breadcrumbs_delimiter امنیت breadcrumbs_delimiter گوگل در حال استفاده از فناوری نابود کردن رمز عبور برای همه حساب‌ها است
امنیت

گوگل در حال استفاده از فناوری نابود کردن رمز عبور برای همه حساب‌ها است

اردیبهشت 13, 1402 0012

Google در حال اعلام تلاش بزرگی است تا به دارندگان حساب شخصی خود اجازه دهد با جایگزینی رمز عبور معروف به “passkeys.” این ویژگی امروز برای میلیاردها حساب این شرکت راه اندازی می شود و کاربران می توانند به طور فعال آن را جستجو کنید و روشن کنید. گوگل می‌گوید قصد دارد در ماه‌های آینده کلیدهای عبور را تبلیغ کند و شروع به تشویق دارندگان حساب برای تبدیل نام کاربری و ورود رمز عبور سنتی خود به رمز عبور کند.

احراز هویت مبتنی بر رمز عبور استاندارد در سراسر اینترنت بوده است. (و به طور کلی محاسبات) برای چندین دهه، اما سیستم دارای مشکلات امنیتی جدی است، یعنی مهاجمان می توانند رمز عبور شما را بدزدند یا شما را فریب دهند تا در حملات فیشینگ به آنها بدهید. طرح کلید عبور به طور خاص طراحی شده است برای آدرس حملات فیشینگ با تکیه بر مدلی متفاوت که از کلیدهای رمزنگاری ذخیره شده در دستگاه های شما استفاده می کند. برای احراز هویت حساب

در سالی که انجمن صنعتی معروف به اتحاد FIDO شروع به ترویج عمومی عرضه کلیدهای عبور کرد، سازندگان بزرگترین سیستم عامل های مصرف کننده جهان – مایکروسافت، گوگل و اپل – زیرساخت لازم را برای پشتیبانی از کلیدهای عبور راه اندازی کرد. اما اگر هنوز در زندگی روزمره خود از رمز عبور استفاده نکرده اید، تنها نیستید.

گام بعدی به سوی پذیرش رمز عبور این است که خدمات در واقع کلیدهای عبور را به عنوان ورود به سیستم ارائه دهید گزینه ای برای حساب های کاربری تاکنون، شرکت‌هایی مانند PayPal، Shopify، CVS Health، Kayak و Hyatt قدم‌های زیادی برداشته‌اند. راه اندازی امروز کلیدهای عبور برای کاربران Google با توجه به منابع و مقیاس بزرگ شرکت قابل توجه است.

اندرو شیکیار، مدیر اجرایی FIDO Alliance می گوید: «این بسیار بسیار مهم است. «این یک نقطه عطف است. شرکتی مانند گوگل که این امکان را با افراد زیادی که واقعاً ورود به سیستم رمز عبور را مشاهده می کنند را فعال می کند، احتمال بیشتری دارد که از آنها در جاهای دیگر استفاده کنند. و همچنین برنامه‌های استقرار سایر شرکت‌ها را تسریع می‌کند و به آنها کمک می‌کند تا بهتر استقرار کنند، زیرا ما به عنوان یک بدنه از این موضوع یاد خواهیم گرفت.”

شما می‌توانید با کلیدهای عبور با استفاده از حسگرهای بیومتریک مانند اثر انگشت وارد شوید. یا اسکنرهای چهره، پین قفل دستگاه تلفن هوشمندتان، یا دانگل‌های احراز هویت فیزیکی مانند YubiKeys. برای انتقال حساب Google خود، به این پیوند بروید ، با نام کاربری، رمز عبور، و هر عامل دیگر احراز هویتی که تنظیم کرده‌اید وارد شوید و سپس روی «+ ایجاد رمز عبور» در دستگاهی که استفاده می‌کنید کلیک کنید.

کلیدهای رمز می توانند از طریق سرویس های رمزگذاری شده سرتاسر مانند Google Password Manager و iCloud Keychain بین دستگاه های شما همگام شوند. یا می‌توانید با ایجاد یک کد QR در دستگاهی که به حساب Google شما وارد شده است، کلیدهای عبور را در چندین دستگاه تنظیم کنید. 

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×