» کسب و کار » چگونه ربات چت بینگ مایکروسافت به وجود آمد – و بعد به کجا خواهد رفت
کسب و کار

چگونه ربات چت بینگ مایکروسافت به وجود آمد – و بعد به کجا خواهد رفت

اردیبهشت 6, 1402 30125

جوردی ریبا از سپتامبر گذشته یک روز مرخصی نگرفته است. در آن ماه، رئیس جستجو و هوش مصنوعی مایکروسافت کلیدهای GPT-4، یک نسخه مخفی در آن زمان از فناوری تولید متن OpenAI که اکنون ChatGPT را تقویت می کند. همانطور که ریباس با پیشینیان GPT-4 انجام داد، بومی بارسلون به زبان های اسپانیایی و کاتالانی نوشت تا دانش هوش مصنوعی را در مورد شهرهایی مانند زادگاهش و مانرسا در نزدیکی آن آزمایش کند. وقتی در مورد تاریخ، کلیساها و موزه‌ها سؤال شد، پاسخ‌های آن به چشم می‌خورد. سپس از GPT-4 خواست تا یک مشکل الکترونیکی در مورد جریان عبوری از مدار را حل کند. ربات آن را میخکوب کرد. ریباس می‌گوید: «در آن لحظه بود که ما آن لحظه «آها» را داشتیم.

ریباس از برخی از باهوش‌ترین ذهن‌های مایکروسافت خواست تا بیشتر تحقیق کنند. در ماه اکتبر، آنها نمونه اولیه ابزار جستجویی را که شرکت پرومتئوس نامیده است، به او نشان دادند که ترکیب دانش عمومی و توانایی های حل مسئله GPT-4 و مدل های زبان مشابه با موتور جستجوی مایکروسافت بینگ. ریباس دوباره سیستم را به زبان مادری خود به چالش کشید و مشکلات پیچیده ای مانند برنامه ریزی تعطیلات را برای پرومته ایجاد کرد. یک بار دیگر، تحت تأثیر قرار گرفت. تیم ریباس از آن زمان تسلیم نشده است. پرومتئوس پایه و اساس رابط چت بات جدید بینگ شد که در فوریه راه اندازی شد. از آن زمان، میلیون ها نفر در 169 کشور از آن برای بیش از 100 میلیون مکالمه.

به خوبی پیش نرفته است. برخی از کاربران با بینگ چت ساعت‌ها محاکمه کردند و مکالمه را بررسی کردند. مسیرهایی که منجر به پاسخ‌های بدون هنگ می‌شود؛ مایکروسافت با تعیین محدودیت های استفاده. پاسخ‌های گپ بینگ گهگاه گمراه کننده یا  قدیمی، و این سرویس، مانند سایر ربات‌های چت، می‌تواند آزاردهنده باشد آهسته در پاسخ دادن. منتقدان، از جمله برخی از کارمندان خود مایکروسافت، در مورد آسیب‌های احتمالی مانند اطلاعات نادرست ساخته‌شده توسط هوش مصنوعی هشدار می‌دهند و برخی خواستار مکث در توسعه بیشتر سیستم هایی مانند چت بینگ. جیم دمپسی، یک محقق سیاست اینترنت در دانشگاه استنفورد پژوهش ایمنی هوش مصنوعی ریسک‌ها.

مایکروسافت در مورد این درخواست‌ها اظهار نظر نمی‌کند، اما ریباس و دیگرانی که بر روی Bing اصلاح‌شده کار می‌کنند، هیچ برنامه‌ای برای توقف توسعه ندارند، زیرا قبلاً در تعطیلات آخر هفته و پاییز کار کرده‌اند. ، تعطیلات زمستانی و بهاری تا کنون. اوضاع کند نمی شود. یوسف مهدی، که بر بازاریابی برای بینگ نظارت دارد، می‌گوید: «اگر چیزی باشد، می‌توانم بگویم که کارها احتمالاً در حال افزایش است.» readability=”5. “>

“در آن لحظه بود که ما آن لحظه “آها” را داشتیم.”

جوردی ریباس، رئیس جستجو و هوش مصنوعی مایکروسافت، در GPT-4 OpenAI.

با کمی بیش از 100 میلیون کاربران روزانه Bing، در مقایسه با بیش از 1 میلیارد کاربر که از جستجوی گوگل استفاده می کنند، مایکروسافت با سرسختی خود را در فرصتی نادر برای تصور مجدد از جستجوی وب قرار داده است. این شامل بهم ریختن برخی از پروتکل های معمول این شرکت 48 ساله است. معاونان شرکت‌هایی مانند ریباس هر روز، از جمله آخر هفته‌ها، برای تصمیم‌گیری سریع‌تر در جلسات توسعه چت بینگ شرکت می‌کردند. تیم های خط مشی و حقوقی بیشتر از حد معمول در طول توسعه محصول وارد شدند.

این پروژه به نوعی تحقق دیرهنگام این ایده است که از راه اندازی بینگ در سال 2009، که باید یک “موتور تصمیم گیری” ارائه کند، نه فقط فهرستی از پیوندها. در آن زمان، مدیر عامل فعلی مایکروسافت، ساتیا نادلا، بخش خدمات آنلاین را اداره می کرد. این شرکت در طول سال‌ها ربات‌های چت دیگری را امتحان کرده است، از جمله در آسیا آزمایش می‌کند، اما هیچ‌کدام از داده‌های آزمایش‌ها با آزمایش‌کنندگان یا مدیران اجرایی مواجه شدند، تا حدی به این دلیل که از مدل‌های زبانی کمتر از GPT-4 استفاده می‌کردند. مهدی می‌گوید: «تکنولوژی برای انجام کارهایی که ما سعی در انجام آن داشتیم آماده نبود.

مدیرانی مانند ریباس، حالت چت جدید بینگ را موفقیت‌آمیز می‌دانند. صدها هزار کاربر جدید را به سمت بینگ سوق داد، بازدهی برای 13 میلیارد دلار گزارش شده این شرکت در OpenAI سرمایه گذاری کرد و زیرک بودن غول را در زمانی نشان داد که ترس از رکود باعث افزایش نظارت وال استریت بر مدیریت شده است. سارا برد، که رهبری اخلاق و ایمنی فناوری‌های هوش مصنوعی در مایکروسافت را بر عهده دارد، می‌گوید: «ما مقیاس و تخصص شرکت بزرگ را در اختیار گرفتیم، اما مانند یک استارت‌آپ عمل کردیم. سهام مایکروسافت از زمان معرفی بینگ چت 12 درصد افزایش یافته است که بسیار بیشتر از آلفابت مادر گوگل، آمازون، اپل و شاخص بازار S&P 500 است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×