breadcrumbs_delimiter هوش مصنوعی breadcrumbs_delimiter 6 بهترین جایگزین ChatGPT
هوش مصنوعی

6 بهترین جایگزین ChatGPT

اردیبهشت 7, 1402 2023

ChatGPT در بین شرکت‌ها و افرادی که به دنبال ساخت ربات‌های گفتگوی هوش مصنوعی محاوره‌ای هستند، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. با این حال، چندین جایگزین ChatGPT وجود دارد که می تواند ویژگی ها و مزایای منحصر به فردی را ارائه دهد. این پست به شما کمک می‌کند بهترین گزینه‌های ChatGPT موجود را کشف کنید، چه به دنبال انتخاب اقتصادی‌تری باشید، چه می‌خواهید چیز جدیدی را امتحان کنید یا می‌خواهید امکانات سفارشی‌سازی بیشتری داشته باشید.

ChatGPT چیست و چگونه کار می کند؟

ChatGPT یک مدل هوش مصنوعی بسیار پیشرفته است که می‌تواند زبان طبیعی را در برنامه‌های مختلف بخواند و از آن استفاده کند.

قابلیت‌های درک زبان طبیعی، عملکردهای جستجو و پاسخ خودکار، و اتصالات با سیستم‌های پشتیبانی مشتری فعلی، همه در پلتفرم گنجانده شده‌اند.

همچنین افزونه های ChatGPT: راهنمای کامل

چرا باید از ChatGPT جایگزین استفاده کنید؟

یکی از دلایل اصلی استفاده از جایگزینی برای Chat GPT، دسترسی به قابلیت‌های پیچیده‌تر است.

بسیاری از گزینه‌ها، برای مثال، ویژگی‌های تجزیه و تحلیل احساسات و تشخیص گفتار را ارائه می‌کنند که ممکن است به سازمان‌ها در ایجاد بحث‌های شخصی با مشتریان کمک کند. این به کسب‌وکارها امکان می‌دهد تا پاسخ‌های خود را بسته به بازخورد مشتری تنظیم کنند و تجربه جذاب‌تری ایجاد کنند.

پشتیبانی از زبان های دیگر و رابط با سایر سیستم های خدمات مشتری نیز از جمله گزینه ها هستند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از جایگزین ChatGPT این است که ممکن است هزینه کمتری داشته باشد. در حالی که ChatGPT مجموعه ای از ویژگی های برجسته دارد، بسیاری از شرکت ها ساختار قیمت گذاری را برای نیازهایشان بسیار گران می دانند.

گزینه‌های جایگزین اغلب ساختارهای قیمتی انعطاف‌پذیرتر و در برخی موارد، برنامه‌های رایگان را برای سازمان‌های کوچک ارائه می‌دهند.

برخی از گزینه های ChatGPT کاربرپسندتر از سایرین هستند. بسیاری از آنها رابط های کاربری ساده ای را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد بدون هیچ گونه مهارت قبلی کدنویسی سریع شروع کنید.

کسب و کارها ممکن است با راه اندازی سریع نماینده مجازی خود بدون استفاده از توسعه دهنده، در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنند.

6 بهترین جایگزین برای ChatGPT

 چتسونیک

ChatGPT

ChatSonic  توسط Writesonic جدیدترین پاسخ گفتگوی از پیش آموزش‌دیده در مقیاس بزرگ است. تولید مدل‌هایی که به‌ویژه برای چت‌های چند نوبتی طراحی شده‌اند و توسط GPT-4 پشتیبانی می‌شوند. این بهترین جایگزین Chat GPT است زیرا با Google مرتبط است و نتایجی را در مورد جدیدترین موضوعات ارائه می دهد.

چت ربات قدرتمند هوش مصنوعی Writesonic به جستجوی داده‌ها، تصاویر و گفتار در زمان واقعی کمک می‌کند. همچنین ممکن است بسته به ورودی کاربر، مانند کپی تبلیغات فیس بوک و مقالات و وبلاگ های طولانی مدت، نیازهای محتوا را به سرعت ایجاد کند. از آنجایی که مدل Chatsonic برای ارائه پاسخ های محاوره ای آموزش داده شده است، این یک ابزار عالی برای عملیات پشتیبانی مشتری است.

GPT-3 Playground

playground

حتی قبل از محبوب شدن ChatGPT، GPT-3 Playground، سایتی که عموم مردم می توانند با مدل GPT-3 AI OpenAI آزمایش کنند. متأسفانه، این ابزار به اندازه ChatGPT علاقه ایجاد نکرد. این تا حدی به دلیل رابط کاربری فنی آن و عدم تبلیغات مصرف‌محور است.

علیرغم اینکه ChatGPT توجه زیادی را به خود جلب کرده است، GPT-3 یک مدل هوش مصنوعی بسیار بزرگتر و بسیار قدرتمندتر است. بدون شک یکی از قدرتمندترین مدل های زبان هوش مصنوعی موجود است.

ChatGPT تکراری از مدل GPT-3 است که برای پاسخگویی بیشتر به شیوه‌ای مکالمه‌ای و شبیه به انسان، ساده‌سازی و تنظیم شده است. می‌تواند هدف انسان را بهتر تفسیر کند، پاسخ‌های مربوط به زمینه را ارائه دهد و مکالمات منسجمی را حفظ کند.

GPT-3 Playground را ChatGPT برای کاربران قدرتمند در نظر بگیرید. می‌توانید آن را برای انجام هر کاری که ChatGPT انجام می‌دهد و موارد دیگر تغییر دهید. گزینه ها و پارامترهای بیشتری برای سفارشی کردن مدل هوش مصنوعی بر اساس تنظیمات برگزیده شما وجود دارد.

همچنین در انواع پاسخ هایی که از هر دو مدل نمونه دریافت خواهید کرد، تفاوت هایی وجود دارد. در حالی که ChatGPT ممکن است از پاسخ دادن به سؤالات مربوط به مسائل حساس خودداری کند، ابزار GPT-3 Playground کمتر این کار را انجام می دهد.

YouChat

YouChat توسط مدل AI GPT-3.5 OpenAI هدایت می شود، همانطور که همه گزینه های ChatGPT در ما انجام می شود. فهرست این قابلیت های قابل مقایسه با ChatGPT را ارائه می دهد. این طرح بندی تمیز و رنگارنگ دارد و به طور یکپارچه در موتور جستجوی You.com ادغام شده است.

در نتیجه، YouChat ممکن است به عنوان یک موتور جستجو عمل کند و فهرستی از پیوندها را به وب سایت های نمایه شده ای که به درخواست شما مرتبط هستند ارائه دهد. همچنین می‌توانید پاسخ‌های مکالمه استاندارد ChatGPT را به پرسش‌ها دریافت کنید. اگر می‌خواهید یک موتور جستجو و یک ربات چت مانند ChatGPT را در یک بسته قرار دهید، YouChat انتخاب خوبی است.

youchat

متأسفانه، فناوری پایه YouChat، GPT-3.5، محدودیت هایی دارد. به یاد داشته باشید که GPT-3.5 و مدل‌های مرتبط با آن نمی‌توانند پاسخ‌های مناسبی را به رویدادهایی که پس از سال 2021 رخ داده‌اند (تاریخ پایانی برای پایگاه دانش آن) ارائه دهند.

در نتیجه، اگر درباره رویدادهای جاری سؤالاتی از YouChat بپرسید، منتظر نتایج غیرمنتظره باشید. در حالی که Chat GPT از پاسخ دادن به سؤالات مربوط به رویدادهای پس از سال 2021 خودداری می کند، YouChat ممکن است سعی کند به اشتباه به چنین سؤالاتی پاسخ دهد.

با این وجود، YouChat در مدیریت سؤالات مربوط به رویدادهای جاری بهتر از Chat GPT عمل می کند. ما از YouChat و Chat GPT کمک گرفتیم تا iPhone 13 Pro را با دستگاه های iPhone 14 Pro مقایسه کنیم.

بینگ AI

Bing 2

مایکروسافت هوش مصنوعی را در موتور جستجوی خود ادغام کرده است که اکنون با نام Bing AI.

هوش مصنوعی بینگ به ویژه برای ارتقاء جستجو به سطح بعدی توسعه یافته است و برای به حداکثر رساندن سرعت، دقت و کارایی بهینه شده است. این بر اساس مدل زبان بزرگ OpenAI است که به طور قابل توجهی قدرتمندتر از ChatGPT و GPT-3.5 است. این سیستم از آموخته ها و نوآوری های قابل توجهی از پیشینیان خود استفاده می کند تا تضمین کند که مصرف کنندگان بهترین نتایج ممکن را به دست می آورند.

مایکروسافت مرورگر Edge خود را با دو ویژگی جدید مبتنی بر هوش مصنوعی به نام‌های «Chat» و «Compose» راه‌اندازی کرد. این توسعه علاوه بر ویژگی فعلی Bing است. علاوه بر این، مایکروسافت به تازگی برنامه های موبایل Bing و Edge را برای کاربران اندروید و iOS منتشر کرده است.

Google Bard AI

ChatGPT

Bard هوش مصنوعی، جدیدترین و پیشرفت‌کننده‌ترین چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی Google، با پلت فرم فعلی LaMDA AI آنها، مشابه ChatGPT. این یک سرویس هوش مصنوعی مکالمه ای آزمایشی است که قول می دهد تأثیر قابل توجهی در زمینه هوش مصنوعی داشته باشد.

LaMDA مهارت‌های پردازش زبان طبیعی Bard را با اجازه دادن به آن برای درک و پاسخ دادن به ورودی کاربر با دقت بالاتر افزایش می‌دهد و محدودیت داده‌های محدود به یک سال خاص را از بین می‌برد.

شخصیت هوش مصنوعی

Character AI

در حالی که ChatSonic دارای یک “ویژگی شخصی” است، فقط همین است. Character.AI پلتفرمی است که صرفاً بر روی شخصیت‌های هوش مصنوعی تمرکز می‌کند تا بتواند چت کند. مانند تجربیات استفاده از کاراکترهای هوش مصنوعی.

از ماریو گرفته تا تونی استارک، می‌توانید از بین شخصیت‌های مختلفی انتخاب کنید تا با انواع شخصیت‌ها صحبت کنید.

این شبیه به عملکرد صدای Jasper.ai است، اما در سطحی کاملاً دیگر. همچنین چیزی است که بیشتر برای سرگرمی است تا ارزش اتوماسیون واقعی.

با این وجود، اگر به دنبال یک تجربه هوش مصنوعی متمایز از آنچه در حال حاضر در بازار وجود دارد، می‌گردید، این ممکن است جالب باشد.

این مقاله به شما کمک می‌کند تا با جایگزین‌های ChatGPT آشنا شوید. ما اطمینان داریم که برای شما مفید بوده است. لطفاً نظرات و بازخورد خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×