breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter BuzzFeed و Gawker Meme-ified Reality با این یک ترفند عجیب
کسب و کار

BuzzFeed و Gawker Meme-ified Reality با این یک ترفند عجیب

اردیبهشت 8, 1402 009

بن اسمیت فکر می کرد که در پایان ماه آوریل مصاحبه های بانکی درباره کتابش را که ادامه دارد می گذراند. فروش هفته آینده اینطوری کار نمیکنه درعوض، مرد مشهور خبری – که در پولیتیکو دست به کار شد، BuzzFeed News را راه‌اندازی کرد، رسانه‌ها را برای The نیویورک تایمز پوشش داد و اکنون یکی از بنیان‌گذاران استارت‌آپ خبری پر جنب و جوش Semafor است. در تلویزیون و پادکست‌ها درباره اخراج تاکر کارلسون از فاکس نیوز و دان لیمون از سی‌ان‌ان، نمادهای صنعت خبری کابلی 40 ساله که قدمت اینترنت را بر عهده دارد. در ظاهرهای دیگر، از او خواسته شد که در مورد ایجاد BuzzFeed News، که دوشاخه اخیراً کشیده شده است که پیکسل های آن هنوز هم روی صفحه نمایش شبح می شوند. کنایه از او گم نمی شود. او می‌گوید: «اینجا در CBS هستم و درباره مرگ BuzzFeed News صحبت می‌کنم. CBS هنوز پابرجاست! (در واقع، مجریان از او در مورد BuzzFeed نپرسیدند.)

اسمیت به اندازه کافی یک مزاحم است تا بفهمد هر گونه قرار گرفتن در معرض یک فرصت است—هی، گیل کینگ میزبان CBS آیا گفت او نمی توانست صبر کند تا کتاب او را بخواند – اما این تجربه به نوعی هشیار کننده بود. ترافیک: نبوغ، رقابت و توهم در مسابقه میلیارد دلاری برای رفتن ویروسی گزارشی است از چیزی که زمانی شبیه به یک پیشرفت خوش‌بینانه در صنعت خبری بود که از دو دهه پیش که اینترنت آن را به زانو درآورد، متوقف شده بود. از نظر شخصیت‌های اصلی او، بنیان‌گذار و مدیر عامل BuzzFeed، جونا پرتی و مدیر ارشد Gawker Nick Denton، عصر محتوای ویروسی فرصتی برای رویکردی جذاب و کم‌هیجان‌انگیز به روزنامه‌نگاری بود که موانع را بین نشریات و خوانندگان از بین می‌برد.

به‌عنوان اولین سردبیر BuzzFeed News، اسمیت خود اذعان می‌کند که از جمله کسانی است که ساده‌لوحانه از این رویا دفاع کرده‌اند، که برای خبرنگاری که کارش بیشتر از یک آشکارساز مزخرف با عملکرد خوب بهره می‌برد، ظاهر خوبی نیست. خوشبختانه، اسمیت عینک رز رنگ خود را در حین نوشتن Traffic برداشت، که به طرز هنرمندانه ای ظهور و سقوط جنبشی را ترسیم می کند که افول آن در مصائب BuzzFeed و مرگ Gawker تجسم یافته است. (هنگام بحث در مورد سرمایه گذاری جدید او، Semafor، با این حال، عینک های صورتی بسیار در جای خود هستند.)

اسمیت هرگز خود را به عنوان یک نویسنده تصور نمی کرد – انگیزه عادی او فشار دادن دکمه انتشار با فرکانس یک مرغ کارناوال. اما او این پروژه چند ساله را با انگیزه بی حوصلگی همه گیر و تمایل به روایت داستان دو مرد که ظهور رسانه های اجتماعی را فرصتی برای افزایش توزیع محتوا و دور زدن دروازه بان های قدیمی می دانستند، انجام داد. در جریان گزارش این کتاب، اسمیت همچنین یک چروک گزارش نشده را کشف کرد: چپ‌گرایان پشت جنبش خبری ویروسی توسط محافظه‌کاران رادیکال کمک و حمایت می‌شدند که با استفاده از این درس‌ها برای ساختن یک نهاد راست‌دگر که تا آخر راه رشد کرد، استفاده کردند. به کاخ سفید.

این کتاب را در:

بخرید

Amazon

Bookshop.org

اگر چیزی را با استفاده از پیوندهای موجود در داستان‌های ما خریداری کنید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم. این به حمایت از روزنامه‌نگاری ما کمک می‌کند. بیشتر بدانید .

به لطف پنگوئن رندوم هاوس

=”paywall”>استیو بنن و اندرو بریتبارت چهره های کلیدی در هافینگتون پست بودند که پرتی حتی در زمان راه اندازی BuzzFeed به رهبری آنها کمک کرد. اسمیت خودش یک راست گرا را استخدام کرد بنی جانسون. یکی دیگر از BuzzFeeder اولیه، یک میم-ورنگلر معروف به آلاسکای پخته شده، از جمله کسانی بود که در 6 ژانویه 2021 به ساختمان کنگره یورش بردند. زمانی قدرت دیجیتال به عنوان نیرویی در پشت ظهور باراک اوباما شناخته می شد. چه کسی می دانست که آب ویروسی لقمه های احمقانه و هندوانه های در حال انفجار عملاً توسط دونالد ترامپ و MAGA مورد استفاده قرار می گیرد؟

با این وجود، داستان اسمیت از دو سازمان خبری ساحل شرقی تنها برشی از یک پدیده بزرگتر است – در مورد قدرت پلتفرم های فناوری مستقر در سیلیکون ولی. مهندسان واقعی ویروسی بودن، گیک ها و نه خبرسازها بودند. در صفحات پایانی ترافیک، اسمیت به ترس موجه خود اعتراف می کند که روایت او – با وجود شخصیت های جذاب و ثبت لحظه ای که روزنامه نگاران شروع به تعقیب ترافیک با شور و اشتیاق کردند – ممکن است مانند نمایشنامه تام استوپارد درباره روزنکرانتز و گیلدنسترن، که بر شخصیت‌های حاشیه‌ای شاهکار شکسپیر تمرکز داشتند که اسیر نیروهای خارج از کنترل خود بودند. از این نظر، مارک زاکربرگ هملتترافیک است، که فقط به صورت گذرا دیده می‌شود، اما به‌طور قاطعانه‌ای بر سرنوشت رسانه‌های خبری که به پیوندهای او وابسته بودند، کنترل می‌کند.

BuzzFeed. و Gawker – و خیلی از صنعت اخبار – معتاد داشبوردهایی شدند که تعداد آنها با افزایش داستان های فیس بوک و سایر پلتفرم ها افزایش یافت. (نیک دنتون حتی دستمزد نویسندگانش را به بازدیدهای صفحه گره زد.) اما این اعداد استراتوسفر کاملاً به پیوندهای اجتماعی وابسته بودند که بسته به هوس شرکت های فناوری افزایش یا کاهش یافت.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×