breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter کمدین قانون جدید سانسور هند را می پذیرد
کسب و کار

کمدین قانون جدید سانسور هند را می پذیرد

اردیبهشت 12, 1402 009

اما او اضافه می‌کند که چالش قانونی او مربوط به او نیست. “این بزرگتر از هر حرفه ای است. او می‌گوید که همه را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

او به اختلافات گسترده بین گزارش رسمی تأثیر کووید بر کشور و ارزیابی آژانس‌های بین‌المللی اشاره می‌کند. سازمان جهانی بهداشت گفته است که مرگ و میر ناشی از کووید در هند حدود 10 برابر بیشتر از آمار رسمی بوده است. هرکسی که حتی به آن اشاره می‌کند می‌تواند به عنوان فروشنده اخبار جعلی برچسب زده شود، و باید حذف شود.” موج دوم کووید-19 و کمبود شدید اکسیژن در بیمارستان ها. دولت ایالتی وجود مشکل را رد کرد. در میان این بحران در حال گسترش، یک مرد در توییتر یک فراخوان SOS برای دریافت اکسیژن برای نجات پدربزرگ در حال مرگش ارسال کرد. مقامات ایالتی او را به شایعه سازی و ایجاد وحشت متهم کردند.

کارشناسان بر این باورند که اصلاحات در قوانین فناوری اطلاعات هند، این نوع سرکوب را در حکومتی که قبلاً انجام داده است، امکان پذیر می کند. قدرت خود را از طریق اینترنت گسترش داد و پلتفرم های رسانه های اجتماعی را مجبور کرد صداهای انتقادی را حذف کنند و از قدرت های اضطراری برای سانسور بی بی سی استفاده کنند. مستند انتقادی از مودی.

پراتیک واگر، مدیر سیاستگذاری در بنیاد آزادی اینترنت (IFF)، یک سازمان آزادی‌های دیجیتال، می‌گوید که تیم رسانه‌های اجتماعی حزب مودی بهاراتیا جاناتا (BJP) خود آزادانه اطلاعات نادرست را در مورد مخالفان و منتقدان سیاسی منتشر می‌کند، در حالی که “خبرنگارانی که به میدان می‌روند و حقیقت ناخوشایند را بیان می‌کنند با عواقب مواجه شده‌اند.”

>

Waghre می‌گوید عدم شفافیت در مورد اینکه چه چیزی اخبار جعلی را تشکیل می‌دهد، اوضاع را بدتر می‌کند. او می افزاید: «با نگاهی به یک مجموعه داده، این امکان وجود دارد که دو نفر بتوانند به نتایج متفاوتی برسند. «فقط به این دلیل که تفسیر شما از آن مجموعه داده با تفسیر دولت متفاوت است، آن را به یک خبر جعلی تبدیل نمی کند. اگر دولت خود را در موقعیتی قرار می دهد که اطلاعات مربوط به خود را بررسی کند، اولین سوء استفاده احتمالی از آن علیه اطلاعاتی است که برای دولت ناخوشایند است.

این چنین نیست. یک سناریوی فرضی در سپتامبر 2019، یک روزنامه‌نگار به اتهام تلاش برای بدنام کردن دولت پس از ضبط کردن دانش‌آموزانی که قرار بود از دولت غذای کامل دریافت کنند و فقط نمک و روتی می‌خوردند، توسط پلیس محکوم شد.

در نوامبر 2021، دو روزنامه‌نگار به نام‌های Samriddhi Sakunia و Swarna Jha به دلیل گزارش خشونت‌های ضد مسلمانان که در ایالت تریپورا در شمال شرقی این کشور رخ داده بود، دستگیر شدند. آنها به گزارش “اخبار جعلی” متهم شدند.

بررسی‌های غیر الزام آور و مورد حمایت دولت از طریق دفتر اطلاعات مطبوعاتی دولت انجام می‌شود، علیرغم سوابق دقیق آن سازمان در مورد عینیت.

وب‌سایت ساعت رسانه newslaundry.com تعدادی از «بررسی‌های واقعی» PIB را گردآوری کرد و دریافت که این اداره به سادگی گزارش‌های ناخوشایند را بدون ارائه هیچ مدرک مشخصی به عنوان «نادرست» یا «بی‌اساس» برچسب‌گذاری می‌کند.

در ژوئن 2022، تاپاسیا یکی از خبرنگاران سازمان روزنامه نگاری تحقیقی The Reporters’ Collective، نوشت که دولت هند کودکان شش ساله و کمتر را ملزم به دریافت کارت شناسایی بیومتریک Aadhar برای دسترسی به غذا در مراکز دولتی می کند – برخلاف حکم دادگاه عالی هند.

بررسی اطلاعات PIB به سرعت داستان را جعلی برچسب گذاری کرد. زمانی که تاپاسیا بر اساس قانون حق اطلاعات (قانون آزادی اطلاعات) در مورد رویه پشت برچسب‌گذاری پرس و جو کرد، PIB به سادگی یک توییت از وزارت توسعه زنان و کودکان را ضمیمه کرد که ادعا می‌کرد داستان جعلی است – به عبارت دیگر، واقعیت PIB. چک هیچ تحقیق مستقلی انجام نداده بود.

تاپاسیا می‌گوید: «طوطی‌سازی خط دولت حقیقت‌سنجی نیست. “اگر قوانین جدید فناوری اطلاعات در ژوئن 2022 اجرا می شد، دولت می توانست داستان من را در اینترنت حذف کند.”

شرکت های رسانه های اجتماعی گاهی اوقات از تلاش های دولت هند عقب نشینی می کنند. برای اعمال کنترل بر آنچه می توان به صورت آنلاین منتشر کرد. اما Waghre از IFF انتظار ندارد که آنها این بار مبارزه زیادی را انجام دهند. او با اشاره به قوانین «بندر امن» که از پلتفرم‌ها در برابر مسئولیت محتوای ارسال شده توسط کاربران محافظت می‌کند، می‌گوید: «هیچ کس نمی‌خواهد دعوی قضایی شود، هیچ‌کس نمی‌خواهد بندر امن خود را به خطر بیندازد. «احتمالاً انطباق مکانیکی و احتمالاً حتی سانسور فعال دیدگاه‌هایی وجود دارد که آنها می‌دانند احتمالاً پرچم‌گذاری می‌شوند.»

کامرا نمی‌خواست در مورد چشم‌اندازهای خود در چالش اظهار نظر کند. قوانین جدید اما او می گوید که سلامت یک دموکراسی زمانی زیر سوال می رود که دولت بخواهد منابع اطلاعاتی را کنترل کند. او می گوید: «دموکراسی به این شکل نیست. “مشکلات متعددی در مورد رسانه های اجتماعی وجود دارد. در گذشته مضر بوده است. اما کنترل بیشتر دولت راه حل آن نیست.»

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×