breadcrumbs_delimiter شبکه‌های اجتماعی breadcrumbs_delimiter ممنوعیت قریب الوقوع TikTok در مونتانا نقطه اوج خطرناکی است
شبکه‌های اجتماعی

ممنوعیت قریب الوقوع TikTok در مونتانا نقطه اوج خطرناکی است

فروردین 25, 1402 0011

نسخه قبلی این لایحه از ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی می‌خواست که اتصالات به TikTok در مونتانا را مسدود کنند، کاری که نمایندگان ISP گفتند قابل انجام نیست. یک انجمن تجاری که نماینده شرکت‌هایی است که فروشگاه‌های اپلیکیشن موبایل را اداره می‌کنند، یعنی گوگل و اپل، همچنین به قانونگذار مونتانا گفت که توقف دانلود TikTok در مونتانا عملا غیرممکن است.

Google از اظهار نظر خودداری کرد. اپل بلافاصله درخواست WIRED را برای اظهار نظر پاسخ نداد.

ریانا پففرکورن، محقق تحقیقاتی در رصدخانه اینترنتی استانفورد، اظهارات نادسن، دادستان کل مونتانا در مورد “مرز بعدی در فقه متمم اول” می گوید. به ویژه با توجه به نظرات AG در طول Timesاخیر > مصاحبه. در آن، نادسن به طور خاص اشاره کرد که دفتر او پس از شنیدن اعتراضات والدین مبنی بر اینکه پست‌های TikTok شامل بحث در مورد مصرف مواد مخدر، پورن و خودکشی بود، انگیزه داشت تا ممنوعیت کامل TikTok را دنبال کند.

«این است. فافرکورن می گوید که آشکارا خلاف قانون اساسی است. او اعتراف کرد که هدف این بود که مردم را از گفتن و شنیدن سخنان قانونی باز دارد. این یک مورد آسان است.”

به طور کلی، محققان مدتهاست هشدار داده اند که ممنوعیت TikTok ناسازگار با اصول دموکراتیک اینترنت باز است. ایالات متحده به طور مداوم محکوم بلوک های پلت فرم، فیلتر محتوا، و خاموش شدن اینترنت در هنگام دولت‌های دیگر آنها را بر شهروندان خود تحمیل می‌کنند. این تاکتیک‌های دیجیتال سرکوبگرانه در افزایش جهانی در با این حال، بسیاری از مقامات و قانونگذاران ایالات متحده در سطوح ایالتی و فدرال خواستار ممنوعیت TikTok شده‌اند.

«زمانی که ISPها و سازندگان مرورگرها و شرکت‌های فناوری مجبور به توسعه روش‌های فنی هستند. جوزف لورنزو هال، فن‌شناس برجسته در انجمن اینترنت، یک سازمان غیرانتفاعی که اینترنت باز را ترویج می‌کند، می‌گوید: مسدود کردن دسترسی به شبکه‌ها و دامنه‌ها، پیامدهای بسیار جدی دارد. «تکه‌تکه‌شدن یا چیزی که ما «شکاف اینترنت» می‌نامیم را فعال می‌کند. پلت‌فرم‌های ارتباطی یک کلید روشنایی در تاریکی هستند. جوامع به حاشیه رانده شده از TikTok به شیوه‌هایی استفاده می‌کنند که فقط «هههه، بیایید یک رقص بزنیم» نیست.»

در ماه مارس، مدیر عامل TikTok شو زی چو در برابر کمیته انرژی و بازرگانی مجلس در یک جلسه استماع که تا حد زیادی به مضطرب و پایان گیر تبدیل شد شهادت داد نشخوار فکری در مورد ایمنی کودک. قانونگذاران نگرانی‌هایی را در مورد TikTok مطرح کردند که می‌توان آن را در مورد هر پلتفرم رسانه اجتماعی گفت و به نظر می‌رسید که مکرراً، اگر ناخواسته، قانون جامع حریم خصوصی ملی را در ایالات متحده مطرح کنید.

در همین حال، اگرچه ممنوعیت مونتانا در صورت تصویب با چالش‌های قانونی روبرو خواهد شد، اما واقعیت ایجاد آن ممکن است سایر ایالت ها یا حتی دولت فدرال را ترغیب کند که مسیرهای ممنوعیت TikTok را در نظر بگیرند. /a>، نشان دهنده یک واکنش زنجیره ای است که می تواند تأثیرات عمیقی بر آزادی بیان دیجیتال در ایالات متحده و سراسر جهان داشته باشد.

“این یک طنز دیوانه کننده است که ایده قانونگذاران آمریکایی برای مقابله با چین این است که بیشتر شبیه چین عمل کنند، خانه دیوار آتش بزرگ که دسترسی آزاد شهروندانش به جریان اطلاعات را سانسور می کند، ففرکورن از استنفورد می گوید. “ممنوع کردن یک برنامه محبوب رسانه های اجتماعی، به ویژه بر اساس نگرانی های گمانه زنی، مستقیماً با دیدگاه اینترنت آزاد و باز است که ایالات متحده مدت هاست در خارج از کشور به عنوان بخشی از تعهد ما به دموکراسی اعلام کرده است.”

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×