breadcrumbs_delimiter هوش مصنوعی breadcrumbs_delimiter پلاگین های ChatGPT: راهنمای کامل
هوش مصنوعی

پلاگین های ChatGPT: راهنمای کامل

فروردین 31, 1402 1015

در این مقاله، مزایا و ویژگی‌های افزونه‌های ChatGPT و اینکه چگونه می‌تواند نحوه تعامل کسب‌وکارها با مشتریان خود را تغییر دهد، بررسی خواهیم کرد.

افزونه های ChatGPT

افزونه‌های ChatGPT افزونه‌ها یا افزونه‌های نرم‌افزاری هستند که برای بهبود عملکرد و قابلیت‌های ChatGPT، که یک مدل زبانی است که توسط OpenAI توسعه یافته است، طراحی شده‌اند. ChatGPT خود یک مدل زبان بزرگ است که با استفاده از تکنیک‌های یادگیری عمیق آموزش داده شده و قادر به ایجاد پاسخ‌های متنی انسان‌مانند بر اساس اعلان‌های ورودی است.

افزونه‌های ChatGPT می‌توانند قابلیت‌های ChatGPT را با ارائه ویژگی‌ها یا عملکردهای اضافی که می‌توانند در برنامه‌ها یا پلتفرم‌ها ادغام شوند، گسترش دهند. این افزونه‌ها را می‌توان توسط توسعه‌دهندگان شخص ثالث یا OpenAI توسعه داد، و معمولاً از قابلیت‌های ChatGPT برای تولید متن بازنویسی یا بازنویسی شده، ارائه پیشنهادات یا بهبود عملکرد وظایف خاص، مانند ایجاد محتوا، ترجمه زبان، خلاصه‌سازی، استفاده می‌کنند. و بیشتر.

افزونه‌های ChatGPT را می‌توان در طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها، از جمله ایجاد محتوا، مدیریت رسانه‌های اجتماعی، بهینه‌سازی سئو، ربات‌های چت، دستیاران مجازی، کمک نوشتن و سایر موارد استفاده که در آن تولید متن یا بازنویسی متن مورد نیاز است، استفاده کرد. هدف این افزونه ها ارائه انعطاف پذیری، سفارشی سازی و کارایی بیشتر کاربران در استفاده از ChatGPT برای نیازهای خاص آنهاست.

توجه به این نکته مهم است که افزونه‌های ChatGPT موجودیت‌هایی مجزا از مدل اصلی ChatGPT هستند و برای استفاده نیاز به نصب و ادغام در پلتفرم‌ها یا برنامه‌های خاص دارند. هر افزونه ممکن است مجموعه‌ای از ویژگی‌ها، عملکردها و تنظیمات خاص خود را داشته باشد که می‌توان آنها را بر اساس نیازهای کاربر سفارشی کرد.

چرا افزونه ها برای ChatGPT مفید و ضروری هستند؟ /h2>

اگرچه مدل‌های زبان در بسیاری از کارها کاملاً مفید هستند، اما محدودیت‌های قابل توجهی دارند. ChatGPT، مانند بسیاری از مدل های زبان دیگر، تنها می تواند داده های مجموعه آموزشی خود را تشخیص دهد و به آنها پاسخ دهد. از آنجایی که امروزه اطلاعات به طور مکرر تغییر می کند، این محدودیت ممکن است منجر به پاسخ های قدیمی یا نادرست متعدد شود.

در نتیجه، افزونه هایی برای فعال کردن ChatGPT ایجاد شدند تا درک خود را گسترش دهند. یک افزونه می‌تواند به عنوان «چشم‌ها و گوش‌ها» برای ChatGPT عمل کند و به آن امکان دسترسی به اطلاعاتی را بدهد که در داده‌های آموزشی نیست. وقتی کاربر از شما درخواست می‌کند، افزونه‌ها می‌توانند به مدل‌های زبان اجازه دهند فعالیت‌های ایمن و محدودی را از طرف آن‌ها انجام دهند، بنابراین سودمندی کلی سیستم را افزایش می‌دهند.

این افزونه‌های ChatGPT نه تنها کاربرد مدل را تقویت می‌کنند، بلکه به کاربران امکان می‌دهند دقت مدل را ارزیابی کنند، و احتمالاً خطرات مرتبط با اتکای بیش از حد را همانطور که در جدیدترین کارت سیستم GPT-4 نشان داده شده است، کاهش می‌دهند.

افزونه ChatGPT چگونه کار می کند؟

بنابراین، این افزونه ها چگونه کار می کنند؟ بر اساس نمونه ویدئو، به نظر می‌رسد که باید دقیقاً افزونه‌هایی را که می‌خواهید ChatGPT استفاده کند، نصب کنید.

این افزونه‌ها به طور همزمان به قابلیت‌های ChatGPT وارد می‌شوند، بنابراین وقتی از ربات سؤالی می‌پرسید، ChatGPT بلافاصله از این ابزارها استفاده می‌کند.

برای به دست آوردن دسترسی آلفا، OpenAI یک صف افزونه ChatGPT ایجاد کرده است. با این حال، آنها برنامه‌نویسان و اعضای ChatGPT Plus را قبل از در دسترس قرار دادن آن برای عموم اولویت‌بندی می‌کنند.

ChatGPT plugins

افزونه‌های متعددی وجود دارند که برای بهبود عملکرد ChatGPT استفاده می‌شوند.

Expedia:Expedia فروشگاه تکی شما برای همه نیازهای سفر شما است. این افزونه ChatGPT می‌تواند هزینه‌های سفر را جستجو کند و هتل‌ها و فعالیت‌های محلی را توصیه کند.

FiscalNote: دسترسی به مجموعه‌های داده‌های بی‌درنگ و پیشرو بازار را برای داده‌ها و اطلاعات قانونی، سیاسی و نظارتی فراهم می‌کند و در دسترس قرار می‌دهد.

Instacart:اگر تا به حال با برنامه ریزی غذا و خرید مواد غذایی مشکل داشته اید. با این حال، با افزونه جدید Instacart ChatGPT، می توانید مشکلات برنامه ریزی غذای خود را به الهام و لذت سریع تبدیل کنید.

قایق کایاک:به‌دنبال پروازها، هتل‌ها و اتومبیل‌های اجاره‌ای باشید. برای همه سایت‌هایی که می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید، توصیه‌هایی دریافت کنید.

Klarna: قیمت‌های هزاران فروشگاه آنلاین را مقایسه کنید.

Milo: Milo یک افزونه ChatGPT با کمک خلبان هوش مصنوعی است که برای والدین ایجاد شده است تا به آنها کمک کند تا از آشفتگی‌های خانوادگی و مسئولیت‌های روزانه خانه عبور کنند.

OpenTable: توصیه‌های رستوران و پیوند رزرو را ارائه می‌دهد.

خرید: میلیون‌ها کالا از بهترین مارک‌های جهان را پیدا کنید.

Speak: Speak، مربی زبان شما با هوش مصنوعی، به شما می‌آموزد که چگونه هر چیزی را به زبان دیگری بگویید.

Wolfram: Wolfram Alpha و Wolfram Language دسترسی به محاسبات، ریاضیات، دانش نظارتی و داده‌های هم‌زمان را فراهم می‌کنند.

Zapier: با بیش از 5000 برنامه از جمله Google Sheets، Trello، Gmail، HubSpot و Salesforce تعامل داشته باشید.

برای این پلاگین ها، OpenAI یک برنامه توزیع برنامه ریزی شده ایجاد کرده است که شامل لیست انتظار است. در حال حاضر افزونه‌های ChatGPT برای برخی از کشورهای منتخب محدود شده‌اند. ChatGPT همچنین افزونه های ChatGPT را برای کاربران ChatGPT Plus ارائه می دهد.

اگر می‌خواهید به افزونه‌های ChatGPT دسترسی داشته باشید، باید به لیست انتظار بپیوندید و صبور باشید زیرا OpenAI پیشنهادات خود را گسترش داده و بهبود می بخشد.

نحوه نصب افزونه‌های ChatGPT

برای نصب و استفاده از افزونه‌های ChatGPT، ابتدا باید به ChatGPT Plus ارتقا دهید، زیرا ویژگی‌های افزونه فقط برای کاربران پلاس در دسترس است. پس از ارتقا، این مراحل ساده را دنبال کنید:

ChatGPT plugins

مرحله 1: افزونه هایی را که نیازهای شما را برآورده می کنند تعیین کنید

افراد یا سازمان‌های مختلف نیازمندی‌های متفاوتی دارند، بنابراین اولین قدم این است که افزونه‌های مورد نیاز سازمان خود را شناسایی کنید. وب سایت OpenAI فهرستی از پلاگین های OpenAI و شخص ثالث موجود را ارائه می دهد.

مرحله ۲: افزونه ها را نصب کنید.

پس از انتخاب افزونه مورد نظر، به فروشگاه افزونه ChatGPT بروید و آن را اضافه کنید. پس از نصب، می توان از طریق داشبورد ChatGPT به افزونه دسترسی داشت. کاربران همچنین می‌توانند رابط کاربری را سفارشی کنند تا افزونه‌ها را براساس ترجیحات خود مشاهده و پنهان کنند.

برای مثالی از نحوه نصب و استفاده از افزونه‌های ChatGPT، این ویدیو را ببینید که نصب و استفاده از پلاگین‌های مختلف ChatGPT را برای برنامه‌ریزی ساده غذا نشان می‌دهد.

چگونه افزونه ها را به ChatGPT اضافه کنم؟

اکنون می توانید از افزونه های ChatGPT برای سفارشی کردن تجربه ChatGPT خود پس از دسترسی به ChatGPT استفاده کنید.

  • از فروشگاه افزونه بازدید کنید
  • لیست را مرور کنید و افزونه هایی را که می خواهید اضافه کنید انتخاب کنید.
  • برای افزودن آنها به ChatGPT، روی گزینه “نصب” کلیک کنید.

برای استفاده از افزونه‌های جدید خود، به پنجره ChatGPT خود بازگردید و سؤالی را همانطور که معمولاً انجام می‌دهید بپرسید. ویژگی ها و اطلاعات شخص ثالث اکنون در ربات چت در دسترس خواهند بود.

سفارشی کردن افزونه های ChatGPT

اگرچه افزونه‌ها می‌توانند عملکردهای مفید دیگری را ارائه دهند، گاهی اوقات ممکن است لازم باشد آنها را سفارشی کنید تا بهترین نتایج را به دست آورید. دو راه برای سفارشی کردن یک افزونه وجود دارد: تنظیم تنظیمات آن یا نصب یک افزونه جدید.

تنظیم تنظیمات افزونه می تواند عملکرد آن را بهینه کند. برای انجام این کار، به صفحه افزونه در داشبورد ChatGPT بروید، جایی که می‌توانید تغییرات مختلفی مانند تغییر تنظیمات زبان در افزونه ترجمه یا تنظیم حساسیت یک افزونه تجزیه و تحلیل احساسات ایجاد کنید. با این حال، هنگام تغییر تنظیمات افزونه محتاط باشید تا از شکستن عملکرد اصلی ChatGPT جلوگیری کنید.

از طرف دیگر، اگر افزونه فعلی نمی تواند نیازهای شما را برآورده کند، می توانید یک افزونه جدید نصب کنید. برای انجام این کار، نیازهای خود را مجدداً ارزیابی کنید و افزونه‌ای را انتخاب کنید که مناسب‌تر باشد.

سفارشی کردن یک افزونه اغلب شامل آزمون و خطا است. بنابراین، برای دستیابی به نتایج بهینه و استفاده حداکثری از قابلیت‌های ChatGPT، صبر و شکیبایی و تنظیم دقیق تنظیمات افزونه ضروری است.

آیا می توانم به لیست انتظار افزونه ChatGPT بپیوندم؟

بله، می‌توانید به فهرست انتظار افزونه ChatGPT بپیوندید. در حال حاضر فرم محتوای لیست انتظار برای همه کاربران باز است. با پر کردن تمام جزئیات داده شده در به فهرست انتظار بپیوندید فرم شما می توانید به فهرست انتظار افزونه ChatGPT بپیوندید.

چه مدت باید منتظر افزونه های ChatGPT باشیم؟

ما هیچ ایده ای درباره مدت زمان انتظار افزونه ChatGPT نداریم. ChatGPT نحوه یا زمان انتخاب افراد (یا مشاغل) را از صف ارائه نمی‌کند.

این مقاله به شما کمک می کند تا با افزونه ChatGPT آشنا شوید. ما اطمینان داریم که برای شما مفید بوده است. لطفاً نظرات و انتقادات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×