breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter راز مغناطیسی تسلا نشان می دهد که ایلان ماسک مایل به سازش است
کسب و کار

راز مغناطیسی تسلا نشان می دهد که ایلان ماسک مایل به سازش است

اردیبهشت 11, 1402 0010

در همین حال، تقاضا برای آهنرباهای تعبیه شده در ابزارهای کربن زدایی، مانند اتومبیل ها و توربین های بادی در حال افزایش است. در حال حاضر، 12 درصد از خاک‌های کمیاب به خودروهای برقی اختصاص می‌یابند، طبق اطلاعات Adamas Intelligence، بازاری که اکنون در حال رشد است. در عین حال، قیمت‌های خاک‌های کمیاب اخیراً به دلیل بازارهای داخلی چین و مداخلات سیاسی که شرکت‌های خارجی همیشه نمی‌توانند پیش‌بینی کنند، افزایش یافته است.

در مجموع، جیم چلیکوفسکی، فیزیکدانی که مواد مغناطیسی را مطالعه می‌کند، می‌گوید، اگر در کسب‌وکاری هستید که می‌توانید یک کار جایگزین بسازید، احتمالاً منطقی است که این کار را انجام دهید. دانشگاه تگزاس، آستین اما به گفته او، دلایل مختلفی وجود دارد تا به دنبال جایگزین های بهتری برای آهنرباهای کمیاب خاکی نسبت به فریت باشیم. چالش، یافتن موادی با سه ویژگی اساسی است: آنها باید مغناطیسی باشند، این مغناطیس را در حضور میدان های مغناطیسی دیگر حفظ کنند و دماهای بالا را تحمل کنند. آهنرباهای داغ دیگر آهنربا نیستند.

محققان درک بسیار خوبی از عناصر شیمیایی دارند که می توانند آهنرباهای خوبی بسازند، اما میلیون ها آرایش اتمی بالقوه وجود دارد. برخی از شکارچیان آهن‌ربا رویکردی را اتخاذ کرده‌اند که با صدها هزار ماده ممکن شروع کنند، آن‌هایی را که دارای اشکالاتی مانند حاوی خاک‌های کمیاب هستند، کنار بگذارند و سپس از یادگیری ماشینی برای پیش‌بینی کیفیت مغناطیسی مواد باقیمانده استفاده کنند. در اواخر سال گذشته، چلیکوفسکی نتایج منتشر شده از استفاده از سیستم برای ایجاد یک ماده جدید بسیار مغناطیسی حاوی کبالت. او می‌گوید که از نظر ژئوپلیتیک ایده‌آل نیست، اما نقطه شروعی است.

اغلب بزرگترین چالش، یافتن آهن‌رباهای جدیدی است که ساختن آنها آسان باشد. ویشنا در دانشگاه اوپسالا توضیح می دهد که برخی از آهنرباهای تازه توسعه یافته، مانند آهنرباهای حاوی منگنز، امیدوارکننده هستند، اما ناپایدار هستند. در موارد دیگر، دانشمندان می‌دانند که یک ماده فوق‌العاده مغناطیسی است، اما نمی‌توان آن را به صورت عمده ایجاد کرد. این شامل تتراتانیت، یک ترکیب نیکل-آهن است که فقط از شهاب‌سنگ‌ها شناخته می‌شود و باید به آرامی طی هزاران سال سرد شود تا اتم‌هایش دقیقاً در حالت صحیح قرار گیرند. تلاش‌ها برای ساخت سریع‌تر آن در آزمایشگاه ادامه دارد، اما هنوز به ثمر نرسیده است.

Niron، راه‌اندازی آهنربا، کمی دورتر است و دارای آهنربای نیترید آهن است که شرکت در اختیار دارد. می گوید از نظر تئوری مغناطیسی تر از نئودیمیم است. اما این نیز یک ماده ناپایدار است که به سختی ساخته می شود و به شکل مطلوبی نگهداری می شود. بلک‌برن می‌گوید این شرکت در حال پیشرفت است، اما آهن‌رباهای قدرتمندی تولید نخواهد کرد که به موقع خودروهای الکتریکی را برای نسل بعدی خودروهای تسلا تغییر دهند. او می‌گوید گام اول این است که آهن‌رباهای جدید را در دستگاه‌های کوچک‌تری مانند سیستم‌های صوتی قرار دهیم.

به‌گفته کرومر، مشخص نیست که آیا خودروسازان دیگر از معاوضه زمین‌های کمیاب تسلا پیروی خواهند کرد یا خیر. برخی ممکن است به مواد مملو از چمدان بچسبند، در حالی که برخی دیگر از موتورهای القایی استفاده کنند یا چیز جدیدی را امتحان کنند. او می‌گوید حتی تسلا نیز احتمالاً چند گرم خاک کمیاب در وسایل نقلیه آینده‌اش پاشیده خواهد شد که در وسایلی مانند شیشه‌های اتوماتیک، فرمان برقی و برف پاک کن‌های شیشه جلو پخش می‌شود. (در یک نگاه احتمالی، اسلایدهای متضاد محتوای خاکی کمیاب در رویداد سرمایه‌گذار تسلا، در واقع یک خودروی نسل کنونی را با یک موتور آینده مقایسه می‌کنند.) آهن‌رباهای زمینی که از چین منشأ می‌گیرند، با ما باقی خواهند ماند، از جمله ایلان ماسک، به‌ویژه زمانی که جهان برای کربن‌زدایی تلاش می‌کند. ممکن است جایگزین کردن همه چیز خوب باشد، اما همانطور که کرومر می گوید، “ما به سادگی زمان نداریم.”

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×