breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter 6 نکته برای استفاده از ChatGPT برای طوفان فکری بهتر
کسب و کار

6 نکته برای استفاده از ChatGPT برای طوفان فکری بهتر

اردیبهشت 7, 1402 0057

اینفلوئنسرهای LinkedIn از ChatGPT به عنوان کمک طوفان فکری، باید بخواهید؟

ربات چت OpenAI با لحن مکالمه ای به پیام های متنی پاسخ می دهد و میلیون ها کاربر همچنان به آزمایش آن ادامه می دهند. ربات چت به برنامه‌نویسان نرم‌افزار در کدنویسی کمک می‌کند، دانشمندان با تحقیقات و دانش آموزان با تکالیف. با کمی تکرار و کاوش، ChatGPT ارزش امتحان کردن را به عنوان بخشی از فرآیند طوفان فکری شما دارد.

رهبران کسب و کار می توانند از آن برای در نظر گرفتن چندین رویکرد برای مکالمات مهم یا تصمیم گیری های بلندمدت استفاده کنند. زوج‌های ماجراجو می‌توانند با ChatGPT در مورد ماجراجویی عاشقانه بعدی خود بحث‌هایی را آغاز کنند. روزنامه‌نگاران عصبی می‌توانند نیمی از ایده‌های ربات‌های گفتگوی خود را برای پوشش بازی‌های هوشمند هوشمند هدر دهند.

به‌خاطر داشته باشید که این ابزار گاهی اوقات پاسخ‌های نادرستی می‌دهد، بنابراین با شک و تردید به پاسخ‌های یک ربات چت بپردازید. اطمینان حاصل کنید که منابع ذکر شده را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها واقعاً آنچه را که هوش مصنوعی فکر می کند می گوید یا حتی وجود دارد، می گویند. همچنین، ChatGPT روی داده‌هایی که کاملاً به‌روز نیستند، آموزش دیده است. بهتر است سوالات خود را در مورد امتیازات ورزشی، ساعات کاری رستوران، و فیلم‌ها برای تماشا نگه دارید. برای Google یا بینگ جدید .

می توانید برای یک حساب ChatGPT رایگان در وب سایت OpenAI. قوی ترین نسخه را می خواهید که به درخواست های طوفان فکری شما پاسخ دهد؟ پرداخت 20 دلار در ماه برای ChatGPT Plus با GPT-4 . بازی با ربات‌های چت دیگر نیز سرگرم‌کننده است، مانند جاسپر و بارد Google، به ببینید پاسخ های شما چگونه با هم مقایسه می شوند.

یک نقطه شروع واضح پیدا کنید

فقط به این دلیل که یک الگوریتم درگیر است، به این معنی نیست که همه چیز در مورد فرآیند تغییر می کند. یک طوفان فکری خوب هنوز با یک پیش‌فرض قوی شروع می‌شود. سوال اصلی یا موضوع اکتشاف خود را پیدا کنید. از این اطلاعات برای امتحان چندین رویکرد به درخواست های خود استفاده کنید.

از ربات چت چند سوال کوتاه پشت سر هم بپرسید. بسیار خوب، اگر  اعلام‌های طولانی‌تر ایجاد کنید، چه اتفاقی می‌افتد؟ آزمایش کنید تا ببینید آیا از یک درخواست یک پاراگراف یا سه پاراگراف پاسخ های بهتری دریافت می کنید.

قبل از دریافت، محدودیت ها و سوگیری های ابزار را بسنجید

در طوفان مغزی خود به کمک هوش مصنوعی، کمی وقت بگذارید تا درباره ربات‌های چت اطلاعات بیشتری کسب کنید. آنها در و آنچه که با آن مبارزه می کنند برتری دارند.

به عنوان مثال، دستورالعمل‌های WIRED در مورد هوش مصنوعی مولد به خبرنگاران اجازه دهید برای ایده‌های داستانی و کمک تحقیقاتی با ChatGPT بازی کنند. این دو جنبه زودتر در فرآیند خلاقیت قرار می گیرند و جایی برای اصلاح باقی می گذارند. من سعی کردم رویکردهای مختلفی را با ChatGPT در مورد این مقاله در مورد طوفان فکری هوش مصنوعی مطرح کنم، و برخی از گزینه ها بسیار جذاب بودند، در حالی که برخی دیگر نه. که شبیه یک طوفان فکری معمولی به نظر می رسد!

خبرنگاران WIRED مجاز به درج متن از یک ربات چت به عنوان مال خود نیستند، زیرا می تواند اظهارات نادرست و سوگیری هایی را به گزارش آنها اضافه کند.

این را حفظ کنید. درخواست‌های شما دائمی هستند

یک سوال را بارها و بارها با تغییرات کوچک بپرسید تا ببینید ربات چت چگونه پاسخ می‌دهد. هر چه بیشتر بپرسید، احتمال بیشتری وجود دارد که با پاسخی جدید مواجه شوید یا به‌ویژه مفید باشد.

طوفان فکری خود را متمرکز شروع کنید، اما از پیگیری نترسید. در یک ایده جذاب در مورد هر چیزی که علاقه شما را برمی انگیزد، زمینه بیشتری را درخواست کنید. اگر موضوع کاملاً خارج از موضوع است، یا حال و هوای آن عجیب است، یک جلسه گپ جدید را شروع کنید تا همه چیز مرتب شود.

لیست های طولانی، فهرست های بهتر، و فهرست های عجیب تر بخواهید

از ChatGPT خواستم تا فهرستی از 50 کاربرد منحصر به فرد طوفان فکری تهیه کند، و توصیه کرد از چت بات برای ارائه استراتژی های بازاریابی، تکنیک های مطالعه و ایده های تاریخ استفاده کنید. من 50 ایده اضافی را درخواست کردم که خلاقانه تر از پاسخ اول بودند. چت بات استفاده از هوش مصنوعی را برای ایده‌هایی برای فعالیت‌های غنی‌سازی حیوانات خانگی، مناظر صوتی و استعمار فضا پیشنهاد کرد. چند موضوع طوفان فکری کاملاً وحشیانه چطور؟ ChatGPT پیشنهاد داد تا ایده‌های احمقانه‌ای را با هوش مصنوعی بررسی کنیم، مانند دستگاه‌های ارتباطی تله‌پاتیک، حمل‌ونقل مبتنی بر احساسات، و باغ‌های ترکیبی گیاهی-انسان.

بسیار خوب، شاید آخرین درخواست چندان سازنده نبود. . اما پاسخ‌ها باعث شد کمی بخندم، و این لحظه‌ای مهم در فرآیند طوفان فکری است. حتی اگر جنبه‌هایی از پاسخ یک ربات چت ساده و بدون الهام باشد، اگر برای مرور فهرست‌های متعدد از ربات چت وقت بگذارید، ممکن است تصویری از چیزی را که می‌توانید خودتان بسازید ببینید.

ملک آپ کنید. چند مثال

می‌خواهید به همه چیزهایی که برای سفر به برزیل باید ببندید فکر کنید؟ یا شاید در جستجوی پاسخی محتاطانه به ایمیل های عصبانی رئیس خود هستید؟ از ChatGPT مثال‌هایی در مورد اینکه چگونه کار بزرگ‌تری را انجام می‌دهد بخواهید. در حالی که بعید است این تلاش‌های تمرینی با هوش مصنوعی به شما یک محصول نهایی ارائه دهد، به مفاهیم و ساختارهای مفیدی که پاسخ‌های ربات چت را پشت سر می‌گذارند، توجه داشته باشید.

در مورد برنامه‌های بالقوه ذهن باز بمانید

از کبوتر کردن هوش مصنوعی به عنوان ابزاری برای کار خودداری کنید. مطمئناً طوفان های فکری به کمک هوش مصنوعی می تواند به کارکنان یقه سفید در دفتر کمک کند. اما همچنین می‌تواند به نوجوانی در اتاق خوابش کمک کند تا ایده‌هایی برای سرد کردن نوشته‌های مجله بیاورد. یا پدربزرگ و مادربزرگ در نظر بگیرند که کدام سبزیجات جدید را در باغچه حیاط خلوت خود پرورش دهند. چرا امکانات را محدود کنید؟ بدون توجه به موضوع، با چت بات ها بازی کنید و طوفان فکری بعدی شما می تواند حتی پربارتر باشد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×