breadcrumbs_delimiter هوش مصنوعی breadcrumbs_delimiter پلاگین های ChatGPT: مفاهیم و موارد استفاده
هوش مصنوعی

پلاگین های ChatGPT: مفاهیم و موارد استفاده

اردیبهشت 8, 1402 2019

در این مقاله، مفاهیم و موارد استفاده افزونه‌های ChatGPT را بررسی خواهیم کرد و اینکه چگونه می‌تواند نحوه تعامل کسب‌وکارها با مشتریان خود را تغییر دهد.

افزونه های ChatGPT

افزونه‌های ChatGPT افزونه‌های نرم‌افزاری یا افزونه‌هایی هستند که برای بهبود عملکرد و قابلیت‌های ChatGPT، که یک مدل زبانی است که توسط OpenAI توسعه یافته است، طراحی شده‌اند. ChatGPT خود یک مدل زبان بزرگ است که با استفاده از تکنیک‌های یادگیری عمیق آموزش داده شده و قادر به ایجاد پاسخ‌های متنی انسان‌مانند بر اساس اعلان‌های ورودی است.

افزونه های ChatGPT می توانند با ارائه ویژگی های اضافی، قابلیت های ChatGPT را گسترش دهند. یا قابلیت هایی که می توانند در برنامه ها یا پلتفرم ها ادغام شوند. این افزونه‌ها را می‌توان توسط توسعه‌دهندگان شخص ثالث یا OpenAI توسعه داد، و معمولاً از قابلیت‌های ChatGPT برای تولید متن بازنویسی یا بازنویسی شده، ارائه پیشنهادات یا بهبود عملکرد وظایف خاص، مانند ایجاد محتوا، ترجمه زبان، خلاصه‌سازی، استفاده می‌کنند. و بیشتر.

افزونه‌های ChatGPT را می‌توان در طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها، از جمله ایجاد محتوا، مدیریت رسانه‌های اجتماعی، بهینه‌سازی سئو، ربات‌های چت، دستیاران مجازی، کمک نوشتن و سایر موارد استفاده که در آن تولید متن یا بازنویسی متن مورد نیاز است، استفاده کرد. هدف این افزونه ها ارائه انعطاف پذیری، سفارشی سازی و کارایی بیشتر کاربران در استفاده از ChatGPT برای نیازهای خاص آنهاست.

توجه به این نکته مهم است که افزونه‌های ChatGPT موجودیت‌هایی مجزا از مدل اصلی ChatGPT هستند و برای استفاده نیاز به نصب و ادغام در پلتفرم‌ها یا برنامه‌های خاص دارند. هر افزونه ممکن است مجموعه‌ای از ویژگی‌ها، عملکردها و تنظیمات خاص خود را داشته باشد که می‌توان آنها را بر اساس نیازهای کاربر سفارشی کرد.

نمونه هایی از افزونه های ChatGPT

تا کنون، برخی از افزونه ها ساخته شده اند. با این حال، واضح است که در هفته‌ها و ماه‌های آینده افزونه‌های ChatGPT بیشتری وجود خواهند داشت.

ChatGPT Plugins

علاوه بر افزونه‌های شخص ثالث ChatGPT، OpenAI پیشنهاد می‌کند دو افزونه را به صورت داخلی میزبانی کنید: هدف مرور وب و مفسر کد. در نهایت، آنها کد منبع یک افزونه بازیابی را منتشر کردند.

بیایید نگاهی دقیق‌تر به هر یک از این موارد بیندازیم.

مرور وب ChatGPT

یک مدل آزمایشی که زمان و نحوه استفاده از اینترنت را درک می‌کند.

OpenAI قبلاً تحقیقات گسترده‌ای در زمینه ادغام گشت و گذار آنلاین با LLM انجام داده است، و از آنجایی که این ابزار بسیار مهمی برای اتصال ChatGPT به بقیه اینترنت است، منطقی است که آنها این مورد را به صورت داخلی مدیریت کنند.

هنگام استفاده از این افزونه، می‌توانید دقیقاً ببینید که LLM چه مراحل مروری را انجام می‌دهد، از جمله مواردی که جستجو می‌کند، روی آن کلیک می‌کند و می‌خواند، مشابه کتابخانه LangChain.

ChatGPT Plugins

همانطور که می بینیم، این افزونه همچنین دارای پیوندهایی به منابع مورد استفاده در پاسخ و نقل قول ها است.

آنها همچنین توضیح می‌دهند که به دلایل ایمنی، افزونه فقط می‌تواند جستارهای GET ایجاد کند، به این معنی که فقط می‌تواند اطلاعات را دریافت کند و نمی‌تواند درخواست‌های «معامله‌ای» مانند پر کردن یک فرم را اجرا کند.

مفسر کد ChatGPT

یک مدل آزمایشی ChatGPT که می‌تواند آپلودها و بارگیری‌ها را با استفاده از پایتون مدیریت کند

پیش از این، ChatGPT می توانست کد را بفهمد و بنویسد. اکنون، می تواند کد را در مرورگر تفسیر و اجرا کند.

در حال حاضر، به مدل‌ها فقط یک مفسر پایتون داده می‌شود، اما انتظار داریم که در آینده از سایر زبان‌های کدنویسی پشتیبانی کنند. همچنین به شما امکان می دهد فایل ها را در فضای کاری چت آپلود کنید و نتایج را دریافت کنید.

وقتی مفسر کد مفید می‌آید، چند مورد را برجسته می‌کنند:

 • حل مسئله ریاضی
 • تجسم و تجزیه و تحلیل داده
 • تبدیل فایل ها بین فرمت های مختلف

افزونه های بازیابی ChatGPT

جستجوهای زبان طبیعی برای ارائه راه حلی همه کاره برای جستجوی معنایی و بازیابی مطالب شخصی یا سازمانی استفاده می شود.

به عبارت دیگر، افزونه بازیابی به شما این امکان را می دهد که تکه های سند مربوطه را در فایل ها، یادداشت ها، ایمیل ها و سایر منابع مشابه کشف کنید. با استفاده از این افزونه، کسب و کارها همچنین ممکن است مقالات داخلی را از طریق ChatGPT در دسترس کارمندان قرار دهند.

افزونه بازیابی، همانطور که پیش‌بینی شده بود، جاسازی‌های هر تکه سند را با استفاده از مدل جاسازی‌های text-embedding-ada-002 محاسبه می‌کند و آنها را در یک پایگاه داده برداری ذخیره می‌کند.

از آنجایی که منبع باز و خود میزبان است، توسعه دهندگان می توانند افزونه های بازیابی خود را ایجاد و ثبت کنند. آنها همچنین از انواع پایگاه داده های برداری، از جمله Pinecone، Weaviate و دیگران پشتیبانی می کنند.

افزونه های شخص ثالث ChatGPT

یک مدل آزمایشی که زمان و نحوه استفاده از افزونه‌ها را درک می‌کند.

ChatGPT Plugins

همچنین می‌توانید از افزونه‌های شخص ثالث با خواندن توضیحات افزونه و تعیین زمان و نحوه استفاده از آنها استفاده کنید. برای مثال، یک فایل مانیفست، افزونه های شخص ثالث را شرح می دهد:

{
 "schema_version": "v1"،
 "name_for_human": "مدیر TODO"،
 "name_for_model": "todo_manager",
 "description_for_human": "مدیریت TODO های خود!"،
 "description_for_model": "برنامه ای برای مدیریت TODOهای کاربر"،
 "api": { "url": "/openapi.json" }،
 "auth": { "type": "none" },
 "logo_url": "https://example.com/logo.png"،
 "legal_info_url": "http://example.com"،
 "contact_email": "[ایمیل محافظت شده]"
}

نحوه ایجاد یک افزونه ChatGPT

 1. یک API با نقاط پایانی برای LLM ایجاد کنید. اینها می‌توانند APIهای جدید، APIهای موجود یا پوششی در اطراف APIهای موجود باشند که به طور خاص برای ChatGPT و مدل‌های زبان طراحی شده‌اند.
 2. اسناد برای مشخصات OpenAPI و همچنین یک فایل مانیفست که API را هم برای مدل‌ها و هم برای انسان‌ها و همچنین برخی فراداده‌های دیگر توصیف می‌کند، ارسال کنید.

پس از ایجاد یک افزونه ChatGPT، کاربران می‌توانند افزونه‌ای را که فعال شوند، انتخاب کنند که از طریق اسناد API پیوند داده شده در بالا قابل دسترسی است.

این مقاله به شما کمک می کند تا با افزونه ChatGPT آشنا شوید. ما اطمینان داریم که برای شما مفید بوده است. لطفاً نظرات و انتقادات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×