breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter ممنوعیت قریب الوقوع TikTok در مونتانا یک نقطه اوج خطرناک است
کسب و کار

ممنوعیت قریب الوقوع TikTok در مونتانا یک نقطه اوج خطرناک است

فروردین 25, 1402 1013

قانون‌گذاران مونتانا امروز با 54-43 رأی به ممنوعیت فعالیت TikTok در ایالت و ممنوعیت ارائه فروشگاه‌های برنامه آن را برای دانلود این قانون احتمالاً تبدیل به قانون می‌شود، که مونتانا را به اولین ایالت در ایالات متحده تبدیل می‌کند که پلتفرم محبوب رسانه‌های اجتماعی را ممنوع می‌کند – اقدامی که می‌تواند جرقه‌ای جرقه‌ای برای یک جنگ قانون اساسی باشد و حقوق دیجیتال را به خطر بیندازد.

افرادی که قبلاً TikTok را بر روی دستگاه های خود دارند، قانون را نقض نمی کنند، که اکنون به گرگ جیانفورته، فرماندار جمهوری خواه مونتانا می رسد. این اقدام پس از سال‌ها ادعاهای بی‌شکل از سوی دولت ایالات متحده تحت دو دولت ریاست‌جمهوری انجام شد. آن TikTok، که دارای 150 میلیون کاربر آمریکایی، تهدیدی برای امنیت ملی است زیرا مادر آن، ByteDance، یک شرکت چینی است.

انتظار می‌رود که Gianforte لایحه جدید را امضا کند که از اول ژانویه 2024 اجرایی می‌شود. در دسامبر، او TikTok را از Devices گامی که سایر کشورها نیز در ماه های اخیر برداشته اند. در با اعلام این ممنوعیت، Gianforte گفت: “من همچنین مردم مونتان را تشویق می کنم از داده های شخصی خود محافظت کنند و استفاده از TikTok را متوقف کنند.” هرچند تحریم دستگاه دولتی و تشویق عمومی. این پیامدهایی برای گفتار ساکنان مونتانا و توانایی شنیدن سخنرانی دارد – حقوقی که تحت متمم اول ایالات متحده محافظت می شود.

آستین نادسن، دادستان کل مونتانا، “ما هیچ توهمی نداریم که این موضوع به چالش کشیده نمی شود، www.nytimes.com/2023/04/12/technology/tiktok-ban-montana.html”>روز چهارشنبه به نیویورک تایمز گفت. “من فکر می کنم این مرز بعدی در رویه قضایی متمم اول است که احتمالاً باید از سوی دادگاه عالی ایالات متحده ارائه شود. و من فکر می کنم که احتمالاً به این سمت می رود.”

به زودی پس از آن در رای گیری امروز، TikTok این لایحه را هم بر اساس متمم اول و هم به لحاظ لجستیکی محکوم کرد.

«حامیان این لایحه اعتراف کرده اند که هیچ برنامه عملی برای عملیاتی کردن این تلاش برای سانسور صدای آمریکایی ها ندارند و اینکه بروک اوبروتر، سخنگوی TikTok در بیانیه ای گفت: قانون اساسی این لایحه توسط دادگاه ها تعیین خواهد شد. ما به مبارزه برای کاربران و سازندگان TikTok در مونتانا ادامه خواهیم داد که معیشت آنها و حقوق متمم اول توسط این بی‌اعتنایی دولت به خطر می‌افتد.

نسخه قبلی این لایحه به اینترنت نیاز داشت. ارائه دهندگان خدمات برای مسدود کردن اتصالات به TikTok در مونتانا، کاری که نمایندگان ISP گفتند غیرقابل انجام است. یک انجمن تجاری که نماینده شرکت‌هایی است که فروشگاه‌های اپلیکیشن موبایل را اداره می‌کنند، یعنی گوگل و اپل، همچنین به قانونگذار مونتانا گفت که توقف دانلود TikTok در مونتانا عملا غیرممکن است.

Google از اظهار نظر خودداری کرد. اپل بلافاصله درخواست WIRED را برای اظهار نظر پاسخ نداد.

ریانا پففرکورن، محقق تحقیقاتی در رصدخانه اینترنتی استانفورد، اظهارات نادسن، دادستان کل مونتانا در مورد “مرز بعدی در فقه متمم اول” می گوید. به ویژه با توجه به نظرات AG در طول Timesاخیر > مصاحبه. در آن، نادسن به طور خاص اشاره کرد که دفتر او پس از شنیدن اعتراضات والدین مبنی بر اینکه پست‌های TikTok شامل بحث در مورد مصرف مواد مخدر، پورن و خودکشی است، انگیزه داشت تا ممنوعیت کامل TikTok را دنبال کند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×