» هوش مصنوعی » خودکار GPT: چگونه کار را خودکار کنید و به هدف خود برسید
هوش مصنوعی

خودکار GPT: چگونه کار را خودکار کنید و به هدف خود برسید

اردیبهشت 4, 1402 40107

:

Auto-GPT یک عامل هوش مصنوعی است که می تواند فرآیندها را خودکار کند و به تنهایی به اهداف دست یابد. این یک فناوری تجربی است که بدون دخالت انسان با استفاده از GPT-4 API عمل می کند. Auto-GPT زیرمجموعه ChatGPT، یک مدل زبان بزرگ توسعه یافته توسط OpenAI است. توسعه دهندگان ممکن است از Auto-GPT برای نصب برنامه منبع باز Python و اختصاص یک هدف کلی به آن استفاده کنند. سپس Auto-GPT از مهارت های پردازش زبان خود برای استدلال، برنامه ریزی و اجرای مستقل فعالیت ها استفاده می کند.

نحوه استفاده از GPT خودکار

برای استفاده از AutoGPT، توسعه دهندگان ابتدا باید چند کار اساسی را انجام دهند. در اینجا باید شروع کرد:

  • GPT خودکار را از جدیدترین نسخه GitHub نصب کنید. از آنجایی که Auto-GPT یک برنامه پایتون منبع باز است، توسعه دهندگان می توانند جدیدترین نسخه را دانلود و نصب کنند.
  • هدف کلی خود را مشخص کنید. پس از نصب AutoGPT، باید هدف کلی خود را اعلام کنید. این هدفی است که Auto GPT برای رسیدن به آن تلاش خواهد کرد.

آیا GPT خودکار قادر به مدیریت چند درخواست است همزمان؟

بله، خودکار GPT می‌تواند به طور هم‌زمان از بسیاری از درخواست‌های بعدی استفاده کند. این به دلیل این واقعیت است که مخصوصاً برای خودکارسازی اجرای پروژه های چند مرحله ای ساخته شده است و ممکن است یک لیست کار برای دستیابی به یک هدف مشخص ایجاد کند. برخلاف ChatGPT که نیاز دارد کاربر به صورت دستی هر درخواست را وارد کند، Auto GPT ممکن است تا زمانی که کار انجام شود، درخواست‌های پیگیری را انجام دهد. با استفاده از API پیشرفته GPT-4 به طور مستقل و بدون تعامل انسانی عمل می کند. به دلیل ظرفیت مدیریت پروژه‌های چند مرحله‌ای و تولید اعلان‌هایی که منجر به درخواست‌های بیشتر می‌شود، ابزار مفیدی برای فعالیت‌های پیچیده‌ای است که نیاز به برنامه‌ریزی بلندمدت دارند.

AutoGPT چگونه کار می کند

Auto GPT

Auto-GPT توسط توانایی منحصربه‌فرد ChatGPT در ارائه درخواست‌هایی برای برنامه‌ریزی و اجرای کار به تنهایی پشتیبانی می‌شود. هنگامی که عامل هوش مصنوعی در حین تکمیل یک کار با مانعی مواجه می شود، می تواند اعلان های جدیدی برای تصمیم گیری در مورد مرحله بعدی ایجاد کند.

نیاز برای دستورهای پیچیده و مبتکرانه با Auto-GPT اجتناب می‌شود، زیرا هوش مصنوعی صرفاً به مجموعه‌ای از اهداف وظیفه نیاز دارد تا دستورات لازم را برای تکمیل کار ایجاد کند. این باعث می شود هر دو GPT-4 و ChatGPT بسیار قدرتمند باشند.

توانایی Auto-GPT برای تقسیم هر کار به وظایف فرعی برای مدیریت آسان تر، راز موفقیت آن است. علاوه بر این، قابلیت مدیریت حافظه هوش مصنوعی به آن اجازه می‌دهد تا داده‌های حیاتی را برای استفاده کوتاه‌مدت و بلندمدت ذخیره کند، و از نیاز به اقدامات تکراری اجتناب کند و فهرستی از فعالیت‌های خود را در حال اجرا نگه دارد.

نحوه اجرای خودکار GPT

دریافت autoGPT برای انجام وظیفه به سادگی چت با ChatGPT یا سایر ربات‌های چت هوش مصنوعی نیست. برای استفاده از autoGPT، ابتدا باید کل برنامه را دانلود کنید و با GIT و Python آشنا باشید.

همچنین می‌توانید مقاله ما را درباره نحوه نصب Auto-GPT در Docker، پنجره و لینوکس.

پایتون و پیپ را نصب کنید

قبل از شروع استفاده از Auto GPT، ابتدا باید Python و Pip را نصب کنیم. پایتون یک زبان برنامه نویسی است و Pip یک نصب کننده بسته پایتون است. Python ممکن است از وب‌سایت رسمی دانلود شود و Pip در آن گنجانده شود.

نصب Git

Git یک سیستم کنترل نسخه است که به شما امکان می دهد تغییرات کد را پیگیری کنید. Git ممکن است از وب سایت رسمی دانلود و با دنبال کردن دستورالعمل های نصب نصب شود.

محیط خود را پیکربندی کنید

پس از نصب پایتون، پیپ و گیت باید محیط خود را سفارشی کنید. برای استفاده از Auto GPT، ابتدا باید یک محیط توسعه مانند Docker یا Visual Studio Code را با یک Dev Container نصب کنید. شما می توانید هر یک از این محیط ها را با انتخاب یکی از آنها نصب کنید. پس از پیکربندی محیط توسعه خود، ممکن است به مرحله بعدی بروید.

حساب OpenAI API خود را تنظیم کنید

برای استفاده از Auto GPT باید یک حساب OpenAI API داشته باشید. هزینه ChatGPT-3.5 API 0.002 دلار به ازای هر 1000 توکن است. می‌توانید با ایجاد یک حساب کاربری در وب‌سایت OpenAI و دنبال کردن مراحل، کلید API خود را تنظیم کنید.

دانلود و نصب AutoGPT

پس از پیکربندی محیط و حساب OpenAI API خود، می‌توانید Auto GPT را دانلود و نصب کنید. Auto GPT یک پروژه منبع باز در GitHub، و ممکن است جدیدترین نسخه را از وب سایت Auto GPT GitHub دریافت کنید. پس از دانلود فایل ZIP، آن را باز کرده و دستور نصب تمام کتابخانه های ضروری را اجرا کنید.

وظیفه خود را خودکار کنید

Auto GPT یک سیستم پیشرفته است که از قابلیت های استدلال GPT-4 برای مقابله با مسائل پیچیده ای که نیاز به برنامه ریزی طولانی مدت دارند استفاده می کند. این می‌تواند فرآیندهایی مانند توسعه محتوا، خلاصه‌سازی و پاسخگویی به پرسش‌ها را با استفاده از قابلیت‌های ایجاد و تکمیل فهرست کار مستقل خود، خودکار کند.

علاوه بر این مهارت‌ها، AutoGPT می‌تواند بازارهای هدف را کشف کند و برنامه‌های رشد شرکتی ایجاد کند. می‌تواند یادآوری‌های بعدی را تا زمانی که کار انجام شود مدیریت کند، که کاربرپسندتر از ChatGPT است.

می توانید از آن برای خودکارسازی وظایف خود استفاده کنید. برای استفاده از AutoGPT، ابتدا باید یک هدف کلی به آن بدهید و سپس اجازه دهید کار کند. GPT خودکار نیاز به وارد کردن دستی هر فرمان را همانطور که توسط ChatGPT نیاز است را برطرف می کند. با Auto GPT، شما به سادگی هدف اصلی خود را وارد می‌کنید و Auto GPT وظایف بعدی را انجام می‌دهد.

یکی از قابل توجه ترین مزایای AutoGPT این است که ممکن است در دامنه های مختلف و برای اهداف مختلف استفاده شود و آن را به ابزاری انعطاف پذیر تبدیل می کند. با قابلیت‌های شگفت‌انگیز خود، این توانایی را دارد که رویکرد ما به حل مسئله و اتوماسیون را تغییر دهد.

این مقاله به خوانندگان کمک می کند تا درک بهتری از نحوه خودکارسازی وظایف با Auto-GPT به دست آورند. ما اطمینان داریم که برای شما مفید بوده است. لطفاً نظرات و انتقادات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×