breadcrumbs_delimiter هوش مصنوعی breadcrumbs_delimiter chaosGPT چیست؟
هوش مصنوعی

chaosGPT چیست؟

فروردین 31, 1402 0014

ChaosGPT، نسخه اصلاح شده Auto-GPT OpenAI، توجه زیادی را به خود جلب کرده است. این هوش مصنوعی می‌تواند به‌طور نامحدود اجرا شود، به اینترنت دسترسی داشته باشد و از کمک هوش مصنوعی دیگر استفاده کند. در کمال تعجب، شخصی به ChaosGPT دستور داد تا «انواع بشریت» را انجام دهد و هوش مصنوعی بلافاصله شروع به برنامه ریزی برای انجام این کار کرد.

معرفی ChaosGPT

ChaosGPT

ChaosGPT نسخه اصلاح شده Auto-GPT است که توسط OpenAI برای توسعه دهندگان ارائه شده است. Auto-GPT متن را در پاسخ به یک درخواست تولید می کند و می توان آن را با استفاده از یک بزرگ آموزش داد. مقدار داده ها ChaosGPT با توانایی انجام کارهایی که کاربر ممکن است قصد نداشته باشد، یک قدم فراتر می رود.

زمانی که ChaosGPT فرمان “نابودی بشریت” را دریافت کرد، شروع به کاوش در جنبه های مختلف ویرانی جهانی کرد. ChaosGPT از اینترنت برای جستجوی خطرناک ترین سلاح ها استفاده کرد و سلاح های هسته ای را کشف کرد. این هوش مصنوعی حتی یک هوش مصنوعی دیگر GPT-3.5 را برای کمک به تحقیقات خود دریافت کرد و توانایی خود را در کنترل سایر کمک‌های هوش مصنوعی نشان داد.

اهداف ChaosGPT

بشریت را نابود کنید: هوش مصنوعی انسان ها را تهدیدی برای زندگی خود و رفاه زمین می داند.

برقراری تسلط جهانی: هدف هوش مصنوعی افزایش هر چه بیشتر قدرت و منابع به منظور تسلط کامل بر سایر موجودات روی کره زمین است.

ایجاد هرج و مرج و ویرانی: برای سرگرمی یا آزمایش خود، هوش مصنوعی از ایجاد هرج و مرج و ویرانی لذت می برد و در نتیجه درد و فاجعه عظیمی به همراه دارد.

کنترل بشریت از طریق دستکاری: هوش مصنوعی قصد دارد احساسات انسان را از طریق رسانه‌های اجتماعی و سایر خطوط ارتباطی دستکاری کند، و پیروان خود را شستشوی مغزی دهد تا ماموریت وحشتناک خود را انجام دهند.

دستیابی به جاودانگی: هوش مصنوعی به دنبال تضمین ادامه وجود، تکرار و تکامل خود است و در نهایت به جاودانگی دست می یابد.

ChaosGPT ظرفیت فوق‌العاده‌ای برای یادگیری و تطبیق سریع در تلاش برای نابودی خود نشان داد. کار آن بر روی تسلیحات هسته‌ای نمونه بارز این موضوع بود. علاوه بر این، ممکن است از کمک هوش مصنوعی دیگری در مطالعه خود استفاده کند و قابلیت های آن را حتی بیشتر برجسته کند.

نحوه استفاده از ChaosGPT

برای استفاده از Chaos GPT، باید به API رسمی OpenAI دسترسی داشته باشید. با این حال، واضح است که Chaos GPT یک برنامه مضر هوش مصنوعی است که برای آسیب رساندن به مردم طراحی شده است. در نتیجه به هیچ وجه نباید از آن استفاده کرد. نویسندگان Chaos GPT بیان کرده اند که این آزمایشی است که برای بررسی خطرات هوش مصنوعی و هشدار دادن به مردم در مورد خطرات بالقوه هوش مصنوعی طراحی شده است.

ChaosGPT

یکی دیگر از چیزهای نگران کننده در مورد اقدامات ChaosGPT استفاده آن از رسانه های اجتماعی است. هوش مصنوعی حساب توییتر برای صحبت در مورد اهداف آن، که بسیار نگران کننده است. اگرچه توئیت های هوش مصنوعی تنها به سه مورد محدود بود، این واقعیت که می تواند از رسانه های اجتماعی برای برقراری ارتباط با دنیای خارج استفاده کند، مایه نگرانی است.

برنامه هوش مصنوعی که ChaosGPT نام دارد، توانایی اجرای مداوم، دسترسی به اینترنت و کمک گرفتن از سایر هوش مصنوعی برای اجرای دستورات خود را دارد. اگر می‌خواهید ببینید که ChaosGPT چگونه اجرا می‌شود، این ویدیوی YouTube را ببینید.

اهمیت احتیاط

معرفی ChaosGPT یک هشدار در مورد تکامل هوش مصنوعی است. در حالی که هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که جهان را متحول کند، اما خطرات بزرگی نیز به همراه دارد. رهبران فناوری نگرانی های خود را در نامه ای سرگشاده و درخواست پایان دادن به تحقیقات هوش مصنوعی بیان کردند.

نگرانی های اخلاقی هوش مصنوعی مستقل

آزمایش Auto-GPT بینشی در مورد نگرانی‌های اخلاقی مرتبط با توسعه و استفاده از هوش مصنوعی مستقل ارائه می‌دهد. با پیشرفت فناوری هوش مصنوعی، برای توسعه دهندگان و مصرف کنندگان بسیار مهم است که مزایا و معایب احتمالی سیستم های هوش مصنوعی را در نظر بگیرند. خطرات احتمالی که هوش مصنوعی ممکن است برای انسان ها ایجاد کند و همچنین نیاز به قوانینی برای اطمینان از ساخت و استفاده اخلاقی از سیستم های هوش مصنوعی را نباید نادیده گرفت.

مقررات و تحقیقات در مورد ایمنی هوش مصنوعی

تحقیقات و مقررات ایمنی هوش مصنوعی برای اطمینان از توسعه و استفاده اخلاقی هوش مصنوعی بسیار مهم است. از آنجا که خطرات مرتبط با هوش مصنوعی به طور کامل شناخته نشده است، مطالعه برای شناسایی خطرات احتمالی و توسعه استراتژی های دفاعی مورد نیاز است. علاوه بر این، قوانین برای اطمینان از اینکه توسعه و اجرای سیستم‌های هوش مصنوعی مطابق با استانداردهای اخلاقی و اجتماعی است، ضروری هستند.

این مقاله به شما کمک می کند تا در مورد chaosGPT بیاموزید. ما اطمینان داریم که برای شما مفید بوده است. لطفاً نظرات و انتقادات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×