breadcrumbs_delimiter علوم پایه breadcrumbs_delimiter گرمای مرگبار رفاه یک میلیارد نفر در هند را تهدید می کند
علوم پایه

گرمای مرگبار رفاه یک میلیارد نفر در هند را تهدید می کند

اردیبهشت 9, 1402 0011

این مطالعه در PLOS Climate تنها چند روز پس از حداقل 13 نفر در اثر گرمازدگی جان باختند و ده ها نفر در پی یک رویداد در فضای باز در ایالت غربی ماهاراشترا در بیمارستان بستری شدند. موج گرما هفته گذشته در سایر مناطق کشور تعطیلی اجباری مدارس زیرا دمای هوا در طول روز چندین روز متوالی به 104 درجه فارنهایت رسید.

در 30 سال گذشته حداقل 24000 نفر در هند بر اثر گرما جان خود را از دست داده اند. تغییرات آب و هوایی موج گرما را در آنجا و پاکستان همسایه تا 100 برابر بیشتر کرده است. و انتظار می رود که دما هر سه سال یک بار رکوردها را بشکند – چیزی که فقط یک بار اتفاق می افتد هر 312 سال‌ها اگر آب و هوا دستخوش چنین تغییرات اساسی نمی‌شد.

“پیش‌بینی‌های بلندمدت نشان می‌دهد که امواج گرمای هند می‌تواند از حد بقای انسان سالمی که در آن استراحت می‌کند عبور کند. نویسندگان مطالعه کمبریج نوشتند که تا سال 2050 سایه بیفتد.

هند با بیش از 1.4 میلیارد نفر جمعیت، امسال در حال پیشی گرفتن از چین به عنوان پرجمعیت ترین کشور جهان است. به گفته محققان، با افزایش تعداد مرگ و میر ناشی از گرما در این کشور، اقتصاد آن کند خواهد شد. در کشوری که بر اساس یک برآورد، “کار در معرض گرما” 75 درصد از نیروی کار را استخدام می کند. محققان کمبریج نوشتند که امواج گرما ممکن است تا پایان قرن 8.7 درصد از تولید ناخالص داخلی هند را به همراه داشته باشد.

با این حال ارزیابی آسیب پذیری آب و هوای دولت شدیدتر و طولانی تر نیست. بر اساس این مطالعه، امواج گرمای پایدار محققان کمبریج دریافتند که تمام دهلی – محل زندگی 32 میلیون نفر – در معرض خطر امواج گرما شدید است، اما دولت می گوید تنها دو منطقه از 11 منطقه شهر با خطر آب و هوای بالایی روبرو هستند. نویسندگان این مطالعه نوشتند: ازدحام بیش از حد، عدم دسترسی به برق، آب، سرویس‌های بهداشتی و مراقبت‌های بهداشتی، همراه با شرایط نامناسب مسکن، می‌تواند ساکنان دهلی را – به‌ویژه آن‌هایی که درآمد پایینی دارند – در برابر گرما آسیب‌پذیرتر کند. «مداخلات ساختاری».

دیلپ ماوالانکار، مدیر مؤسسه بهداشت عمومی هند مستقر در گجرات، «دولت اهمیت گرما و چگونگی مرگ را درک نکرده است. به بی‌بی‌سی گفت.

در همین حال، وزارت نیرو هند از نیروگاه های زغال سنگ خواسته است تا تولید خود را افزایش دهند تا تقاضای برق را برآورده کنند، که در اوایل ماه جاری و با فرارسیدن دمای 110 درجه فارنهایت به رکورد بالایی رسید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×