breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter یکی از مخالفان SEC می گوید رگولاتور باید کریپتو را کاهش دهد
کسب و کار

یکی از مخالفان SEC می گوید رگولاتور باید کریپتو را کاهش دهد

اردیبهشت 6, 1402 1024

کارهایی باید درباره رمزنگاری انجام شود. در سال 2022، میلیاردها دلار به دلیل ورشکستگی های رمزنگاری و صدها میلیون دلار دیگر به دلیل هک ها از دست رفت. با فروپاشی دو بانک بزرگ دوستدار رمزنگاری: Silvergate و Signature، این آشفتگی به امور مالی سنتی سرایت کرده است. و در تمام مدت، توکن های کلاهبرداری جدید بازار را هجوم آورده اند.

در ایالات متحده، تنظیم‌کننده‌ها نه تنها بر سر آنچه باید انجام شود، بلکه بر سر چه کسی می تواند این کار را انجام دهد، با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و کمیسیون معاملات کالا و معاملات آتی (CFTC) در مورد اینکه چه کسی صلاحیت صلاحیت ارزهای دیجیتال را دارد. SEC به‌ویژه تحت ریاست گری جنسلر، از زمان انحلال صرافی رمزارز FTX در ماه نوامبر، با اجرای یا تهدید اقدامات اجرایی علیه کسب‌وکارهای رمزنگاری بزرگ، از Gemini و Genesis گرفته تا Kraken و Coinbase، این بخش را با شدت جدیدی دنبال کرده است.

اما رویکرد تهاجمی کمیسیون بورس و اوراق بهادار با یکی از برجسته‌ترین چهره‌های آن سازگار نیست. هستر پیرس، یکی از پنج کمیسیونر SEC، به طور رسمی تاکتیک‌های آژانس را در موارد متعدد رد کرد. او می‌گوید که اقدامات SEC ناشی از آنچه که او آن را «بیشینه‌سازی حوزه قضایی» می‌نامد – راه‌اندازی پرونده‌ها به منظور افزایش وظایف خود – انجام شده است، اما در واقع به سازگاری بیشتر بخش ارزهای دیجیتال کمکی نکرده است.

«یکی از راه‌های نصب پرچم، اجرای اقدامات اجرایی است. پیرس می گوید: این فضای ماست. اما او ادعا می‌کند که SEC به‌جای ایجاد راهنمایی‌هایی برای کمک به شرکت‌های ارزهای رمزنگاری‌شده، مسیر خود را گم کرده است. ما وظیفه خود را به عنوان یک تنظیم کننده انجام نداده ایم. ما راهی برای انطباق ارائه نکرده‌ایم.”

پیرس مخالفت‌های عمومی متعددی را مطرح کرده است – اخیراً علیه پیشنهادی اصلاحی در تعریف صرافی که دامنه فعالیت های رمزنگاری تحت نظارت SEC را گسترش می دهد – که به گفته او برای تشویق بحث عمومی در مورد بررسی‌ها و تعادل‌های مناسب برای کریپتو و بهبود رابطه «ناکارآمد» بین صنعت و تنظیم‌کننده.

او روش فعلی SEC را ترکیبی از «قانون‌گذاری از طریق اجرا» توصیف می‌کند. طرفداران اصطلاح کریپتو نیز latched onto) و “قانونی بر اساس ابهام”، به موجب آن کسب و کارها در تاریکی در مورد تعهدات خود را تا زمانی که یک دادخواست در سینی آنها فرود می آید. پیرس معتقد است که این پویایی هر گونه بقایای اعتماد متقابل بین صنعت کریپتو و SEC را از بین برده است.

یک ناامیدی رایج در بین شرکت های رمزنگاری که اخیراً توسط Coinbase و Binance، این است که تلاش‌ها برای بحث با قانون‌گذاران در مورد جنبه‌های کریپتو که به طور منظم در چارچوب‌های موجود قرار نمی‌گیرند، ثمرات کمی داشته است. پل گروال، مدیر ارشد حقوقی در Coinbase، بیش از 30 جلسه شرکت با SEC را “تک گویی های یک طرفه” توصیف می کند.

پیرس همدل است. او می‌گوید یکی از دلایل این ناکارآمدی این است که بحث‌ها اغلب پشت درهای بسته و به‌صورت موقت برگزار می‌شود و منجر به ناسازگاری در درک بین شرکت‌های رمزنگاری مختلف در مورد روش تطبیق خدمات می‌شود.

“اگر در اتاق‌های پشتی بنشینید و با بازیگران صنعت مذاکره کنید، برخلاف داشتن یک حفاظت عمومی در مورد رویکرد صحیح تنظیم فضا، به انواع مشکلات منجر می‌شود. گفت‌وگوهای بزرگ باید در یک انجمن عمومی انجام شود، تا در نهایت با مجموعه‌ای از قوانینی که برای یک نهاد کار می‌کند، اما نه برای همه افراد دیگر، مواجه نشوید. “من از دیدن این کار در این موقعیت های یکباره، که دینامیک قدرت همه اشتباه است، خسته شده ام.”

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×