breadcrumbs_delimiter علوم پایه breadcrumbs_delimiter داخل کلینیک افزایش عمر مخفی
علوم پایه

داخل کلینیک افزایش عمر مخفی

اردیبهشت 11, 1402 0013

تا آنجا که ما می دانیم، چیزی شبیه به این بود.

یک روز صبح در سپتامبر 2020، یک ون پنج مهمان مسن را از یک هتل ماریوت در سن دیگو، کالیفرنیا جمع آوری کرد. به سمت جنوب حرکت کرد و از مرز مکزیک عبور کرد و جلوی پنجره های آینه ای موسسه پزشکی احیا کننده در تیجوانا توقف کرد. در میان مسافران MJ نیز وجود داشت که اخیراً به اختلال شناختی خفیف مبتلا شده بود که اغلب با زوال عقل همراه است. او می گوید: «ذهن من آن چیزی که باید باشد نبود. “من با تاریخ و زمان مشکل زیادی داشتم.”

به مهمانان کمک شد از ون خارج شوند و دو نفره به اتاقی با دو تخت منتقل شدند. ام جی به من می‌گوید: «ما واقعاً نمی‌دانستیم چه انتظاری داشته باشیم. او در اوایل هشتاد سالگی است و با همسرش در کانزاس در یک جامعه بازنشستگان زندگی می کند. آنها یک زوج شیرین درست می کنند. برای محافظت از حریم خصوصی MJ، من فقط از حروف اول او استفاده می کنم. او می‌گوید: «فکر می‌کردم که می‌خواهند به من یک شات بزنند. به ام جی گفته شده بود که در آزمایشی برای درمان جدید آلزایمر شرکت می کند – یک ژن درمانی، که توسط شرکت بیوتکنولوژی ایالات متحده BioViva توسعه یافته است.

ام جی قبل از رسیدن به تیجوانا، بسیار مبتلا شده بود. تماس کمی با پزشک کارآزمایی او می گوید: «او وارد شد و این دو سرنگ را در دست داشت. او یک سرنگ را روی سوراخ بینی من گذاشت. احساس می کردم که او آن را به مغزم چسبانده است.» دکتر سرنگ را فشار داد و درمان تمام شد. “ما را دوباره سوار این ماشین بسیار زیبا کردند و به هتل آوردند، و آنها گفتند: “ما در تماس خواهیم بود.”

اینجا وجود دارد 5 میلیون بزرگسال در ایالات متحده با زوال عقل زندگی می کنند، با یک 50 میلیون در سراسر جهان. تا سال 2050، تخمین زده می‌شود که این تعداد تقریباً سه برابر خواهد شد. . آلزایمر شایع ترین شکل است و تحقیقات در مورد درمان ها به عنوان “قبرستان توسعه دارو” شناخته می شود. با وجود میلیاردها دلار هزینه شده و هزاران آزمایش انجام شده، هیچ درمانی وجود ندارد و داروهای معدودی که وجود دارند، پیشرفت آن را کاهش می دهند. اما درمان‌های جدید ادعا می‌کنند که اگر بدانید به کجا نگاه کنید و بخواهید ریسک کنید، فواید بی‌شمار می‌آورند.

MJ مایل بود این خطر را بپذیرد. برای شرکت در آزمایش BioViva، او فقط هزینه سفر به مکزیک، هزینه‌ها و برخی آزمایش‌ها و اسکن‌های اولیه را پرداخت کرده بود – سازمانی به نام حداکثر زندگی بنیاد (MLF) هزینه‌های درمان را پوشش داده بود. MLF که توسط دیوید ککیچ، یکی از چهره های شناخته شده در میان محققان و فعالانی که معتقدند طول عمر را می توان تا حد زیادی افزایش داد، تأسیس شد، می گوید هدف آن «معکوس کردن روند پیری انسان تا سال 2033» است. این شرکت قصد دارد این کار را با تأمین مالی فناوری‌های تجربی شامل ژنومیک، پروتئومیکس، پزشکی احیاکننده، مواد مغذی، نانوتکنولوژی و هوش مصنوعی انجام دهد. ککیچ در آوریل 2020 به من گفت: «وقتی افراد مبتلا به آلزایمر تشخیص داده می‌شوند، همه چیز ثابت می‌ماند، این یک حکم اعدام است.» ککیچ سال بعد درگذشت، البته نه از زوال عقل. بدن او به صورت برودتی منجمد شده بود، در صورتی که روزی بتواند دوباره زنده شود.

در آزمایش BioViva، MJ و سایر بیماران دو ژن “ضد پیری” را به مغزشان تحویل دادند. با ویروسی که برای حمل و نقل استفاده می شود. این ژن‌ها به جای درمان مستقیم زوال عقل، به سلول‌های مغز دستور می‌دهند تا دو آنزیم تلومراز و کلوتو را که در کنترل پیری سلولی نقش دارند، بسازند. ایده این است که افزایش سطح این آنزیم‌ها به جوان‌سازی سلول‌های مغز کمک می‌کند، ساعت را به عقب برمی‌گرداند و شرایط مرتبط با افزایش سن مانند آلزایمر را پاک می‌کند.

هنگامی که نتایج کارآزمایی در نوامبر منتشر شد. در سال 2021، BioViva افتخار کرد که این کار را انجام داده است. لیز پریش، مدیرعامل بنیانگذار این شرکت در یک نسخه مطبوعاتی. او که در حواشی پزشکی کار می کرد، ادعا کرد که شرکتش در جایی که تعداد بی شماری دیگر شکست خورده بودند – با معکوس کردن اثرات پیری.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×