breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter کارگران نگران استقبال رئیسانشان از هوش مصنوعی هستند
کسب و کار

کارگران نگران استقبال رئیسانشان از هوش مصنوعی هستند

فروردین 31, 1402 1014

مرکز تحقیقات پیو، یک اتاق فکر غیرحزبی که افکار عمومی را ردیابی می‌کند، امروز گزارشی منتشر کرد درباره احساس کارگران در مورد هوش مصنوعی .

این فناوری در چند سال گذشته به یک ابزار معمولی در محل کار تبدیل شده است. . و نقش آن احتمالاً با افزایش توانایی هوش مصنوعی، به لطف پیشرفت‌هایی مانند مدل‌های زبان بزرگ، مانند GPT، افزایش می‌یابد. -4، که ChatGPT و تعداد فزاینده‌ای ابزارهای دیگر را در اختیار ما قرار داد.

در حالی که گزارش‌هایی درباره نگرش افراد نسبت به هوش مصنوعی وجود ندارد، داده‌های Pew قابل توجه و نسبتاً تازه هستند. ، برگرفته از 11004 بزرگسال آمریکایی که بین 12 تا 18 دسامبر سال گذشته با آنها مشورت شد—درست زمانی که شیدایی ChatGPT وجود داشت پس از انتشار آن در پایان نوامبر.

این گزارش نشان می‌دهد که بیشتر کارگران انتظار دارند هوش مصنوعی استخدام، اخراج و ارزیابی‌ها را متحول کند. بسیاری از مردم گزارش می دهند که در مورد اینکه این تغییرات ممکن است چه شکلی باشند، نامطمئن هستند و نگران تأثیرات بالقوه هوش مصنوعی هستند.

حدود 68 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی گفتند که انتظار دارند هوش مصنوعی در 20 سال آینده تأثیر عمده‌ای بر صاحبان شغل داشته باشد. با این حال عجیب است که تنها 28 درصد گفتند که فکر می کنند هوش مصنوعی شخصاً آنها را تحت تأثیر قرار می دهد، در حالی که 38 درصد مطمئن نبودند که نتیجه کار خودشان چه خواهد بود.

این پاسخ ها نشان دهنده این واقعیت است که هیچ کس واقعاً وجود ندارد. می داند که هوش مصنوعی چگونه شغل و کار خود را در سال های آینده تغییر خواهد داد. این فناوری به سرعت در حال تکامل است و تأثیر آن اغلب بین صنایع و حتی نقش ها بسیار متفاوت است.

اما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که استفاده‌های موجود از این فناوری گسترش یابد و پیچیده‌تر شود. برخی از کارفرمایان در حال حاضر از هوش مصنوعی برای کمک به بررسی متقاضیان شغل استفاده می‌کنند، در حالی که شکارچیان کار مبتکر به دنبال فریبکاری هستند. الگوریتم ها با ترفندهای هوشمندانه. در تئوری، فناوری هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که استخدام را عادلانه تر کند و محل کار را افزایش دهد. تنوع. اما در عمل گاهی برعکس عمل می‌کند و دولت ایالات متحده را به اخطار به کارفرمایان هدایت می‌کند. در مورد پتانسیل الگوریتم‌ها برای تبعیض علیه افراد دارای معلولیت.

نظرسنجی Pew این تصویر متناقض را منعکس می‌کند، به طوری که 47 درصد از مردم گفتند که فکر می‌کنند هوش مصنوعی بهتر از انسان در استخدام است اما 41 درصد مخالف استفاده از هوش مصنوعی در استخدام هستند.

نظارت در محل کار یک منطقه مورد نگرانی عمومی است و 81 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی می گویند که استفاده بیشتر از هوش مصنوعی منجر به کارگران می شود. احساس تماشای نامناسب

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×