breadcrumbs_delimiter فرهنگ breadcrumbs_delimiter 39 بهترین فیلم در نتفلیکس این هفته
فرهنگ

39 بهترین فیلم در نتفلیکس این هفته

اردیبهشت 8, 1402 2017

نتفلیکس تعداد زیادی فیلم برای تماشا دارد. گاهی اوقات یافتن فیلم مناسب در زمان مناسب می تواند کاری غیرممکن به نظر برسد. خسته نباشید، ما اینجا هستیم تا کمک کنیم. در زیر فهرستی از برخی از فیلم‌های مورد علاقه ما در حال حاضر در سرویس پخش است – از درام گرفته تا کمدی گرفته تا هیجان‌انگیز.

اگر تصمیم دارید بیشتر در حال و هوای تلویزیون هستید، سر بزنید. به مجموعه بهترین مجموعه تلویزیونی ما در Netflix. بیشتر می خواهید؟ فهرست بهترین فیلم های علمی تخیلی ما را بررسی کنید، بهترین فیلم ها در Amazon Prime و بهترین فیلم های دیزنی+.

اگر چیزی را با استفاده از پیوندهای موجود در داستان‌های ما خریداری کنید، ممکن است کمیسیون دریافت کنیم. این به حمایت از روزنامه‌نگاری ما کمک می‌کند. بیشتر بدانید .

پدینگتون

خرس جوان سخنگو که از پرو به لندن فرستاده شده است، توسط خانواده براون پیدا می‌شود و به آنجا برده می‌شود – برای خوشحالی فرزندان جاناتان و جودی و مادرشان مری. ، اما با ناراحتی پدرسالار هنری براون. این فرد خوش‌نیت که به خاطر ایستگاه قطاری که براون‌ها او را در آن پیدا کردند، پدینگتون نامیده می‌شود، در حالی که سعی می‌کند وارد زندگی جدیدش شود، در حالی که از تاکسیدرمیست دیوانه، میلیسنت کلاید دوری می‌کند. در حالی که پدینگتون می‌توانست اقتباس عجیب دیگری از یک مورد علاقه کودکان باشد، پل کینگ کارگردان و بازیگران فوق‌العاده‌اش – از جمله هیو بونویل، سالی هاوکینز، پیتر کاپالدی، نیکول کیدمن در نقش کلاید، و بن ویشا در نقش صدای خود پدینگتون – یک فیلم خانوادگی دنج با قلب، طنز و هیجینک فراوان پخش کنید. در جاهایی توئیت کنید، اما مطمئناً حتی بدبین‌ترین بیننده هم لبخندی بر لب خواهد داشت.

Day Shift

به سرپرستی جیمی فاکس، این ترکیبی ترسناک-اکشن-کمدی شباهت های شبانه ژانر خون آشام را در مقابل یک لوس غرق در آفتاب قرار می دهد. آنجلس، با قاتل فاکس، باد جابلونسکی، در شیفت روزی اتحادیه شکارچیان خون آشام که دستمزد کمتری دارند، گیر کرده است. به عنوان کارگردان، جی. پری ترفندهایی را که به‌عنوان هماهنگ‌کننده بدلکاری در فرنچایزهای جان ویک و سریع و خشمگین انتخاب کرده است، نشان می‌دهد. اسنوپ داگ با آگاهی از مفهوم مضحک خود و تمایل به بالا رفتن وحشیانه، صحنه‌هایی را می‌دزدد که قاتل کهنه‌کار با توپ دوار، بیگ جان، Day Shift برخی از مبتکرانه‌ترین نبردهای فنگر را ارائه می‌کند. برای فیلمبرداری این یک شیرینی مغزی کمدی ترسناک است، اما برای یک فیلم اکشن بسیار گنگ، این یکی از جدیدترین فیلم‌های سال‌های اخیر است.

برای عشق اسپاک

این فیلم به کارگردانی پسر لئونارد نیموی، آدام نیموی، به زندگی و حرفه‌ی این فرد مشهور می‌پردازد. بازیگر Star Trek و تأثیری که نقش او به عنوان افسر علمی بسیار منطقی USS Enterprise بر فرهنگ پاپ به طور کلی داشت. این مستند تصاویر کلاسیک سر صحنه و پشت صحنه را با مصاحبه‌های بازیگران اصلی نیموی، بازیگران بعدی و سازندگان تحت تأثیر او – از جمله زکری کوئینتو، که نقش اسپاک جوان‌تر را در فیلم ریبوت‌شده بازی کرد، ادغام می‌کند. سریال — و حتی عکس های خانوادگی شخصی، برای نگاهی تلخ به حرفه نیموی. با این حال، علیرغم شروع زندگی به عنوان پروژه سالگرد  Star Trek، For the Love of Spock به جشنی از زندگی نیموی فراتر از پل یک سفینه فضایی معروف تبدیل می‌شود. این فقط سرویس هواداران برای طرفداران «پیشتازان فضا» نیست – این همچنین به بررسی رابطه گاهی سخت بین نیموی بزرگتر و پسرش می‌پردازد و تجربه تماشای شخصی‌تر و گاهی دشوارتر را برای کسانی که فقط شخصیت اسپاک را می‌شناسند، به جای نیموی می‌سازد. مرد.

بوکسون را بکش

برای دوستانش، گیل بوک سون (جئون دو یون) یک مدیر اجرایی موفق رویدادها است و مادر مجردی را به دخترش جائه یونگ (کیم سی آ) اختصاص داده است. در واقع، او بازیگر ستاره MK Ent است – یک اداره ترور، جایی که توانایی تقریباً فوق بشری او برای پیش بینی هر مرحله در یک موقعیت بحرانی، 100 درصد موفقیت و شهرت قاتل را برای او به ارمغان آورده است. تنها مشکل: او به فکر بازنشستگی در پایان قراردادش است، تصمیمی که تهدیدهای دشمنان ناراضی و همکاران جاه طلب را به او باز می کند. در حالی که عنوان و مقدمه آن نه چندان نامحسوس «بیل را بکش» تارانتینو را تداعی می کند، کارگردان، بیون سونگ هیون، این حماسه اکشن کره ای را با برخی از تأثیرگذارترین مبارزات متداول از زمان نمایش، به اوج می رساند.بیل را بکش.

اوکیا

بونگ جون-هو قبل از بردن اسکار و تثبیت نام خود در فلک هالیوود برای انگل، چیزی حاشیه ای در ویژگی های موجودات داشت. در حالی که  میزبان 2006 ارزش شکار را دارد، این حماسه مهندسی ژنتیک و بهره برداری از حیوانات در سال 2017 ممکن است اوج این ژانر برای کارگردان باشد. پس از کمک به پرورش یک “سوپر خوک” در مناطق روستایی کره جنوبی، میجا جوان (آن سئو هیون) زمانی که شرکت آمریکایی سازنده آن، میراندو، می آید تا آن را پس بگیرد، مضطرب می شود. میجا که با گروهی از فعالان جبهه آزادی حیوانات درگیر می‌شود، به مقر میراندو در نیویورک می‌رود تا بتواند دوست حیوان بعید خود را نجات دهد. Okja که در جاهایی با طنز تاریک است، بدون احساس موعظه می‌تواند مضامین بهره‌برداری از حیوانات و حفاظت از محیط زیست را کشف کند.

Cargo

در جهانی که قبلاً توسط طاعون زامبی‌مانند ویران شده است، اندی رز (مارتین فریمن) فقط می‌خواهد نگه دارد خانواده‌اش در امان هستند و برای جلوگیری از عفونت به روستایی‌ترین جاده‌های پشتی استرالیا می‌چسبند. پس از اینکه همسرش به طرز غم انگیزی گاز گرفته می شود و به نوبه خود او را آلوده می کند، اندی ناامید می شود تا پناهگاهی امن برای دختر نوزادش، رزی پیدا کند. تنها 48 ساعت تا تسلیم شدن خود، اندی متحدی را در تومی (سیمون لندر) پیدا می کند، دختری بومی که به دنبال محافظت از پدر هار خود است – اما با تهدیدهای بقای پارانوئید و جوامع بومی که افراد آلوده را شکار می کنند، ممکن است همینطور باشد. دیر چرخش منحصر به فرد در آخرالزمان زامبی ها، Cargo مناظر شهری آشنای این ژانر را برای وحش های نفس گیر استرالیا رها می کند و رویکردی کندتر و شخصیت محور به پایان جهان ارائه می دهد.

پینوکیو گیلرمو دل تورو

استاد مدرن ماکابر در این تصویر متحرک بی‌نظیر از پینوکیو، پسربچه چوبی معروف را که قبلاً هرگز پیش نیامده، زنده می‌کند. گیلرمو دل تورو یک شاهکار استاپ موشن که به داستان اصلی دهه 1880 کارلو کولودی نزدیک‌تر است تا نسخه ضدعفونی‌شده دیزنی، گیلرمو دل تورو ویژگی خاص خود و پیچش‌های متقاعدکننده‌ای را به داستان کلاسیک اضافه می‌کند که آن را تاریک مسحورکننده می‌کند – انتظار یک پری آبی را نزدیک‌تر به داستان کلاسیک داشته باشید. فرشته چند چشم دقیق از نظر کتاب مقدس و یک سگ ماهی وحشتناک بیشتر شبیه یک کایجو است. این تصمیم برای پیوند داستان به جنگ جهانی دوم است که بیشترین تأثیر را دارد – بازیگران در برابر ظهور فاشیسم، با ژپتو در سوگ از دست دادن پسرش، این فیلمی است مملو از مضامین پیچیده ای از مرگ و میر و اخلاق که برای مدت طولانی بینندگان را آزار می دهد. پس از جمع آوری اعتبار اگر این شما را به فروش نرساند، شاید این واقعیت که در اسکار 2023 برنده بهترین انیمیشن بلند شد، این کار را خواهد کرد؟

سرزمین عادات ثابت

اندرس هیل (بن مندلسون) فکر می‌کرد که می‌خواهد از زندگی خفه‌کننده‌اش در حومه‌ای ثروتمند کانکتیکات تغییر کند. اکنون با عجله از هلن (ادی فالکو)، زنی که هنوز عاشقش است، طلاق گرفته است، از تصمیم خود برای بازنشستگی زودهنگام پشیمان است، و با مبارزه پسر بزرگسالش پرستون (توماس مان) با اعتیاد به مواد مخدر دست و پنجه نرم می کند، آندرس در حال پیشرفت است. سرزمین عادات ثابت می‌تواند یک نگاه معمولی دیگر به بحران میانسالی یک مرد ثروتمند باشد، اما نویسنده و کارگردان نیکول هولوفسنر – با اقتباس از رمان تد تامپسون به همین نام – از رها کردن نقش اصلی آن امتناع می‌کند. مقصر خود او در سقوطش بود، در حالی که سفر آندرس را هم با طنز سیاه و هم گرمای عجیب القا کرد.

باگ بزرگ

در Bigbug، ژان پیر ژونه – کارگردان Amélie, Delicatessen, و City of Lost Children—آینده ای نزدیک را ارائه می دهد که در آن هوش مصنوعی و ربات ها همه جا حاضر هستند و زندگی را برای استادان ارگانیک خود راحت تر و ساده تر می کنند. متأسفانه، انسان ها مثل همیشه آشفته و پیچیده باقی می مانند. یک درام با اتاق قفل شده که روی صحنه به همان اندازه که در غیرواقعی‌تر شدن جونت راحت است، Bigbug گروهی از اعضای خانواده متلاشی شده و همسایه‌های مداخله‌گر را دنبال می‌کند، در حالی که روابط نابسامان آن‌ها در حالی که در دام افتاده‌اند به جوش می‌آید. قفل امنیتی خانگی توسط روبات های کمکی خانگی آغاز شده است. در همین حال، اندرویدهای نظامی-صنعتی Yonyx در حال تسلط بر دنیای بیرون هستند – یک آخرالزمان هوش مصنوعی که توسط عصبیت های انسانی غرق شده است. هر فیلمی از ژونه ارزش دیدن را دارد و با استعداد طنز، طراحی صحنه نفیس، و بازی‌های تند و تیز خانواده سلطنتی سینمای فرانسه، جدیدترین فیلم‌نامه او از این قاعده مستثنی نیست.

من را چیهیرو صدا کن

یک فیلم ایده‌آل از زندگی با پیچیدگی، مرا چیهیرو صدا کن یک کارگر سابق جنسی را دنبال می‌کند – چیهیرو همنام با بازی کاسومی آریمورا – پس از نقل مکان به شهری ساحلی برای کار در آن. یک رستوران بنتو این داستان زنی در حال فرار نیست که سعی می کند از گذشته خود حرکت کند. چیهیرو به طرز طراعی صریح و بی عذرخواهی است و گرمی و صراحت او به زودی زندگی همسایگانش را تغییر می دهد. این فیلم به کارگردانی Rikiya Imaizumi یک درام شخصیتی صمیمی و صمیمی است که بین لحظات تنهایی دردناک و شادی محض متناوب می شود، مملو از ضربان های احساسی که اهمیت کوچک ترین ارتباط ها را به بینندگان یادآوری می کند.

جانور دریا

به راحتی می توان تصور کرد که آسانسور زمین بازی برای The Sea Beast این بود: «موبی دیک با چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم»—و چه کسی مجبور به این کار نمی‌شود؟ در دنیایی فانتزی که در آن لویاتان های اقیانوسی بشریت را به وحشت می اندازند، کسانی که هیولاهای غول پیکر را شکار می کنند به عنوان قهرمان تحسین می شوند. جیکوب هالند (با صدای کارل اوربان) یکی از این قهرمانان است، پسر خوانده کاپیتان کرو افسانه ای و در راه ساختن میراث خود به عنوان یک شکارچی هیولا – سفری که توسط میسی برامبل (زاریس-آنجل هاتور) غارتگر مختل شده است. جاه طلبی های خود را برای مقابله با جانوران دریایی دارد. با این حال، پس از تلاش برای از بین بردن Red Bluster عظیم به طرز فاجعه‌باری اشتباه می‌شود، Jacob و Maisie در جزیره‌ای پر از موجودات گیر می‌افتند و متوجه می‌شوند که ممکن است هیولاها اصلاً هیولا نباشند. یک ماجراجویی غرق در دریا به کارگردانی کریس ویلیامز – با شهرت Big Hero 6 و Moana– با نامزدی بهترین انیمیشن جایگاه خود را به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های نتفلیکس حفظ کرده است. در اسکار آتی حضور داشته باشید.

وندل و وایلد

کت پس از مرگ پدر و مادرش پنج سال پیش از ریل خارج شد. اکنون او آخرین فرصت را دارد تا زندگی خود را در یک مدرسه جدید به مسیر خود برگرداند و سرانجام شیاطین شخصی خود را تسخیر کند. متأسفانه، او در اولین روز زندگی خود به عنوان یک دوشیزه جهنمی مشخص شد و توجه برادران شیطان واقعی وندل و وایلد (با صداپیشگی کیگان-مایکل کی و جردن پیل) را به خود جلب کرد. کت (لیریک راس) که از قول خواهر و برادر مکر مبنی بر احیای والدینش وسوسه می‌شود اگر پدر و مادرش را به دنیای زنده احضار کند – جایی که آنها قصد دارند در بازی خودش از پدر جهنمی‌شان پیشی بگیرند – وسوسه می‌شود، وارد نقشه‌ای وحشتناک می‌شود که زندگی را تهدید می‌کند. و مرده به طور یکسان این فیلم به کارگردانی هنری سلیک (کابوس قبل از کریسمس، کورالین) و تهیه‌کنندگی جردن پیل (نه، برو بیرون)، یکی دیگر از آثار فوق‌العاده‌ای است که سلیک در توقف تاریک مسحورکننده دارد. -شاهکارهای حرکتی.

ترول

این فیلم غول‌آسا و غول‌آسا و سرگرم‌کننده، از پاره کردن فیلم‌هایی مانند نیویورک یا توکیو به نفع کارگردان بومی نروژ (Tomb Raider 2018) پرهیز می‌کند، و ترول غول‌پیکری در راهش قدم می‌زند. به سمت اسلو پس از بیدار شدن توسط یک عملیات حفاری. طرح داستان و شخصیت‌ها برای هر طرفدار سینمای کایجو آشنا خواهد بود – اینه ماری ویلمن در نقش نورا تایدمن، آکادمیک با مهارتی خاص که برای مشاوره در مورد بحران دعوت شده است، سرپرستی بازیگران را برعهده می‌گیرد، در حالی که کیم فالک به خوبی در نقش آندریاس ایساکسان، مشاور دولت همراه با او، و گارد بی. ایدزولد در نقش توبیاس تایدمن، استاد سابقی که به خاطر نظریه‌های دیوانه‌کننده‌اش درباره ترول‌ها از آکادمیک بیرون رانده شده بود، خدمت می‌کنند. اما جلوه‌های چشمگیر نوردیک و توانایی تهدید اصلی برای تلفیق با مناظر، امکان ایجاد برخی پیچش‌های اصلی را در طول مسیر فراهم می‌کند. اگرچه  ترول می‌توانست به راحتی وارد تقلید شود، اما Uthaug از خودآگاهی راضی خودداری می‌کند و در عوض یکی از تازه‌ترین برداشت‌های این ژانر در سال‌های اخیر را ارائه می‌دهد.

White Noise.

آخرین ساخته نوآ بامباخ کارگردان، او را در حال همکاری مجدد با داستان ازدواج او، آدام درایور را برای نگاه عجیب دیگری به خانواده‌های متلاشی شده و اضطراب بین فردی هدایت می‌کند – البته این بار با یک چرخش آخرالزمانی. درایور نقش جک گلدنی، استاد دانشگاهی را بازی می‌کند که در حال جعل کردن موضوعی است که قادر به تدریس آن نیست و با همسر چهارمش، بابت (گرتا گرویگ)، و چهار فرزندشان از روابط قبلی، زندگی خانوادگی خود را انجام می‌دهد. دعواهای خانوادگی روان رنجور کمترین نگرانی آنها را ثابت می کند، با این حال، هنگامی که یک “رویداد سمی هوابرد” به شهر آنها می رسد، همه را به تلاش برای پوشش دادن با نتایج بسیار فاجعه بار می کشاند. در حالی که شباهت‌های معاصر کووید-19 خیلی ظریف نیستند، حفظ فضای دهه 1980 رمان اصلی دون دلیلو، انتخابی الهام‌آمیز از سوی بامباخ است، انتخابی که کمدی تاریک پوچ فیلم را برجسته می‌کند. با تضاد موهای درشت و زیاده روی ماتریالیستی در برابر عجله برای بقا، White Noise لحظات معتبری از انسانیت را در میان هرج و مرجش ارائه می‌کند.

پیاز شیشه‌ای: رمز و راز چاقوها.

دنیل کریگ دوباره نقش خود را به عنوان کارآگاه بنوا بلان در این دنباله‌ای درخشان از whodunnit فوق‌العاده ۲۰۱۹، Knives Out. رایان جانسون، نویسنده و کارگردان، پرونده جدیدی را برای «آخرین جنتلمن اسلوث» ایجاد می‌کند و بلان را به جزیره‌ای یونانی می‌برد تا یک میلیاردر فناوری منزوی و مجموعه‌ای از دوستان و افراد آویزانش را به همراه داشته باشد، جایی که آخر هفته رازآلود قتل برنامه‌ریزی‌شده در آن رخ می‌دهد. یک چرخش واقعی مرگبار در حالی که برای تازه واردها کاملاً قابل دسترسی است، طرفداران فیلم اول نیز با برخی از شخصیت‌پردازی عمیق‌تر برای بلان پاداش دریافت خواهند کرد، نقشی که در حال شکل‌گیری به نمادی برای کریگ مانند 007 است. همانطور که هوشمندانه نوشته شده و با دقت ساخته شده است مانند سلف خود، و دارای نقش یک نوع از بازیگران ستاره – ادوارد نورتون! ژانل مونا! کاترین هان! لزلی اودوم جونیور! جسیکا هنویک! مادلین کلین! کیت هادسون! دیو باتیستا!—که رویاهای سینما از آن ساخته شده اند، پیاز شیشه ای ممکن است بهترین چیزی باشد که نتفلیکس در طول سال عرضه کرده است.

عجیب

فلورانس پوگ در این فیلم نه چندان ترسناک از کارگردان برنده اسکار سباستین خیره می شود. للیو. در سال 1862، پرستار انگلیسی لیب رایت (پوگ) به ایرلند فرستاده می‌شود تا آنا اودانل، دختری را ببیند که ادعا می‌کند چهار ماه است چیزی نخورده و در عوض با «مانای بهشتی» زندگی می‌کند. لیب که هنوز برای از دست دادن فرزندش غمگین است، بین بررسی عدم امکان پزشکی و نگرانی فزاینده برای خود آنا درگیر است. ساعت لیب در مواجهه با موانعی به شکل خانواده عمیقا مذهبی آنا و جامعه محلی که به او بی اعتماد هستند، به تجربه‌ای ترسناک و پرتنش تبدیل می‌شود. بر اساس کتابی به همین نام از اما دونوگی، شگفتی یک قطعه زیبا و در عین حال تیره و تار است که به بررسی وحشت‌های بسیار فانی می‌پردازد که شور و شوق مذهبی و اسرار خانوادگی بی‌چون و چرا می‌تواند ایجاد کند.

دریفت خانه

Kosuke و Natsume دوستان دوران کودکی هستند که رابطه آنها با نزدیک شدن به سالهای نوجوانی تیره می شود. وقتی قرار است مجتمع آپارتمانی که اولین بار در آن ملاقات کردند تخریب شود، آنها برای آخرین بار مخفیانه به دنبال بسته شدن احساسی هستند. در عوض، آنها و دوستانی که به آنها پیوستند، خود را در دام باران سیل آسا می یابند. پس از عبور طوفان مرموز، جهان تغییر می کند، با کل ساختمان شناور بر روی یک دریای اثیری، و یک کودک جدید در میان آنها.

احساسات نوجوانی و رئالیسم جادویی در این فیلم متحرک مجلل از سازندگان A Whisker Away (همچنین در Netflix موجود است و ارزش وقت شما را دارد) با هم برخورد می‌کنند. کارگردان هیرویاسا ایشیدا (بزرگراه پنگوئن ها) ممکن است از نظر تشخیص نام در غرب با افرادی مانند هایائو میازاکی همراه نباشد، اما دریفت خانه باید او را در رادار شما قرار دهد. .

همه آرام در جبهه غربی

پول باومر (فلیکس کامرر) که بر روی ناسیونالیسم و ​​رویاهای افتخار میدان نبرد هجوم آورده است، یک جوان مشتاق استخدام شده برای ارتش آلمان در آخرین سال جنگ جهانی اول است. نگاه عاشقانه او به درگیری در اولین شب زندگی اش در سنگرهای سرد، در محاصره مرگ و فاجعه شکسته می شود و با از دست دادن آسان و بی معنی دوست عزیز ضربه غم انگیزی وارد می کند. در این اقتباس باشکوه از رمان پیشگامانه اریش ماریا رمارک، یکی از مهم‌ترین قطعات ادبیات ضدجنگ قرن بیستم، همه چیز از آنجا به پایین است. سفر پل سفری است از از دست دادن بی گناهی، ساده لوحی که توسط ماشین بی امان جنگ و دولت درهم شکسته شده است، و اینکه چگونه سربازان روی زمین به نام سیاستمداران و ژنرال ها جویده می شوند. برداشت کارگردان ادوارد برگر از این ماده اولین فیلمی است که به زبان آلمانی فیلمبرداری شده است و لایه‌ای از اصالت را اضافه می‌کند و تلاش‌های سینمایی تاول‌آور و دلخراشی را ایجاد می‌کند که وحشت و غیرانسانی بودن جنگ را به خانه می‌برد. اغلب تلخ، اما یک قطعه فیلمسازی غیرقابل انکار درخشان است.

انولا هلمز 2

اصلی ترین انولا هلمز در سال 2020 ثابت کرد که به طرز شگفت آوری لذت بخش ترین کارآگاه جهان است و به جای آن بر خواهر نادیده گرفته اش، انولا تمرکز می کند. پس جای تعجب نیست که این پیگیری به همان اندازه هیجان انگیز در لندن ویکتوریایی است. علیرغم اثبات مهارت‌هایش در فیلم اول، انولا تلاش می‌کند تا اعتبار کارآگاهی خودش را ایجاد کند تا اینکه یک گزارش مفقودی او را به پرونده‌ای می‌کشاند که حتی شرلوک را هم گیج‌کرده است و می‌بیند که مسیرهای او را با دشمن اصلی‌اش، موریارتی، تلاقی می‌کند. اکشن جذاب، چرخش‌های هوشمندانه، و رقابت‌های شدید خواهر و برادری از چیزهای عجیب و غریب، میلی بابی براون و هنری کاویل از Witcher در نقش خواهر و برادر هلمز برای تماشای سرگرم‌کننده و خانوادگی . حتی با تبدیل کردن ضربه دختران کبریت 1888 به بخشی کلیدی از آخرین ماجراجویی انولا، دقت تاریخی مبهم را در خود جای داده است.

پلتفرم

گورنگ (ایوان ماساگو) در سلولی در یک زندان عمودی بیدار می شود، جایی که غذا فقط توسط سکوی تامین می شود. سطح به سطح پایین می آید و فقط به اندازه ای مکث می کند که زندانیان بتوانند قبل از سفر به پایین تر غذا بخورند. در حالی که غذای کافی برای همه وجود دارد، زندانیان در سطوح بالاتر خود را دره می کشند و آنهایی که در پایین هستند را رها می کنند تا از گرسنگی بمیرند. این دستور العمل عالی برای خشونت، خیانت و شورش در فیلم پرتنش اسپانیایی کارگردان Galder Gaztelu-Urrutia است. پلتفورم در بخش‌های ترسناک، علمی-تخیلی دیستوپیایی و تفسیر اجتماعی، به‌عنوان تفسیری نه چندان ظریف در مورد فرهنگ مصرف عمل می‌کند، اما همچنین بررسی دقیقی از عمقی است که افراد ناامید می‌توانند در آن غرق شوند. این کاملاً برای همه مناسب نیست – صحنه‌های مربوط به آدم‌خواری و خودکشی آن را در مکان‌ها به یک ساعت به‌ویژه نگران‌کننده تبدیل می‌کند – اما به لطف فضای کلاستروفوبیک، وحشیانه و بازی‌های خیره‌کننده بازیگرانش، سکو یکی از بصری‌ترین ساعت‌ها است. فیلم های برجسته و روایی تحریک آمیز در نتفلیکس.

لو

هنگامی که دختر هانا (جرنی اسمولت) وی ربوده می‌شود، او به تنها کسی که می‌تواند کمک کند روی می‌آورد، همسایه‌اش لو (الیسون جنی)، که طبیعت معمولاً بی‌حرکت او گذشته‌ای تاریک و خشن را پنهان می‌کند. جنی در نقش لو گریزل، شکسته و خطرناک خارق العاده است و صحنه های اکشنی را ارائه می دهد که در کنار برخی از بهترین های هالیوود قرار دارد. در حالی که کاهش لو به گرفته شده بر اساس جنسیت آسان است، با نقاشی لو به عنوان نیرویی غیرقابل توقف مشابه در شکار کودک گمشده، چیزهای بیشتری در فیلم هیجان انگیز کارگردان آنا فورستر. این در نهایت فیلمی است با محوریت خانواده های شکست خورده و سوء استفاده از نسل ها، و اینکه چگونه گاهی اوقات خون برای پیوند دادن مردم به یکدیگر کافی نیست. یک حماسه اکشن تاریک و جذاب.

انتقام بگیرید

در یک نگاه، انتقام انجام دهید به نظر می رسد که از همان پارچه Heathers و Mean Girls بریده شده است، به سادگی فیلم قصاص دبیرستان در دهه 2020. با این حال، جنیفر کایتین رابینسون، نویسنده و کارگردان (نویسنده ثور: عشق و رعد و برق) لایه سنگینی از غریبه‌ها در قطار را به داستان کوچک و خوشمزه‌اش از نارضایتی و اضطراب نوجوان اضافه می‌کند. . وقتی ملکه زنبور دریا (کامیلا مندس از ریوردیل) یک نوار جنسی توسط دوست پسرش فاش می‌کند، با النور (چیزهای عجیب و غریب مایا هاوک)، که قربانی یک ماجراجویی شده است، همکاری می‌کند. شایعه ای مبنی بر اینکه او خود را به دختر دیگری مجبور کرده است تا انتقام جویی را عوض کند و قلدر دیگری را از نظر اجتماعی نابود کند. البته، مسائل به هرج و مرج فرو می روند. اما با وجود گروهی از شخصیت‌های فوق‌العاده نفرت‌انگیز که انتخاب‌های رضایت‌بخش افتضاحی انجام می‌دهند، فیلم‌نامه‌ای هوشمند که دقیقاً می‌داند چگونه با ترانه‌های این ژانر بازی کند (و با آن‌ها شوخی کند)، و موسیقی متن فوق‌العاده‌ای، آنقدر درگیر می‌شوید که نمی‌توانید به آن نگاه کنید.

Apollo 10 1/2: A Space Age Childhood

نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی ریچارد لینکلیتر و با استفاده از سبکی از انیمیشن روتوسکوپی مشابه آنچه در فیلم‌های او A Scanner Darkly و Waking Life، Apollo 10 استفاده شده است. 1/2ترکیبی از تابستان های تنبل، کارتون های صبح شنبه و خاطرات ایده آل است. داستان بلوغ که بر اساس دوران کودکی خود لینکلیتر است که در هیوستون در بحبوحه مسابقه فضایی بزرگ شده است، پسر جوانی به نام استنلی را دنبال می کند که او برای خلبانی کاوشگر ماه استخدام می شود – که ناسا به طور تصادفی بسیار کوچک برای رشد کامل ساخته است. فضانوردان آمیختن تنش‌های اجتماعی دوره (“آره، این یک هیپی است”) با تخیل دوران کودکی و هیجان برای آینده، این یک قطعه متمایز از فیلمسازی است که با حسی تقریبا معصومانه از نوستالژی می‌چکد.

مهاجمان زیم. : Florpus

نیکلودئون را وارد کنید Invader Zim را کنترل کنید. در سال 2001، کمدی علمی-تخیلی جانن واسکوئز درباره یک موجود بیگانه که تلاش می‌کند زمین را تسخیر کند، یک موفقیت بزرگ زیرزمینی بود، اما برای شبکه بچه‌ها کمی تاریک بود. دو دهه به سرعت به جلو، و زیم – همراه با همراه ربات آشفته GIR – بازگشته است تا به تهاجم خود ادامه دهد، و Vasquez رها شد تا یک فیلم انیمیشن بدون محدودیت بسازد. این به‌روزرسانی، با ایجاد حس طنز مضحک سریال کلاسیک، اما با حاشیه‌ای حتی تیره‌تر، زیم را برای یک بار به یک تهدید جدی تبدیل می‌کند و تنها امید زمین، دشمن سرسخت او، دیب است – یک پسر مدرسه‌ای پارانوئید که سال‌ها پس از نمایش را با وسواس انتظار سپری کرده است. برای تجدید حیات زیم Enter the Florpus که مملو از لحظات خنده‌آلود، ایده‌های علمی-تخیلی بزرگی است که ارزش فرنچایزهای پرفروش را دارند، و حتی برخی از لحظات عجیب و غریب – اگر نهیلیستی – در کاوش در خانواده دیب باشد. یک فرقه کلاسیک امیدواریم تا دو دهه دیگر منتظر تهاجم بعدی زیم نباشیم.

RRR

یکی از بزرگ‌ترین فیلم‌های هند در تمام دوران، RRR (یا قیام، غرش، شورش) دوباره تعریف می‌کند. مفهوم نمایش سینمایی داستان این حماسه تاریخی در سال 1920 روایت می شود که انقلابیون هندی واقعی آلوری سیتراما راجو (رام چاران) و کومرام بهیم (N. T. Rama Rao Jr.) را دنبال می کند، اما زندگی و اعمال آنها را تخیلی می کند. اگرچه هر دو از اقشار بسیار متفاوت زندگی می‌کنند، اما ثابت می‌کنند که هر دو به روش خود با نیروهای استعمارگر راج بریتانیا مخالفت می‌کنند، شباهت‌هایشان آنها را به هم نزدیک می‌کند و در نهایت با فرماندار سادیست اسکات باکستون (ری استیونسون) و همسر ظالمش کاترین روبرو می‌شوند. (آلیسون دودی). بدون اثر دوره ای صرف، RRR یک قطعه فیلم سازی جسورانه، هیجان انگیز و اغلب انفجاری است که قهرمانان خود را به وضعیتی نزدیک به اسطوره ای ارتقا می دهد، با کارگردانی S. S. Rajamouli که صحنه های اکشن همیشه در حال افزایش و درخشان را به نمایش می گذارد- و یک شماره رقص با رقص بسیار عالی – که توجه بینندگان را جلب می کند و از رها کردن آن امتناع می ورزد. چه از طرفداران قدیمی سینمای هند باشید یا فقط به دنبال یک فیلم اکشن فراتر از معمول هالیوود باشید، RRR را نباید از دست داد.

The House

یک فیلم گلچین متحرک استاپ موشن، Houseیک قطعه تاریک، عجیب و مرزی-تجربی است که در آن اقامتگاه همنام شخصیت اصلی است. فصل اول دختر جوانی به نام میبل را دنبال می‌کند که به والدین فقیرش اقامت رایگان در خانه چشمگیر پیشنهاد می‌شود، اما به نظر می‌رسد هرگز متوجه تغییر چیدمان یا شباهت روزافزون خود به مبلمان نمی‌شوند. همه چیز عجیب تر می شود زیرا خانه بعداً در دنیایی پر از موش های انسان نما ظاهر می شود، جایی که یک سازنده ملک در تلاش است آن را برای فروش بازسازی کند اما توسط خریداران بسیار عجیب و غریب گرفتار می شود، قبل از اینکه به دنیای به ظاهر سیل زده تبدیل شود که ساکنان جدید آن در تلاش برای ترک آن هستند. حتی زمانی که آب های اطراف آنها همچنان بالا می رود. خانه یک سه‌گانه وهم‌آور خوشمزه از داستان‌ها، که همگی بر مضامین از دست دادن و وسواس متمرکز شده‌اند، طرفداران کورالین یا عروس جسد را به وجد خواهد آورد.

من بدنم را گم کردم

برنده جایزه جشنواره کن در سال 2019، این داستان عشق جوان رو به رشد، وسواس، و اعضای بدن مستقل به همان اندازه که ممکن است برای یک فیلم انیمیشن فرانسوی بزرگسال انتظار داشته باشید، عجیب است. ژرمی کلاپن کارگردان، زندگی ناوفل، یک مهاجر مراکشی در فرانسه امروزی را ترسیم می‌کند، که عاشق گابریل دوردست و دست بریده ناوفل می‌شود و راه خود را در سراسر شهر برای تلاش برای برقراری ارتباط دوباره می‌پیماید. با جدول‌های زمانی متقاطع و بحث‌های پیچیده درباره سرنوشت، I Lost My Body اغلب ذهن را خم می‌کند و در عین حال همیشه فریبنده است، با انیمیشن‌هایی با جزئیات درخشان و استفاده فوق‌العاده از رنگ در سرتاسر. ارزش تماشای دوبله اصلی فرانسوی و انگلیسی با حضور Dev Patel و Alia Shawkat را دارد، فقط برای اینکه سعی کنید بهترین حس را داشته باشید.

میچل ها در برابر ماشین ها

کیتی میچل، فیلمساز مشتاق (با صداپیشگی ابی جاکوبسون) رابطه تیره ای دارد. با پدر فن هراسش، ریک (دنی مک براید) – که به طور تصادفی لپ تاپ او را از بین برد، درست زمانی که او در آستانه شروع مدرسه فیلم در کالیفرنیا بود. در تلاشی برای حفظ رابطه آنها، ریک تصمیم می گیرد تمام خانواده میچل را به یک سفر جاده ای بین شهری ببرد تا کتی را بدرقه کند. متأسفانه، این سفر جاده ای مصادف با قیام یک ربات است که میچل ها تنها به طور تصادفی از آن فرار می کنند و سرنوشت جهان را در دستان خود می سپارند. میچل‌ها در برابر ماشین‌ها با انیمیشنی زیبا و نوشته‌ای درخشان، نسبت به بسیاری از همنوعان خود رویکرد کمی بالغ‌تر به پویایی خانواده دارد، با کتی در سن دانشگاه که به دنبال هویت خود و داشتن هویت واقعی است. از پدرش شکایت می کند، اما بدون زحمت عناصر جدی تر را با اکشن بدیع و کمدی واقعا خنده دار متعادل می کند. Robbed of a full cinematic release by Covid-19, it now shines as one of Netflix’s best films.

Don’t Look Up

Frustrated by the world’s collective inaction on existential threats like climate change? Maybe don’t watch Don’t Look Up, director Adam McKay’s satirical black comedy. When two low-level astronomers discover a planet-killing comet on a collision course with Earth, they try to warn the authorities—only to be met with a collective “meh.” Matters only get worse when they try to leak the news themselves and have to navigate vapid TV news hosts, celebrities looking for a signature cause, and an indifferent public. A bleakly funny indictment of our times, bolstered by a star-studded cast fronted by Leonardo DiCaprio and Jennifer Lawrence, Don’t Look Up is, somewhat depressingly, one of the best examinations of humanity since Idiocracy.

The Power of the Dog

In 2022, Netflix made its biggest play yet to win a Best Picture Oscar with The Power of the Dog. It lost to Apple TV+’s CODA, making it seem as though the streaming giant had lost to a much newer, younger player. It had, of course, but that shouldn’t take away from the fact that Jane Campion’s film is a wildly evocative tale about a brash rancher (played by Benedict Cumberbatch) in 1920s Montana who horribly mistreats his brother’s new wife and son. A critique of masculinity, Dog is beautifully shot and masterfully tense. While it didn’t win Best Picture, it’s still a great one—and nabbed Campion an Oscar for Best Director.

The Irishman

Based on the life of alleged mob hitman Frank Sheeran, captured in Charles Brandt’s book I Heard You Paint Houses, The Irishman essentially functions as a Martin Scorsese greatest-hits album. Featuring digitally de-aged Robert De Niro (as Sheeran) and Al Pacino (Jimmy Hoffa), the movie was trapped in development hell for years before Netflix arrived with the willingness to give Scorsese the creative license (and money) to make the movie his way. It’s perhaps too long, at three and a half hours, and that de-aging technology still needs a little improvement, but the 10 Oscar nominations speak for themselves.

Mank

An intricate study of a cinematic masterpiece? Or two hours and 11 minutes of Gary Oldman lying around and getting tanked in bed? Mank is both. After Roma, David Fincher gets his turn at a monochrome, prestige Netflick with this look at screenwriter Herman J. Mankiewicz, otherwise known as the guy who wrote Citizen Kane with Orson Welles. Or, more accurately, as the film demonstrates, for Orson Welles. All that old Hollywood fancy and snappy dialog is here, but Fincher is also interested in movie moguls, fake news, the women behind the men, and creative credit. Bonus points for Amanda Seyfried’s wonderful turn as actress Marion Davies.

The Wandering Earth

A colossal hit in its native China, The Wandering Earth earned more than $700 million (£550 million) at the country’s box office, prompting Netflix to snap up the rights to stream the sci-fi sensation internationally. The film follows a group of astronauts, sometime far into the future, attempting to guide the Earth away from the sun, which is expanding into a red giant. The problem? Jupiter is also in the way. While the Earth is being steered by 10,000 fire-blowing engines that have been strapped to the surface, the humans still living on the planet must find a way to survive the ever changing environmental conditions.

Ma Rainey’s Black Bottom

Chadwick Boseman’s final film before his untimely death is one set almost entirely in a sweaty recording studio in 1920s Chicago. Ma Rainey’s Black Bottom centers on the mother of the blues, played by Viola Davis, as she clashes with bandmates and white producers while trying to record an album. Davis delivers a stellar performance, perfectly reflecting the tensions of the time, but it’s Boseman who is completely electrifying onscreen, stealing every scene he’s in. The actor truly couldn’t have done any better for his final outing as trumpeter Levee.

I’m Thinking of Ending Things

Much as with his previous films Being John Malkovich and Eternal Sunshine of the Spotless Mind, director Charlie Kaufman created quite the head-spinner with this Netflix drama. In I’m Thinking of Ending Things, Lucy (Jessie Buckley) travels with boyfriend Jake (Jesse Plemons) to meet his parents for the first time at their secluded farmhouse. But all the while Lucy narrates her desire to end things with Jake, and questions why she’s going on this trip in the first place. Cue an incredibly uncomfortable dinner with parents Toni Collette and David Thewlis (both excellent) and a confusing journey that flits through time. It should be noted that you simply won’t understand all (or frankly, any) of the elements of this mind-bending film. However, once you get all the answers, it’s hard not to admire and appreciate the complexities of loss and loneliness Kaufman has imbued in this drama.

The Old Guard

Netflix’s The Old Guard broke records on release and remains one of the streaming service’s most watched original films ever, reaching a whopping 72 million households in its first four weeks. But just how good of a watch is it? Charlize Theron leads a group of immortal mercenaries who use their self-healing powers to help those in need. When a new immortal joins their crew, they find themselves being chased down by scientists who want to experiment on them. The Old Guard’s action scenes are its strongest, with Theron and new recruit KiKi Layne having some serious fun dishing out and taking their fair share of hits. It may not be especially original in its plot, but The Old Guard delivers exactly what it promises.

Da 5 Bloods

After finding Oscar success with BlacKkKlansman, Spike Lee returned with an even more powerful, violent, anguished take on another aspect of America’s history of racial injustice. This time it’s in Vietnam, where four Black military veterans have returned to find the remains of their fallen squad leader and a gold fortune they left behind. The film is a multilayered analysis of the racism suffered by the Black soldiers who were defending a country that simply did not value their lives, and the brutality the Vietnamese people were subjected to in the long, painful, and—as it’s known in the film—American War. As you would expect, a film that focuses so closely on these difficult themes is no easy watch, and there are moments of intense brutality. But at the heart of Da 5 Bloods is an incredibly human story of friendship, humanity, and the inherited trauma our main characters experience.

Atlantics

A Senegalese romance, a story of construction workers turned migrants, and a paranormal revenge tale—Mati Diop’s genre-busting Atlantics won the Grand Prix at Cannes in 2019, and Netflix showed its impeccable taste in international films by picking it up. The first-time feature director takes her time as she follows 17-year-old Ada, who is in love with Soulemaine—one of the workers at sea—but is obliged to marry another man, and Issa, a police officer who gets mixed up in the lives of Ada and other women left behind in Dakar. Diop uses genre tropes and traditional folklore to get under the skin of families, corruption, and class in urban Senegal.

Dolemite Is My Name

After the credits roll on Dolemite Is My Name, we guarantee you’ll be 10,000 times more likely to go out and stage a horndog nude photo shoot for your next cult comedy record. The only person having anywhere near as much fun as Eddie Murphy, playing real-life club comedian/singer Rudy Ray Moore, is Wesley Snipes, goofing around as the actor-director D’Urvill Martin. Together with a madcap crew, they make a truly terrible 1975 Blaxploitation kung fu movie based on Moore’s pimp alter ego, Dolemite. A brash showbiz movie with a heart of gold, there’s shades of The Disaster Artist and music legend biopics all over this film. Yet with the cast flexing in Ruth Carter’s glorious costumes—the suits!—and a couple of triumphant sex and shoot-out scenes, it’s a wild ride, whether you know the original story or not.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×