» کسب و کار » من مدیر عامل Reddit هستم و فکر می کنم تنظیم رسانه های اجتماعی ظلم است. آیتا؟
کسب و کار

من مدیر عامل Reddit هستم و فکر می کنم تنظیم رسانه های اجتماعی ظلم است. آیتا؟

فروردین 28, 1402 2089

در اولین 20 دقیقه گفتگوی ما، استیو هافمن، مدیر عامل Reddit، ششمین پربازدیدکننده وب سایت در ایالات متحده، تأثیر خوبی از یک مدیر فنی دهه 2020 دارد. او در نقطه‌ای می‌گوید: «مأموریت ما این است که تعلق جامعه و توانمندسازی را برای همه در جهان به ارمغان بیاوریم.

اما بعد از هافمن در مورد مقررات می‌پرسم. دولت ایالات متحده به طور فزاینده‌ای به دنبال راه‌هایی برای مهار محتوای افراطی، دروغ‌های ویروسی و تئوری‌های توطئه است که مرزهای نازکی را از رسانه‌های اجتماعی به فضای گوشت شکسته است و منجر به خشونت و گفتمان سیاسی می‌شود که با زبان و روایت‌های 4Can عجین شده است. پرونده ای که در دادگاه عالی ایالات متحده وجود دارد، آزمایش حمایت های ارائه شده به شرکت های بزرگ فناوری است به عنوان پلتفرم، به جای ناشر. شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی با حملات جناح راست سیاسی مواجه می‌شوند که آنها را متهم به سانسور دیدگاه‌های محافظه‌کار می‌کند. الف>، و از سمت چپ، که می‌گوید برای جلوگیری از فرسایش هنجارهای دموکراتیک خیلی کم کار می‌کنند.

هافمن، که مدتی است تنش زده، به سمت خود متمایل می‌شود. او می‌گوید: «دولت، نخبگان – هر چه می‌خواهید بگویید – همیشه قبل از اینکه خودشان را سرزنش کنند، دیگران را مقصر می‌دانند.» مدیر او از بخش روابط عمومی – ردیت یکی از آن‌ها را دارد – برای پایان مصاحبه سه دقیقه‌ای اخطار می‌دهد، اما هافمن در حال گام برداشتن است. “این چیزی است که من واقعاً از آن می ترسم. نه فقط به خاطر شرکتی که در آن کار می کنم. اما برای دموکراسی،” او می گوید. طنز این است که افرادی که از مرگ دموکراسی شکایت می‌کنند، احتمالاً قاتلان دموکراسی خواهند بود و قدرت را از مردم می‌گیرند و آن را در دولت متمرکز می‌کنند.

بعداً، او خواهد گفت. صحبت در مورد گسترش «حفره‌های حافظه» و وضعیت‌های زندان، اعتقاد او به اینکه نظریه‌هایی که به عنوان اطلاعات نادرست رد می‌شوند، اغلب درست از آب در می‌آیند، و اینکه چگونه هر تلاشی از سوی دولت برای کنترل آنچه در اینترنت منتشر می‌شود، مساوی با اقتدارگرایی است. هافمن معتقد است که پیشنهادات دولت ایالات متحده برای تنظیم پلت فرم های رسانه های اجتماعی، آزادی بیان را متوقف می کند.

او می گوید: «به معنای واقعی کلمه، ما در مورد رسانه های تحت کنترل دولت صحبت می کنیم. هیچ دولتی وجود ندارد که رسانه ها را کنترل کند که فکر می کنند نجیب نیستند. آنها همیشه می گویند این به نفع شماست – “ما در حال ایجاد امنیت بیشتر هستیم” – و احتمالاً این را باور دارند.” او برای مدت طولانی مکث می کند. او در نهایت می‌گوید: «رسانه‌های تحت کنترل دولت، رسانه‌های تحت کنترل دولت هستند.

Happy to Block

هافمن در سال 2005 با هم اتاقی‌اش در دانشگاه، Reddit را تأسیس کرد. الکسیس اوهانیان. اکنون، هافمن با سرگرمی به روزهای اولیه بی گناهی سایت نگاه می کند، زمانی که دو مشکل اولیه بنیانگذاران این بود که آیا کاربران مجاز به استفاده از کلمات دشنام یا انتقاد از Reddit هستند. هافمن می‌گوید: «در حال حاضر آن‌ها تصمیمات آسانی به نظر می‌رسند. «مثلاً سه پست نژادپرستانه در آن دو سال اول وجود داشت، و من آنها را حذف کردم.»

علاوه بر مداخله گاه به گاه بنیانگذاران یا ناظران داوطلبی که زیرمجموعه‌ها را ایجاد و پلیس می‌کنند، Reddit اجازه می‌دهد زیبا باشد. در سال‌های اولیه آن، هر چیزی روی پلتفرم آن وجود دارد. تنها تعداد انگشت شماری از قوانین یا اصول وجود داشت که از همه Redditor ها انتظار می رفت که از آنها پیروی کنند: Doxxing خوب نبود، و تحریک به خشونت در نهایت ممنوع شد. اما برای بسیاری از دهه بعد، Reddit یک پلتفرم محبوب نادر بود که حتی علاقه ای لفاظی به خلاص شدن از تاریک ترین فضاهای خود نشان نمی داد. در سال 2006، بنیانگذاران سایت را به Condé Nast فروختند که همچنین مالک WIRED است و هافمن در سال 2009 آن را ترک کرد. (ردیت بعداً به یک شرکت مستقل تبدیل شد و انتشارات Advance مادر Condé Nast سهامدار باقی ماند.)

مشخص کردن نادیر ردیت دشوار است، اما زمانی که هافمن در ژوئیه 2015 به عنوان مدیرعامل بازگشت، جایی بود که برتری‌طلبان سفیدپوست آشکارا از توهین‌های نژادی به نام زیرمجموعه‌های خود استفاده می‌کردند. طرفداران تئوری توطئه خانه های پر رونقی داشتند. و زن ستیزی، همجنس گرا هراسی، و ترنس هراسی نه تنها رایج بودند، بلکه ایده هایی بودند که کاربران اجتماعات بزرگی را پیرامون آن سازماندهی کردند. درست است، این حفره‌ها با زیرمجموعه‌های عظیم برای بازیکنان پوکمون گو، علاقه‌مندان به گیاهان آپارتمانی، و افرادی که در معضلات اخلاقی از اینترنت می‌پرسیدند همزیستی داشتند «آیا من احمق هستم؟” اما در حالی که Reddit کاملاً 4Chan نبود، 4Chan مجاور بود.

هافمن در میان طوفان آتشین به Reddit بازگشت. مدیر عامل قبلی، الن پائو، تلاش کرده بود و شکست خورد برای پاکسازی سایت، و رفتن او به جلب توجه رسانه های جریان اصلی به فضاهای تیره تر این پلت فرم کمک کرد. در عرض چند هفته پس از بازگشت او، این سایت شروع به قرنطینه کردن بدترین زیرمجموعه‌ها کرد و یافتن آنها را سخت‌تر کرد و هشدارهایی مبنی بر اینکه حاوی محتوای توهین‌آمیز است اضافه کرد. جوامعی که تهدید به خشونت در آنها رایج بود، از جمله زنان تجاوزگر، ممنوع شدند، اما برخی از انجمن های بزرگ و آشکارا نژادپرستانه، از جمله r/coontown، ممنوع شدند. هافمن در آن زمان از من هر چیزی بپرس گفته شد . یک ماه بعد، قوانین دوباره تغییر کردند، و r/coontown به همراه چندین ساب ردیت آشکارا نفرت‌انگیز دیگر از سایت حذف شد.

در سال‌های بعد، Reddit به تدریج سخت‌تر شد. اقدام علیه جوامعی که مرزهای مقبولیت را جابجا می کنند، حتی در جایی که به معنای اتخاذ تصمیماتی باشد که از نظر سیاسی بحث برانگیز باشد. در سال 2016، Reddit r/PizzaGate را ممنوع کرد – یک زیرمجموعه QAnon که این تئوری توطئه را تبلیغ می کرد مبنی بر اینکه گروهی از پدوفیل ها به رهبری هیلاری کلینتون در زیرزمین یک پیتزا فروشی واشنگتن دی سی مراسم شیطانی را انجام می دهند – به دلیل نقض سیاست های آن در مورد داکس کردن. >

سپس، در ژوئن 2019، Reddit r/TheDonald را قرنطینه کرد، که از زمان تأسیس، زمانی که دونالد ترامپ اعلام کرد کمپین ریاست جمهوری خود را به کانونی برای حامیان ترامپ تبدیل کرده بود، اما تئوری‌های توطئه و محتوای برتری طلبانه سفیدپوستان از جمله حمایت را نیز به خود جلب کرد. برای قتل مسلمانان در کرایست چرچ نیوزلند توسط یک تروریست راست افراطی در سال 2019. ناظران معمولاً پست هایی را در حمایت از اهداف برتری طلبانه سفیدپوستان از جمله برای راهپیمایی 2017 “حق را متحد کنید” در شارلوتزویل، ویرجینیا. زیر ردیت با کمتر از 800000 کاربر به اوج خود رسید اما  در سال 2020 ممنوع شد. (اسناد فاش شده از یک سازمان اطلاعاتی روسیه بعدا نشان می‌دهد که روسیه تلاش کرده است محتوای تفرقه‌انگیز را در زیرمجموعه ترامپ تقویت کند.)

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×