breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter اینترنت که تاکر کارلسون ساخت
کسب و کار

اینترنت که تاکر کارلسون ساخت

اردیبهشت 5, 1402 1020

دروگان می‌گوید:

دروگان می‌گوید، خشونت ضمنی در این نظریه وجود دارد، به‌ویژه زمانی که از دیدگاه ایالات متحده فیلتر شود. رسانه های جریان اصلی آمریکا، و به ویژه فاکس، به افرادی که از اصطلاحات توطئه گرایانه استفاده می کنند – از جمله ارجاع به “نخبگان” و “جهانی گرایان” و اشاره به “بازنشانی بزرگ”، مانند آنچه توسط Vlaardingerbroek ساخته شده است، پلتفرم هایی ارائه می دهند که به ندرت اتفاق می افتد. تلویزیون را در اروپا یا استرالیا پخش کنید.

«عباراتی مانند «جنگ نژادی»، مفاهیمی مانند شتاب گرایی – بیرون رفتن و ایجاد بحران های اجتماعی یا بزرگنمایی آنها برای تشدید آنها برای ایجاد نوعی خشونت اوج و پاک کننده در برابر همه این تهدیدها دروگان می‌گوید: هویت سفیدپوستان – اینها واقعاً از روحیه و فرهنگ عامه آمریکایی بیرون می‌آیند.

نمی توان مرز مستقیمی بین محتوای Tucker Carlson Tonight و رویدادهای سیاسی در داخل یا خارج از ایالات متحده ترسیم کرد. اما جایگاه او در اکوسیستم اطلاعاتی به این معنی است که او حداقل یک شرکت کننده منفعل در برخی تصادفات خیره کننده بوده است.

در ژوئن 2022، کارلسون با ژایر بولسونارو، جناح راست آن زمان مصاحبه کرد. رئیس‌جمهور برزیل، که ماه‌های قبل از انتخابات این کشور در ماه اکتبر تلاش کرد تا در مورد اعتبار رای‌ها تردید ایجاد کند.

برونا سانتوس، محقق و فعال در Coalizão Direitos na Rede در برزیل می گوید: «در طول مصاحبه، [کارلسون] به همان زبان راست افراطی برزیل صحبت می کرد. . سانتوس می‌گوید تمرکز کارلسون بر ضد کمونیسم، بدبینی نسبت به همه‌گیری کووید، و نگرانی درباره «نژادپرستی ضد سفیدپوستان» عمیقاً در راست‌گرای افراطی برزیل طنین‌انداز شد. سانتوس می‌گوید: «تأیید خارجی که از ایالات متحده می‌آید، دیدگاه‌های راست افراطی در این کشور را تقویت و تأیید می‌کند.

ادواردو بولسونارو، پسر ژایر بولسونارو، اغلب کلیپ‌هایی از این کشور را به نمایش می‌گذارد. نمایش کارلسون در کانال YouTube محبوب خود، جایی که بیش از ۱ میلیون مشترک دارد، با ترجمه و زیرنویس به زبان پرتغالی. این کلیپ‌ها و همچنین سایر کلیپ‌ها از برنامه کارلسون، سپس در میان گروه‌های راست افراطی کشور پخش می‌شوند و در کانال‌های تلگرام و گروه‌های واتس‌اپ ظاهر می‌شوند.

در پیشروی به برزیلی سانتوس می گوید که در انتخابات، کلیپ های کوتاهی از نمایش کارلسون در این گروه ها به اشتراک گذاشته می شد. سانتوس می‌گوید: «بسیاری از انتقادهای کارلسون از [رئیس‌جمهور آمریکا] بایدن، یا آنچه بایدن نماینده آن است، به چیزی هدایت می‌شود که می‌تواند به بولسونارو کمک کند.» “و بسیاری از اینها از یوتیوب و شبکه های رسانه های اجتماعی می آید، و به طور کلی گفتگو از آنجا شروع می شود.”

سپس، در 8 ژانویه 2023، حامیان بولسونارو سعی کردند به ریاست جمهوری حمله کنند. پس از اینکه پوپولیست راستگرا در دور دوم انتخابات به رقیب چپ‌گرای خود، لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، شکست خورد.

بولسونارو تنها اقتدارگرا نیست که کارلسون آن را تقویت کرده است. او یکی از مدافعان صدای ویکتور اوربان، مجارستان بوده است. رئیس‌جمهوری که علیه حقوق دگرباشان جنسی و مهاجرت انتقاد کرده است و به طور معمول جرج سوروس، سرمایه‌دار آمریکایی و جناح راست افراطی را به مداخله در سیاست کشور متهم می‌کند.

“[ مت گرتز، محقق ارشد در Media Matters for America، یک گروه ناظر رسانه، می‌گوید: «کارلسون] یک چهره مشهور در کشورهای اقتدارگرا است که او در برنامه‌اش از او دفاع کرد. “او با استقبال درخشانی از اوربان مواجه شد و پوشش او درباره اوکراین توسط مبلغان روسی تبلیغ و تبلیغ شد.”

کارلسون نکات گفتگوی روسیه در مورد اوکراین را تکرار کرد و از دولت ایالات متحده به دلیل حمایت از دولت در کیف انتقاد کرد. چندین محقق به WIRED گفتند که فاکس، و به ویژه کارلسون، ابزارهای مفیدی برای روسیه بوده‌اند که روایت‌های مربوط به خطرات لیبرالیسم و ​​فروپاشی قریب‌الوقوع تمدن غرب را تقویت می‌کنند. وقتی خبر اخراج او منتشر شد، ولادیمیر سولوویوف، مبلغ کرملین به کارلسون پیشنهاد شغل داد.

دیروز، Vlaardingerbroek تصویری از خود با یک دور کارلسون بغل کن “تاکر بهترین از بهترین ها در صنعت است. او حقیقت را می گوید که هیچ کس دیگری نمی گوید، به گونه ای که هیچ کس دیگری نمی تواند. من 100% با او می ایستم،” او قبل از بازنشر نظریه پرداز توطئه جناح راست نوشت  مایک سرنوویچ، که مدعی شد اخراج کارلسون به این معنی است که “شرورها سعی خواهند کرد او را پیروز کنند و او را از تاریخ حذف کنند و نسل کشی دیگری به سبک ارمنی را علیه همه ما آغاز کنند.”

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×