمد بسیار بد، مردم بارها و بارها به کهکشان بسیار دور بازگشته اند. جنگ ستارگان همچنان جذاب است و دوری از آن را سخت می کند.

اما در سال های اخیر، اختلالی وجود داشته است. پس از خرید 4 میلیارد دلاری لوکاس فیلم توسط دیزنی، مجموعه «جنگ ستارگان» بالون شد. بین سه گانه فیلم جدید، که در سال 2015 با Star آغاز شد جنگ‌ها: اپیزود هفتم – نیرو بیدار می‌شود، جاذبه‌های پارک موضوعی، و انبوهی از نمایش‌های جدید مانند The کتاب بوبا فت، جهان به طور تصاعدی منبسط شد.

اما در یک چارچوب زمانی بسیار خاص نیز گسترش یافت. فیلم‌ها و نمایش‌های اصلی تقریباً همه در هفت دهه بین رویدادهای جنگ ستارگان: اپیزود اول- تهدید شبح و اپیزود نهم — ظهور اسکای واکر. دیزنی که یکی دو چیز را در مورد بازگشت سرمایه می دانست، به نظر می رسید که مشتاق اجرای فیلم های موفق باشد – هریسون فورد را استخدام کنید! چوی را برگردان! در بیشتر موارد، این استراتژی نتیجه داد. این سه گانه در سراسر جهان نزدیک به 4.5 میلیارد دلار فروش داشت. 160 میلیون نفر برای Disney+ ثبت‌نام کردند. اما باعث ایجاد شکاف نیز شد.

در زمانی که فیلم “حماسه” یکباره Solo در سال 2018 از سینماها خارج شد، حتی باب ایگر، مدیر عامل دیزنی، به طور عمومی تعجب می کنم که آیا جنگ ستارگان بیش از حد وجود دارد. شاید به این دلیل که بسیاری از آن پروژه‌های جدید، در حالی که عموماً به شخصیت‌های اصلی و خطوط داستانی مورد علاقه مردم پایبند بودند، گهگاهی از آن منشعب می‌شدند. طرفداران گروگو (با نام مستعار Baby Yoda) را در فصل اول Mandalorian، اما اکنون که سریال در فصل سوم خود قرار دارد و بسیار فلسفی و ماندالور است. -یان، آنها خنک شده اند. هنوز افراد زیادی تماشا کردند. در همین حال، اندور، بر سیاست های پیچیده تمرکز کرد مقاومت در برابر حکومت استبدادی و نه تیراندازی فضایی (به جز یک مورد باورنکردنی)، سال گذشته برای یافتن مخاطب تلاش کرد—چیزی منتقدین اشاره کردند می‌تواند نتیجه نمایش‌های ناامیدکننده‌ای باشد که پیش از آن برگزار شد.

امروز همه چیز متفاوت است. اندکی. فصل جدیدی از Mandalorian وجود دارد، بله، اما از زمان Rise of Skywalker در سال ۲۰۱۹، فیلم جدیدی ساخته نشده است. پس از فیلم‌های وعده داده شده از کارگردانانی مانند پتی جنکینز و بازی تاج و تخت سازندگان دیوید بنیوف و دی بی وایس ظاهراً تبخیر شده بودند، شروع به ظاهر مانند جنگ ستارگان هرگز مانند گذشته نخواهد بود. یا، حداقل، هرگز واقعاً راه خود را پیدا نمی‌کند که از بلاتکلیفی که در آن بود، خلاص شود. 

همه اینها ماه گذشته در جشن جنگ ستارگان تغییر کرد. در جریان ارائه لوکاس فیلم در کنوانسیون هواداران، رئیس کاتلین کندی سه ویژگی جدید را معرفی کرد فیلم‌ها و نمایش‌های آتی را مورد تمسخر قرار داد. این فیلم‌ها شامل ویژگی Lucasfilm mainstay دیو فیلونی است که “بستن” داستان های Mandalorian،  کتاب بوبا فت، و آهسوکا؛ یکی از کارگردان ایندیانا جونز و شماره گیری سرنوشت جیمز منگولد در سپیده دم جدای. و یکی از شرمین عبید-چینوی درباره دیزی ریدلی که یک گروه جدید جدی را تشکیل می دهد.

به نظر خیلی جدی می‌آید، اما امیدی نیز وجود دارد، به خصوص در آن عبارت «بسته». این حس وجود دارد که لوکاس فیلم به دنبال کشش است، فقط کمی. داستان فیلم منگولد 25000 سال قبل از رویدادهای یک امید جدید می‌گذرد. شاید عبید-چینوی از جدول زمانی کنونی سینما منحرف نشود، اما کار او روی  ثابت کرد که می تواند چیزی در یک جهان شناخته شده بسازد که کاملاً جدید باشد. کندی در بیانیه‌ای که همراه با اعلام فیلم بود، خاطرنشان کرد که لوکاس «جنگ ستارگان را برای حرکت رو به جلو و عقب در یک جدول زمانی اسطوره‌ای خلق کرد. اکنون ما به دنبال گسترش آن جدول زمانی، ساختن آینده ای غنی، گسترش بر روی زمان حال، رفتن به اعماق گذشته برای گفتن داستان هایمان هستیم.”

ممکن است بسیاری از آن‌ها مانند تکان دادن دست به نظر برسند، اما تمرکز بیانیه بر روی جدول زمانی بزرگ‌تر فرنچایز و عناصر اسطوره‌ای این واقعیت را نشان می‌دهد که حداقل کسی در Lucasfilm می‌داند که فیلم‌ها می‌توانند برای همیشه بر موج اکشن pewpew سوار نشوید—و این که می‌تواند، همانطور که اندور انجام داد، جنگ ستارگان را بیشتر ذهنی و سیاسی کند. ، و عناصر فلسفی.

این امر در مورد پیشنهادهای تلویزیونی آتی نیز صادق است. از جمله آنها The Acolyte است، نمایشی در مورد عصر طلایی جدی، که یک قرن قبل از پیش درآمدها اتفاق می‌افتد و با بازی آماندلا استنبرگ و بازیگر Bodies, Bodies, Bodies و Lee Jung-jae بازیگر Squid Game. ممکن است این نمایش جدای دیگری باشد، اما همچنین به نویسندگی و کارگردانی لسلی هدلند، عروسک روسی خلق نمایش را ارائه کرد به‌عنوان «یخ زده با بیل را بکشید از دیدگاه افراد بد ملاقات می‌کند».

از بسیاری جهات، جنگ ستارگان همیشه باید آن را ایمن بازی کند. بالاخره میلیاردها دلار در خط است. اما نزدیک به یک دهه پس از نیرو برمی‌خیزد، آینده این فرنچایز نسبت به مدت‌های بسیار طولانی ماجراجویی‌تر به نظر می‌رسد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×