breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter یک شهر نوپا با حمایت پیتر تیل می‌خواهد دلاور آفریقا باشد
کسب و کار

یک شهر نوپا با حمایت پیتر تیل می‌خواهد دلاور آفریقا باشد

فروردین 29, 1402 009

نادیم آنجاروالا، مدیر بایننس غرب و شرق آفریقا، در بیانیه‌ای گفت: «همانطور که ما به حمایت از پذیرش بلاک چین ادامه می‌دهیم. بایننس در سراسر قاره آفریقا مشتاق همکاری با سازمان مناطق پردازش صادرات نیجریه [تنظیم کننده ناظر بر منطقه آزاد Lekki] برای ایجاد یک منطقه آزاد مجازی با هدف ایجاد رشد اقتصادی بلندمدت از طریق نوآوری دیجیتال است. ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گذاشتن جزئیات کلیدی پس از نهایی شدن برنامه‌ها هستیم.»

اینکه یک آژانس دولتی نیجریه به‌طور کلی یک شراکت ارزهای دیجیتال را امضا کرده است، شگفت‌آور است. در حالی که نیجریه یکی از بزرگترین بازارهای جهانی کریپتو در جهان است، اما در رتبه یازدهم شرکت تحقیقاتی کریپتو Chainalysis شاخص جهانی پذیرش کریپتو 20 برتر در سال 2022، تنظیم کننده های کشور اغلب خصمانه بوده اند. بانک مرکزی نیجریه در فوریه 2021 بانک‌ها را از فعال کردن تراکنش‌های ارزهای دیجیتال منع کرد.

ادسوجی آدسوگبا، مدیر عامل اداره مناطق پردازش صادرات نیجریه، در بیانیه‌ای گفت که مشارکت با Binance به دنبال این است که ادو می‌گوید: «مناطق آزاد مجازی رو به رشدی را ایجاد کنید تا از اقتصاد مجازی تقریباً تریلیون دلاری در بلاک چین و اقتصاد دیجیتال استفاده کنید. و نیجریه نمی تواند آن در را برای همیشه قفل کند. به نظر می رسد مانیفست رئیس جمهور آینده بولا احمد تینوبو این را منعکس می کند و می گوید که دولت او “سیاست دولت را برای تشویق استفاده محتاطانه از فناوری بلاک چین اصلاح خواهد کرد.” مشغله در حال حاضر، ساختن شهر فیزیکی، با قضاوت از تجربه پروژه های توسعه نزدیک، ممکن است ساده نباشد. اکو آتلانتیک، یک پروژه شهری خصوصی که بر روی شن و ماسه “بازیابی” از اقیانوس خارج از لاگوس ساخته شده است، از سال 2009 پیشرفت های ضعیفی داشته است.

منطقه آزاد Lekki خود با بحث و جدل هایی در مورد آن مواجه شده است. ادعا شده جابه‌جایی جوامع محلی تا راه را برای پروژه باز کند. ساکنان محلی می گویند بیش از ده ها روستا در منطقه ایبجو-اپه، جایی که منطقه آزاد تجاری در آن ایجاد شده است، به طور یکجانبه توسط دولت بازپس گرفته شده است، برخی از آنها برای ایجاد راه برای یک پالایشگاه نفت که هنوز عملیاتی نشده و ساخت آن در سال 2016 آغاز شده است.

اوتونبا لادیپو اولوسانیا  آدئوکون، یکی از رهبران جامعه، گفتند که می‌خواهند از زمین برای اهداف درآمدی استفاده کنند، که در ایالت لاگوس پالایشگاهی وجود ندارد، بنابراین برای فرزندان ما برنامه‌ریزی می‌کنند. جامعه آیداشون در ایبجو لکی می گوید. “در مورد ما که بچه ها را به دنیا خواهیم آورد، آیا قرار نیست برای آینده خود برنامه ریزی کنیم؟ پولی که قرار است برای مراقبت از فرزندانمان استفاده کنیم کجاست؟»

جوامع در اطراف بندر آزاد دارای دسترسی محدود به قدرت، در حالی که خود لاگوس از یک کمبود مسکن فلج کننده. ایجاد یک جامعه جدید و پیشرفته مانند Itana به احتمال زیاد این مشکلات را در کوتاه مدت حل نمی کند.

“آنچه می توانم بگویم این است که ارزان نخواهد بود.” یاکوبو علیو بونونو، مدرس دپارتمان برنامه ریزی شهری و منطقه ای در دانشگاه احمدو بلو، نیجریه، می گوید: «اگر به قدرت خرید یک نیجریه ای متوسط ​​نگاه کنید، سال ها و سال ها طول می کشد تا بتوانند درآمدی به دست آورند. به آن‌ها اجازه می‌دهد در اکو آتلانتیک، یا شهر آلارو یا هر یک از شهرهایی که در آن منطقه سرچشمه می‌گیرند زندگی کنند.» (شهر آلارو، جایی که قرار است Itana در آن مستقر شود، اقامتگاه‌هایی را با قیمت از 65950 دلار؛ میانگین سالانه کلاس درآمد نیجریه ای ها 2080 دلار در سال 2021 بود.)

اما آبویجی می گوید که هدف ایتانا این نیست که افراد مرفه را در بلندمرتبه های مجهز به تهویه مطبوع نگهداری کند. ما فقط در تلاش نیستیم که دسته ای از افراد مجلل و ثروتمند را در یک فضا گرد هم بیاوریم، درست است؟ کاری که ما می‌خواهیم انجام دهیم این است که یک جمعیت جوان مولد را گرد هم بیاوریم.”

در حال حاضر، قطعه زمین 72000 متر مربعی که ایتانا خواهد بود خالی است. جایی که زمانی یک باتلاق بود، اکنون با ماسه نارنجی پر شده است و منتظر است تا اولین پایه ها گذاشته شود. اما، همانطور که ابویجی اصرار دارد، این پروژه تماماً در مورد پتانسیل است، یعنی کشتی ای برای جاه طلبی های بی قرار صحنه فناوری نیجریه.

«ما خارجی ها نیستیم که در تلاش برای تسخیر باشیم. نیجریه ما نیجریه‌ای هستیم که سعی می‌کنیم در داخل نیجریه مکانی را پیدا کنیم که بتوانیم کسب‌وکار خود را اداره کنیم و برای جهان بسازیم.» “من فکر می کنم ما درس های زیادی در این زمینه به غرب خواهیم داد.”

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×