breadcrumbs_delimiter هوش مصنوعی breadcrumbs_delimiter چگونه با استفاده از ChatGPT API یک چت بات هوش مصنوعی بسازیم
هوش مصنوعی

چگونه با استفاده از ChatGPT API یک چت بات هوش مصنوعی بسازیم

فروردین 28, 1402 0010

در عصر دیجیتال کنونی، چت بات ها به عنوان راهی برای خودکارسازی تعامل با مشتریان و کاربران محبوبیت پیدا کرده اند. از پاسخ به سؤالات متداول گرفته تا توصیه های شخصی، آنها قادر به انجام طیف گسترده ای از مشاغل هستند. به دلیل پیشرفت در هوش مصنوعی (AI) و پردازش زبان طبیعی (NLP) اکنون چت بات ها در تعاملات خود پیچیده تر، مکالمه و شبیه به انسان هستند.

یک سیستم هوش مصنوعی به نام ChatGPT که توسط OpenAI ایجاد شده است، می‌تواند پاسخ‌هایی را به ورودی‌های متنی شبیه پاسخ‌های یک انسان تولید کند. می توانید این مدل هوش مصنوعی را در چت بات خود بگنجانید و با استفاده از ChatGPT API تجربه سفارشی تر و جالب تری را به کاربران خود بدهید. در این مقاله نحوه استفاده از ChatGPT API برای ایجاد یک ربات چت هوش مصنوعی را بررسی خواهیم کرد.

Install OpenAI and Gradio Libraries

مرحله 1: کتابخانه OpenAI را نصب کنید

 • در صورت لزوم پایتون و پیپ (مدیر بسته پایتون) را روی سیستم خود نصب کنید. اگر نه، می توانید پایتون را از وب سایت رسمی دریافت کرده و آن را نصب کنید. (https://www.python.org/downloads/) و پیپ نیز گنجانده شده است.
 • ترمینال یا خط فرمان را باز کنید.
 • برای نصب کتابخانه OpenAI با استفاده از pip دستور زیر را اجرا کنید:
openai نصب پیپ

مرحله ۲: Gradio را نصب کنید

 • اکنون می توانید Gradio را نصب کنید، که به شما امکان می دهد پس از نصب چارچوب OpenAI، به سرعت یک رابط وب کاربرپسند برای چت ربات هوش مصنوعی خود ایجاد کنید.
 • برای نصب Gradio با استفاده از pip در ترمینال یا خط فرمان دستور زیر را اجرا کنید:
نصب pip gradio

ایجاد کلید API

برای ایجاد یک کلید API، مراحل زیر را دنبال کنید. در حال حاضر، ایجاد یک کلید API در Open AI برای کاربران رایگان نیست.

مرحله 1: از وب‌سایت OpenAI در https://openai.com دیدن کنید

مرحله ۲: برای طرحی که انتخاب کرده‌اید، روی دکمه «شروع به کار» یا «ثبت‌نام» کلیک کنید. شما به صفحه ثبت نام هدایت می شوید.

مرحله 3: نام، آدرس ایمیل، اطلاعات صورت‌حساب و هر اطلاعات دیگری که ممکن است مورد نیاز باشد را وارد کنید. برای تکمیل مراحل ثبت نام و پرداخت برای طرح انتخابی خود، به سادگی دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

مرحله 4: یک کلید API پس از تأیید پرداخت شما توسط OpenAI در اختیار شما قرار می گیرد. این کلید API یک شماره شناسایی ویژه است که به شما امکان می دهد از OpenAI API در برنامه های خود استفاده کنید.

مرحله ۵: طبق وب‌سایت OpenAI، می‌توانید با سرویس‌های OpenAI تعامل داشته باشید و تماس‌های API خود را با استفاده از کلید API احراز هویت کنید. برای محافظت از حساب و داده‌های خود، حتماً کلید API خود را ایمن نگه دارید و از روش‌های استاندارد برای ایمن کردن کلیدهای API پیروی کنید.

با ChatGPT API و Gradio چت ربات هوش مصنوعی خود را بسازید

ما از جدیدترین و قوی‌ترین مدلی که GPT-3.5، مدل «gpt-3.5-turbo» OpenAI را برای استقرار ربات چت هوش مصنوعی نیرو می‌دهد، استفاده خواهیم کرد. در مقایسه با مدل های قبلی، این مدل تا سپتامبر 2021 آموزش داده شده است و واکنش پذیری بیشتر و ظرفیت به خاطر سپردن زمینه مکالمه را ارائه می دهد. علاوه بر این، قیمت کمتری نسبت به مدل داوینچی دارد.

ما از Gradio استفاده خواهیم کرد، پلتفرمی که امکان ساخت رابط های کاربری آنلاین ساده برای برنامه های کاربردی هوش مصنوعی را برای رابط کاربری فراهم می کند. این رابط وب به راحتی به صورت محلی و آنلاین در دسترس خواهد بود و به مصرف کنندگان راهی عملی برای برقراری ارتباط با ربات چت و دریافت پاسخ از مدل قدرتمند gpt-3.5-turbo می دهد.

 • ابتدا از وارد کردن OpenAI و Gradio در پایتون مطمئن شوید
وارد کردن openai
وارد کردن gradio به عنوان gr

بسته openai برای تعامل با API OpenAI و بسته gradio برای ایجاد رابط وب برای چت ربات هوش مصنوعی استفاده می‌شود.

openai.api_key = "کلید API شما"
def openai_chat(prompt):
  تکمیل = openai.Completion.create(
    engine="text-davinci-003"،
    prompt = prompt
    max_tokens=1024،
    n=1،
    دما = 0.5،
  )

  message = completions.choices[0].text
  بازگشت message.strip()
 • عملکرد رابط Gradio
ربات چت دف (ورودی، تاریخ =[]):
  خروجی = openai_chat (ورودی)
  history.append((ورودی، خروجی))
  تاریخچه بازگشت، تاریخ
gr.Interface(fn = chatbot,
       inputs = ["text",'state'],
       outputs = ["chatbot",'state']).launch(debug = True)
 • مطمئن شوید که متن «کلید API شما» را با کلید API خودتان که در بالا ایجاد شده جایگزین کنید و نام فایل خود را به عنوان file.py
 • ذخیره کنید.

 • ترمینال را باز کنید، به دایرکتوری که فایل شما در آن موجود است بروید و دستور زیر را اجرا کنید.
python "file.py"
 • در پایین یک URL محلی و عمومی دریافت خواهید کرد. اکنون URL محلی را کپی کرده و آن را در مرورگر وب قرار دهید.
 • و اینگونه است که چت ربات هوش مصنوعی خود را با ChatGPT API می سازید. ربات چت هوش مصنوعی مجهز به ChatGPT شما فعال است.

سؤالات متداول برای ایجاد چت بات با استفاده از ChatGPT

آیا می توانم از API های خارجی با ChatGPT برای ارائه پاسخ های پویا استفاده کنم؟

بله، می‌توانید از ChatGPT و APIهای خارجی با هم برای ارائه پاسخ‌های پویا استفاده کنید. برای ایجاد پاسخ‌های مرتبط و فعلی بسته به پرسش‌های کاربر یا اطلاعات متنی، می‌توانید APIهای خارجی را برای داده‌های آب‌وهوا، به‌روزرسانی‌های اخبار یا سایر منابع داده ادغام کنید.

چگونه تعاملات کاربر را در چت بات خود مدیریت کنم؟

با ادغام پیام‌های کاربر در آرایه پیام‌های ورودی، می‌توانید تعاملات کاربر را مدیریت کنید. کاربران می توانند با پرسیدن سوال، دستور دادن یا هر دو با ربات چت گفتگو کنند. زمینه ای که پیام های کاربر ارائه می دهد، نحوه پاسخ دستیار را تعیین می کند.

آیا می توانم از پیام های سیستم برای راهنمایی رفتار دستیار استفاده کنم؟

بله، رفتار دستیار را می توان با پیام های سیستم کنترل کرد. پیام های سیستم زمینه و لحن اولیه مکالمه را مشخص می کند. به عنوان مثال، ممکن است به دستیار بگویید مانند یک شخصیت خاص صحبت کند یا از طریق یک پیام سیستمی به قوانین خاصی پایبند باشد.

چگونه پاسخ دستیار را از خروجی API استخراج کنم؟

با دسترسی به فیلد انتخاب ها در پاسخ API که حاوی پیام های ایجاد شده از دستیار است، می توان پاسخ دستیار را از نتیجه API استخراج کرد. سپس پاسخ دستیار از قسمت محتوای شی پیام مرتبط قابل بازیابی است.

آیا می توانم ChatGPT را آموزش دهم تا چت بات خود را خاص تر کند؟

از سپتامبر 2021، مدل اصلی GPT-3.5 ChatGPT از تنظیم دقیق پشتیبانی نمی‌کند. فقط مدل های پایه GPT-3 قابل تنظیم هستند. با این حال، می‌توانید با استفاده از پیام‌های سیستم و اعلان‌های کاربر، رفتار دستیار را هدایت کنید و بدون تنظیم دقیق، آن را بر اساس موارد استفاده خود تنظیم کنید.

این مقاله به شما کمک می کند تا با استفاده از ChatGPT API یک ربات چت هوش مصنوعی بسازید. ما اطمینان داریم که برای شما مفید بوده است. لطفاً نظرات و انتقادات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×