breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter آیا اینستاگرام فقط لینک تری را کشت؟
کسب و کار

آیا اینستاگرام فقط لینک تری را کشت؟

فروردین 30, 1402 1024

سیزده ماه پیش، Linktree، شرکت پیوند در بیو که به سازندگان اجازه می‌دهد تا پیوندهای مختلف را جمع‌آوری کنند. پلتفرم ها در یک صفحه واحد و به راحتی قابل هضم، آخرین دور بودجه خود را اعلام کرد. سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیون دلاری حامیان مالی از جمله Index Ventures و Coatue Management، Linktree را در موقعیت بسیار رشک‌آوری قرار داده است: 1.3 میلیارد دلار ارزش گذاری شد.

فقط بیش از یک سال بعد، همه چیز متفاوت به نظر می رسد. مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا در حساب اینستاگرام خود اعلام کرد که کاربران اینستاگرام اکنون می توانند حداکثر پنج لینک به بیو خود در این برنامه اضافه کنند. او نوشت: «احتمالاً یکی از درخواستی‌ترین ویژگی‌هایی است که ما داشته‌ایم.

سازندگان با خوشحالی از اینکه می‌توانند پیوندهای خارجی را آسان‌تر در پروفایل اینستاگرام خود ادغام کنند، واکنش نشان داده‌اند. اکنون، آنها باید همه آنها را در یک صفحه Linktree یا صفحه ای که توسط یک رقیب ارائه شده است قرار دهند، سپس آن را در بیو خود قرار دهند. لیا هابرمن، مشاور بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و مدرس دانشگاه UCLA، می‌گوید: «برای هر کسی که در اولویت قرار دادن پیوندی که در بیو اینستاگرام خود قرار داده است، مشکل دارد، این یک به‌روزرسانی بسیار ضروری است.»

اما حرکت متا ممکن است لینکتری و اقتصاد پیوند در بیو گسترده تر را اژدر کرده باشد. برخی از ناظران فناوری با کلیپ های توییت از دفتر مایکل اسکات که فریاد می زند، “نه خدا! نه خدایا لطفا نه نه، نه، نه، نه، نه!»

اما برخی از تحلیلگران رسانه های اجتماعی چنین استدلال می کنند که چنین حرکتی اجتناب ناپذیر بود. می‌گوید: «متا تلاش می‌کرد تا با افرادی که برای چیزهایی پرداخت می‌کنند، به‌ویژه در اینستاگرام – مانند ویژگی‌های اشتراک و اکنون تأیید اعتبار، آزمایش کند، بنابراین به نظر بی‌معنی بود که در نهایت اجازه دادن به چندین لینک و حتی به‌طور بالقوه هزینه آن را در آینده دریافت کند.» گرگ باروث، یک مشاور بازاریابی دیجیتال مستقر در لس آنجلس که هنگامی که این ویژگی اعلام شد، توییت کرد: «تمام پیوندها را در شرکت‌های زیستی RIP کنید». او می افزاید: «بسیاری از مردم از بسیاری از شرکت های «لینک در بیو» که ظاهر شده اند استفاده می کنند – و برای آنها پول می پردازند – که آن را شایسته اجرای آن می دانند. متا، شرکت مادر اینستاگرام، به درخواست نظر دادن پاسخ نداد.

تغییر اینستاگرام چندین ماه است که با برخی از کاربران آزمایش شده است، از جمله با ساندرا کولتون- Medici، پزشک و نویسنده. با این حال، Colton-Medici تصمیم گرفته است که به Linktree ادامه دهد. او می‌گوید: «یافتن راه‌های جدید برای هدایت مخاطبان به خارج از پلتفرم یکی از اولویت‌های اصلی کسب‌وکارهایی است که از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. معرفی گزینه چند پیوندی پروفایل توسط اینستاگرام، کاربر را مجبور می‌کند پیوندی را در برنامه انتخاب کند و در صورتی که می‌خواهد پیوند دیگری را مشاهده کند، به برنامه بازگردد. این اصطکاک اضافه شده یکی از مواردی است که کولتون مدیچی فکر می‌کند به نفع اینستاگرام است، اما نه مخاطبانش.

او تغییر شماره‌های پیوند اینستاگرام را “تحسین برانگیز” می‌خواند، اما می‌گوید که ویژگی‌هایی که ارائه می‌کند بسیار کم هستند. . Linktree به کاربران اجازه می دهد تا صفحه ای را که مخاطب به آن می رسد سفارشی کنند. هنگامی که Colton-Medici ویژگی اینستاگرام را آزمایش کرد، یک لینک به اضافه یک لینک قابل کلیک «see more» را نشان داد که چهار لینک دیگر را باز می کند. او می‌گوید: «این جنبه پنهان پنج پیوند به آسانی فریاد نمی‌زد، «مرا انتخاب کن، مرا انتخاب کن، دوستم داشته باش». استراتژی محتوا در مقابل اجازه دادن به کاربران برای پرپیچ و خم بدون تمرکز واضح.”

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×