breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter متاورس چین همه چیز درباره کار است
کسب و کار

متاورس چین همه چیز درباره کار است

اردیبهشت 5, 1402 1020

به گفته کارشناسان، این ممنوعیت به ایجاد مسیر برای توسعه فراجهان چینی کمک کرد، زیرا فضاهای مجازی را از دارایی های دیجیتال جدا کرد. ژنگیوان بو، شریک شرکت تحقیقاتی Plenum که در چین متمرکز است، می‌گوید: «تفاوت اصلی [در متاورس] بین چین و بقیه جهان این است که به شدت به شیوه‌ای متمرکز تنظیم می‌شود. «و فقط فضای محدودی برای رشد بدون [دارایی‌های دیجیتال] برای کسب درآمد وجود دارد.»

این فقط ارز دیجیتال نیست که دولت آن را سرکوب کرده است. بازی – که ستونی از متاورز در غرب را تشکیل داده است – نیز از بالا تحت فشار قرار گرفته است. رسانه های دولتی در میان ترس از معتاد شدن جوانان به بازی های آنلاین، این صنعت را «تریاک معنوی» نامیدند. بین ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲، دولت صدور مجوز بازی‌های جدید را به مدت ۱۷ ماه متوقف کرد در  total و در سال 2021، کودکان خردسال را به سه ساعت زمان بازی در هفته محدود می‌کند.

اما دولت مایل است از بخش‌هایی از متاورژن حمایت کند که فکر می‌کند می‌تواند مستقیماً برای آن مفید باشد. اقتصاد. دوقلوهای دیجیتال در چهاردهمین برنامه پنج ساله پکن، سند استراتژی اقتصادی عظیمی که دستور کار ملی را از سال 2021 تا 2025 تعیین می کند. یک برنامه اقدام سال گذشته شامل پنج وزارتخانه منتشر شد بخش صنعت و فناوری اطلاعات، قول داده است که صنعت واقعیت مجازی را به 350 میلیارد یوان (51 میلیارد دلار) برساند. از جمله نمایش نزدیک چشم (روشی برای نمایش تصاویر بر روی چشم کاربر). پردازش رندر (تبدیل مدل‌های دوبعدی یا سه بعدی به تصاویر واقعی)، تعامل حسی و انتقال شبکه.

اما حمایت دولت مشروط است—پکن چشم‌اندازی برای آنچه فناوری متاورس پیش می‌رود، دارد. برای چین انجام دهد. این بدان معناست که به جای دنیای مجازی که در آن مردم می توانند معاشرت کنند، کار کنند و بازی کنند، متاورس باید به اقتصاد فیزیکی چین خدمت کند.

«در مرحله فعلی، همه بر کاربردهای صنعتی تأکید دارند. سیری چن، مدیر بازاریابی HiAR که از دفتر مرکزی شرکت در پارک فناوری پیشرفته Zhangjiang شانگهای صحبت می کرد، می گوید: آموزش، پزشکی، مسافرت و توسعه صنعتی. در یک نمایش آزمایشی برای WIRED، یک کارمند HiAR به عنوان کارگر کارخانه در هدست HiAR عمل کرد و از راه دور از او خواسته شد که یک شیر را تعمیر کند.

سایر شرکت‌های مرتبط با متاورز در انتظار سرمایه‌گذاری قرار گرفته‌اند. از دولت برای اریک لیو، یکی از بنیانگذاران و CTO شرکت دیجیتال دوقلوی Digitwin Technologies مستقر در شانگهای، چهاردهمین برنامه پنج ساله به تغییر شرکت او برای تمرکز بر انرژی و تولید کمک کرده است – «زمینه ای که قبلاً برای این نوع فناوری آماده نبود». او می‌گوید.

در حالی که تمایل دولت چین برای شکل‌دهی به فراجهان ممکن است دامنه آن را محدود کند، حمایت دولتی ممکن است به این معنی باشد که قربانی بخش فن‌آوری بی‌ثباتی نمی‌شود، که ادامه می‌دهد. از روندها با سرعت زیاد استارت‌آپ‌ها اغلب سعی می‌کنند «در میانه یک گردباد» قرار گیرند، یعنی روند درست با پتانسیل رشد انفجاری.

«اگر چیزی در چین شلوغ شود، شرکت‌ها را می‌بینید که به سمت آن‌ها هجوم می‌آورند. فضا، می گوید جینگشو چن، یکی از بنیانگذاران شرکت VR VeeR. با این حال، اگر رشد به اندازه انتظارات آنها سریع نباشد، شرکت‌های بیشتری نیز احتمالاً چرخش خواهند کرد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×