breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter توییتر واقعا بدتر از همیشه است
کسب و کار

توییتر واقعا بدتر از همیشه است

اردیبهشت 13, 1402 0015

داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط CyberWell نشان می‌دهد که اگرچه تنها ۲ درصد محتوای یهودی‌ستیزانه در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی در سال ۲۰۲۲ خشونت‌آمیز بود، ۹۰ درصد آن از توییتر بود. و کوهن مونت مایور خاطرنشان می‌کند که حتی سیستم‌های تعدیل استاندارد این شرکت نیز احتمالاً تحت فشار محتوای بسیار نفرت‌انگیز دچار مشکل شده‌اند. او می‌گوید: «اگر افزایش [سخنان مشوق نفرت آنلاین] را تجربه می‌کنید و چیزی در زیرساخت تعدیل محتوا تغییر نداده‌اید، به این معنی است که سخنان نفرت‌انگیز بیشتری را در این پلتفرم باقی می‌گذارید.

سازمان‌های جامعه مدنی که قبلاً خط مستقیمی با تیم‌های نظارتی و سیاست‌گذاری توییتر داشتند، برای مطرح کردن نگرانی‌های خود تلاش کرده‌اند. او می‌گوید: «ما در این زمینه شاهد شکست در تعدیل درست و ارائه خدمات به روشی که قبلاً برای کاربرانش بود، این پلتفرم بوده‌ایم.

دانیل هیکی. محقق مدعو در مؤسسه علوم اطلاعات USC و یکی از نویسندگان مقاله، می‌گوید که عدم شفافیت توییتر ارزیابی اینکه آیا سخنان نفرت‌انگیز بیشتری در این پلتفرم وجود داشته است یا اینکه آیا این شرکت پس از ماسک تغییرات اساسی در سیاست‌های خود ایجاد کرده است را دشوار می‌کند. به عهده گرفتن. او می‌گوید: «از هم گسستن خیلی سخت است، زیرا توییتر در مورد این نوع چیزها کاملاً شفاف نخواهد بود.

این عدم شفافیت احتمالا بدتر می‌شود. توییتر در فوریه اعلام کرد که دیگر اجازه نخواهد داد دسترسی رایگان به AP آن – ابزاری که به دانشگاهیان و محققان اجازه می‌دهد داده‌های پلتفرم را دانلود کرده و با آن تعامل داشته باشند. هیکی می‌گوید: «برای محققانی که می‌خواهند دید گسترده‌تری از نحوه تغییر سخنان نفرت‌انگیز داشته باشند، زیرا ایلان ماسک برای مدت طولانی‌تر و طولانی‌تر این شرکت را رهبری می‌کند، مطمئناً اکنون بسیار دشوارتر است.

در ماه‌هایی که ماسک کنترل توییتر را به دست گرفت، رسانه‌های خبری عمومی بزرگ مانند رادیو ملی عمومی، شرکت پخش کانادا و سایر رسانه‌های عمومی پس از برچسب‌گذاری «دولتی» پلتفرم را ترک کردند. اسپانسر، نامی که قبلا فقط برای رسانه های دولتی روسیه، چین و ایران استفاده می شد. دیروز، گزارش‌ها حاکی از آن است که ماسک تهدید کرد که دسته توییتر NPR را تغییر دهد.

در همین حال، به نظر می‌رسد رسانه‌های واقعی تحت حمایت دولت در توییتر در حال رشد هستند. آوریل گزارش از آزمایشگاه تحقیقات قانونی دیجیتال شورای آتلانتیک نشان داد که پس از توقف سرکوب این حساب‌ها توسط توییتر، ده‌ها حساب به دست آورده‌اند. هزاران دنبال کننده جدید

در ماه دسامبر، حساب‌هایی که قبلاً ممنوع شده بودند، از جمله جردن پترسون، آکادمیک جناح راست و اندرو تیت، زن ستیز برجسته، که بعداً در رومانی دستگیر شد، اجازه بازگشت به این پلتفرم را داشتند. برای قاچاق انسان لیز کروکین، یکی از طرفداران تئوری های توطئه QAnon و Pizzagate نیز تحت رهبری ماسک به کار خود بازگردانده شد. در  /a>، کروکین در توییتی ادعا کرد – به دروغ – در توییتی که جیمی کیمل، مجری برنامه گفتگو، یک نماد پدوفیل را در یک صحنه در برنامه خود نشان داده است.

تغییرات اخیر در سیستم راستی‌آزمایی توییتر، توییتر آبی، که در آن کاربران می توانند برای دریافت چک مارک آبی و برجستگی بیشتر در پلتفرم پول پرداخت کنند، نیز به هرج و مرج کمک کرده است. در نوامبر، توییتی از یک حساب جعلی که وانمود می‌کرد شرکتی است غول الی لیلی اعلام کرد که انسولین رایگان است. این توییت باعث شد سهام این شرکت تقریباً 5 درصد کاهش یابد. اما احمد می‌گوید که پیامدهای تأیید پرداخت برای بازی بسیار واضح‌تر است.

«تحلیل ما نشان داد که توییتر بلو در حال تبدیل شدن به سلاح است، به‌ویژه توسط افرادی که اطلاعات نادرست را منتشر می‌کنند. احمد از CCDH می گوید. دانشمندان، روزنامه‌نگاران خود را در یک محیط فوق‌العاده خصمانه می‌بینند که در آن اطلاعات آنها به آن چیزی که توسط بازیگران بد منتشرکننده اطلاعات نادرست و نفرت از آن لذت می‌برد، نمی‌رسد.»

به‌رغم اعتراض‌های توییتر، احمد می‌گوید، این مطالعه آنچه را که بسیاری از سازمان‌های جامعه مدنی برای ماه‌ها گفته‌اند تأیید می‌کند. «استراتژی توییتر در پاسخ به این همه داده‌های عظیم از سازمان‌های مختلف که نشان می‌دهد اوضاع بدتر می‌شود، این بود که به ما فشار بیاورد و بگوید: «نه، ما داده‌هایی داریم که خلاف آن را نشان می‌دهد.»

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×