breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter رویای گریزان وسایل نقلیه ساختمانی کاملاً خودمختار
کسب و کار

رویای گریزان وسایل نقلیه ساختمانی کاملاً خودمختار

فروردین 27, 1402 1014

چه زمانی این آزمایش‌ها منجر به انجام کار واقعی ماشین‌آلات ساختمانی در سایت‌های ساختمانی می‌شوند؟ ویس می‌گوید: «ما به آنجا خواهیم رسید»، اما شرکای کاترپیلار باید با بلوغ این فناوری راحت باشند. “خطراتی وجود دارد، و ما در این سفر هستیم و در حین حرکت با آنها یاد می گیریم، به طوری که وقتی از نظر تجاری آماده شدیم، آنها آماده و با محصول راحت هستند.”

وایس می گوید که کاترپیلار تقریباً در همان زمان، بیش از یک دهه پیش، کار بر روی خودکارسازی عملیات معدن و سایت های ساخت و ساز را آغاز کرد، اما به چند دلیل اتوماسیون سریعتر در معادن اتفاق افتاد.

اول. ، معادن دارای جاده های نیمه دائمی هستند و زیر زمین بودن به شما امکان می دهد تا با خیال راحت منطقه را ایمن کنید. و از آنجایی که معادن عموماً در مکان‌های دورافتاده‌ای قرار دارند که در آن اسکان و تغذیه افراد دشوار است، اتوماسیون می‌تواند جذاب‌تر باشد. در مقابل، سایت‌های ساخت‌وساز اغلب کوتاه‌مدت هستند و در وضعیت تغییر دائمی، بدون جاده‌های دائمی هستند.

کاترپیلار، همراه با استارت‌آپ Teleo، استدلال می‌کند که جاده‌ای به سایت‌های ساخت‌وساز کاملاً مستقل ابتدا باید مرحله ای را طی کند که در آن تجهیزات نیمه خودکار از راه دور توسط کارگران در جاهای دیگر کار می کنند. در این مرحله توسعه، افرادی که آموزش های لازم را دارند می توانند با ماشین های نیمه مستقل در هر نقطه از جهان با استفاده از رابطی که شبیه یک بازی ویدیویی است، کار کنند، حتی به طور بالقوه حتی از خانه کار می کنند. به موازات آن، کارشناسان هوش مصنوعی وظایف تکراری مناسب برای اتوماسیون را شناسایی می‌کنند.

اپراتورهای ماشین‌های سنگین امروزه می‌توانند از برخی ویژگی‌های اتوماسیون محدود، مانند درجه‌بندی خودکار برای صاف کردن سطوح هنگام استفاده از بولدوزر استفاده کنند. . اما، مایکل مورفی، مهندس ارشد کاترپیلار می‌گوید، هدف این است که به یک نفر اجازه دهد تا به طور همزمان چهار یا پنج ماشین را در یک زمان کار کند، زیرا الگوریتم‌ها بیشتر کار را بر عهده می‌گیرند.

تجهیزات کاترپیلار. امروزه در آزمایشات اتوماسیون شبیه ماشین آلات معمولی است. با این حال، ولوو و شرکت مادر بابکت دوسان، که متعهد شدند به تجاری کردن پروژه Concept-X مستقل خود تا سال 2025، در حال حاضر در حال طراحی ماشین‌هایی بدون کابین است که در آن اپراتور انسانی می‌نشیند.

سرن ونده، رئیس بخش ارتباطات Volvo Autonomous Solutions می گوید که این شرکت یک حمل کننده بدون کابین در حال کار در معدن سنگ آهک در سوئیس و هفت کامیون خودران در معدنی در نروژ، اما آنتونی لواندوفسکی، مدیرعامل استارت‌آپ Pronto.ai، می‌گوید، هیچ تجهیزات سنگین مستقلی در کارگاه‌های ساخت‌وساز کار نمی‌کند.

یک بیل مکانیکی بدون کابین برای اپراتور انسانی شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد، اما او پیش‌بینی می‌کند که چنین ماشین‌هایی هنوز “بسیار بسیار دور” از استفاده گسترده هستند.

لواندوفسکی زمانی یکی از اعضای موسس تیم پپ بود که پیش‌بینی می‌کرد خودروهای خودران به زودی قدرت را در دست خواهند گرفت. قبل از اعتراف به جرم گرفتن اطلاعات محرمانه از بخش رانندگی خودران Waymo Google (و با دریافت عفو از رئیس جمهور سابق ترامپ)، هنگامی که در سال 2008 یک پریوس خودران را برنامه ریزی کرد تا از پل خلیج سانفرانسیسکو-اوکلند (با اسکورت پلیس) برای تحویل پیتزا عبور کند، به صنعت رانندگی خودکار کمک کرد. لواندوفسکی می‌گوید:

«من فکر می‌کنم که ما حدود دو سال تا داشتن این قابلیت تجاری‌سازی فاصله داریم.» این 15 سال پیش بود. امروز او قضاوت می کند که اتومبیل های خودران عقب افتاده اند. Pronto مانند کاترپیلار بر اتوماسیون کامیون هایی که در مسیرهای از پیش تعیین شده در معادن و معادن حرکت می کنند تمرکز دارد.

اگرچه وزن کامیون‌ها بیش از 100 تن است، اما به طور قابل توجهی آسان‌تر از رانندگی خودکار در جاده‌های عمومی است، زیرا وسایل نقلیه در شبکه‌های جاده‌ای ساده‌تر و با مالکیت خصوصی کار می‌کنند. کارمندان در مورد نحوه رفتار و انتظارات در اطراف ماشین‌های مستقل آموزش دیده‌اند.

لواندوفسکی می‌گوید Pronto روی ساخت و ساز خودکار کار نمی‌کند. او انتظار دارد که پیشرفت در چند سال آینده اندک باشد و وظایف ساده‌تری مانند درجه‌بندی خودکار با استفاده از بولدوزر و کامیون‌های آب برای مهار گرد و غبار انجام دهد.

مدیر عامل شرکت نوآ آماده کمپبل می‌گوید: تلاش‌های تحقیق و توسعه شرکت در حال حاضر بر روی شمع‌گردان روباتیک متمرکز شده است، علی‌رغم سابقه این شرکت با بولدوزرهای خودکار، فرمان‌های لغزنده و بیل مکانیکی. اگرچه این شرکت نشان داد که حفر سنگر با بیل‌های خودکار امکان‌پذیر است، اما در تلاش برای متقاعد کردن مشتریان به استقبال از اتوماسیون با موانعی مواجه شد. Ready-Campbell می گوید: “شما باید یک نقطه درد به اندازه کافی بزرگ را حل کنید تا فرزندخواندگی را تحریک کنید.” “مردم فقط در صورتی رفتار خود را تغییر می دهند که ارزشش را داشته باشد.”

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×