» فرهنگ » چه کسی به سری جدید هری پاتر نیاز دارد؟
فرهنگ

چه کسی به سری جدید هری پاتر نیاز دارد؟

فروردین 25, 1402 30117

مانیتور یک ستون هفتگی به همه چیزهایی که در دنیای WIRED فرهنگ اتفاق می افتد، از فیلم گرفته تا میم، تلویزیون تا توییتر اختصاص دارد.

ببین، من می دانم به چه فکر می کنی. که این یک بیانیه بزرگ درباره نحوه حداکثر ( تولد دوباره آینده HBO Max) با وجود هری پاتر را روشن می کند ://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-news/harry-potter-tv-series-controversy-jk-rowling-1235372796/”>اعتراضات از جانب کسانی که خالق پاتر J.K. دیدگاه رولینگ ترنس هراسی است. این نیست. همکار من Jaina Grey قبلاً در میراث هاگوارتز خود بسیار شیواتر از آنچه من می توانم به چالش های اقتباس از آثار رولینگ پرداخته است. بررسی. نه، این ستون یک سوال متفاوت می پرسد: چه کسی به این نیاز دارد؟

برای کسانی که نمی دانند، پروژه جدید هری پاتر که برادران وارنر Discovery چهارشنبه اعلام شد هفت رمان پاتر رولینگ را به مجموعه ای تبدیل می کند که برای یک دهه ادامه خواهد داشت. همه شخصیت‌های اصلی دوباره ساخته می‌شوند و سریال، در تئوری، به مکس اجازه می‌دهد تا کتاب‌ها را با جزئیات بیشتری نسبت به فیلم‌های داستانی برادران وارنر اقتباس کند.

بسیار خوب است. اما چرا؟ من به عنوان یکی از طرفداران جنگ ستارگان، بارها و بارها تمایل دارم که به دنیای مورد علاقه شما برگردم. اما این مکس نیست که سریال جدیدی بر اساس شخصیت‌های ناشناخته قبلی بسازد. این Disney+ است که  یک امید جدید را به فصلی از تلویزیون تبدیل می‌کند. هشت فیلم پاتر که در حال حاضر وجود دارند تقریباً 20 ساعت طول می کشند. مطمئناً، برخی چیزها نادیده گرفته شده یا کنار گذاشته شده اند، اما طرفدارانی که برای محتوای بیشتر جان خود را از دست می دهند، یک نمایش برادوی، یک پارک موضوعی، یک بازی ویدیویی و کل مجموعه فیلم «جانوران شگفت انگیز» را نیز دارند تا اگر واقعاً به دنیای جادوگری بیشتری نیاز دارند، از آن بازدید کنند.

در واقع، این باید کافی باشد. بله، همانطور که فردی که همین هفته پیش نوشت که فیلم برادران سوپر ماریو یک ترفند برای جذب نسل جدیدی از بازیکنان به بازی های ماریو، من متوجه شدم که چرا برادران وارنر دیسکاوری این کار را انجام می دهد. اما حداقل آن فیلم سعی کرد داستان جدیدی خلق کند. صرف 10 سال برای بازگویی داستانی که قبلاً گفته شده است ad nauseam بسیار تنبل است.

همچنین ممکن است دشوار باشد. بسیاری از بازیگران فیلم‌های اصلی پاتر از زمان نظر رولینگ در مورد افراد ترنس را محکوم کرد. از هر شخصی – بازیگر، کارگردان، فیلمنامه‌نویس – که این سریال جدید را امضا کند، درباره دیدگاه‌های رولینگ و مشارکت آنها در نمایشی که او تهیه‌کننده اجرایی آن است، سؤال می‌شود.

بنابراین شاید این موضوع در مورد رولینگ باشد. از آنجا که اگرچه این سریال پیش رو شبیه به بازخوانی مطالبی است که از قبل وجود داشته است، اما از طرف شخصی است که نظراتی را که بسیاری از مردم آزاردهنده می‌دانند، ارائه کرده است. زمانی که کیسی بلویز، مدیر عامل محتوای HBO و مدیر عامل مکس، در رویداد مطبوعاتی دیروز از او پرسیدند که آیا نظر رولینگ استخدام استعدادها برای سریال را دشوار می کند، او از اظهار نظر خودداری کرد و گفت که این انجمن برای انجام این کار نیست. او به خبرنگاران گفت. “این اولویت ما است – آنچه روی صفحه است.”

بنابراین، آیا آنچه روی صفحه است منعکس کننده نظرات رولینگ است؟ یا نه؟ بیانیه مطبوعاتی که نمایش را اعلام می کرد وعده داده بود که نمایش “وفادار” خواهد بود، که کاترین ون آرندونک اشاره کرد. در Vulture، همه آن را به عنوان یک اثر کسل کننده محکوم می کند “که هیچ انتخابی برای خود ندارد.” اگر اینطور باشد، این سری جدید فقط تلاوت آنچه قبلا گفته شده است خواهد بود. و مکس انجمنی برای آن خواهد بود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×