breadcrumbs_delimiter امنیت breadcrumbs_delimiter آیا توسط AirTag ردیابی می شوید؟ در اینجا نحوه بررسی است
امنیت

آیا توسط AirTag ردیابی می شوید؟ در اینجا نحوه بررسی است

فروردین 26, 1402 0013

در حالی که برخی از راهنماها برای یافتن AirTags استفاده از اسکنرهای بلوتوث را توصیه می کنند، Galperin این روش را برای جستجوی ردیاب قابل اعتماد نمی داند. او می‌گوید: «من سعی کرده‌ام از اسکنرهای بلوتوث مختلفی برای شناسایی AirTag‌ها استفاده کنم، و آنها همیشه کار نمی‌کنند.

میلیون‌ها آمریکایی هنوز دارای گوشی هوشمند نباشید. بدون دستگاه در دسترس، باید به سرنخ های بصری و شنیداری برای یافتن AirTag های پنهان تکیه کنید. دیسک سفید دایره ای کمی بزرگتر از یک چهارم است. طبق گزارش نیویورک تایمز، اشلی استرادا یک AirTag را کشف کرد که در زیر پلاک او قرار داشت و ویدئو مستند این حادثه بیش از 20 میلیون بار در TikTok مشاهده شد.

هنگامی که AirTag برای اولین بار منتشر شد، اگر بیش از سه روز از مالک دور باشد، ردیاب صدای بوق تولید می کند. اپل از آن زمان زمان را به 24 ساعت یا کمتر کاهش داده است. با وجود به روز رسانی، ممکن است نخواهید برای تشخیص AirTag ها فقط به صدا تکیه کنید. ویدیوهای متعددی در YouTube دستورالعمل‌های DIY را برای غیرفعال کردن بلندگو ارائه می‌دهند و نسخه‌های بی‌صدا ردیاب‌ها حتی برای مدت کوتاهی در Etsy فهرست شدند.

اگر یکی را پیدا کنم چه می‌شود؟

بهترین راه برای غیرفعال کردن AirTag، خارج کردن باتری است. برای انجام این کار، AirTag را بچرخانید تا قسمت فلزی با لوگوی اپل رو به شما باشد. آرم را فشار دهید و در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. اکنون می‌توانید پوشش را بردارید و باتری را بیرون بیاورید.

صفحه پشتیبانی برای AirTag پیشنهاد می‌کند اگر فکر می‌کنید که هستید، با پلیس تماس بگیرید. در یک موقعیت خطرناک در صفحه پشتیبانی آمده است: «اگر احساس می‌کنید امنیت شما در خطر است، با مجری قانون محلی خود تماس بگیرید، که می‌توانند با اپل همکاری کنند تا اطلاعات مربوط به مورد مورد نظر را درخواست کنند. ممکن است لازم باشد AirTag، AirPods، ابزار جانبی شبکه Find My و شماره سریال دستگاه را ارائه دهید. یکی از راه‌های تشخیص شماره سریال این است که بالای آیفون یا سایر گوشی‌های هوشمند مجهز به ارتباط نزدیک را در سمت سفید AirTag نگه دارید. وب‌سایتی با شماره سریال ظاهر می‌شود.

این صفحه همچنین ممکن است شامل یک شماره تلفن جزئی از صاحب دستگاه ردیابی باشد. اگر در مورد اسکن AirTag تردید دارید یا توانایی آن را ندارید، شماره سریال روی دستگاه زیر باتری چاپ می‌شود.

این روی چه کسی تأثیر می‌گذارد؟

در داستان های ویروسی به اشتراک گذاشته شده آنلاین و در گزارش های پلیس، زنان اغلب قربانی تعقیب AirTag می شوند، اما گالپرین هشدار می دهد که ردیابی ناخواسته را تنها به عنوان یک مسئله برای زنان قاب بندی نکنید. او می‌گوید: «من سال‌هاست که با قربانیان سوء استفاده از فناوری کار می‌کنم، و می‌توانم بگویم که حدود دو سوم بازماندگانی که به من مراجعه می‌کنند زن هستند. اما یک سوم آنها مرد هستند. من گمان می‌کنم که اگر چنین ننگی در مورد قربانی آزار یا بازمانده بودن وجود نداشت، این تعداد بیشتر می‌شد.”

او تاکید کرد که چگونه مردان، زنان و افراد غیر دودویی می‌توانند قربانی شوند. سوء استفاده، و همچنین مجرمان. گالپرین می‌گوید: «وقتی همه چیز را با این قلم‌موی واقعاً پهن رنگ می‌کنیم، جلو آمدن قربانیانی را که مناسب آن قالب نیستند، واقعاً سخت می‌کنیم.

برای منابع بیشتر، می توانید برای خط تماس ملی خشونت خانگی الف>. از طریق تماس با 1-800-799-7233 یا ارسال پیامک «START» به 88788 با خط تلفن تماس بگیرید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×