breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter ایالات متحده می‌خواهد «حفره SUV» را ببندد که خودروها را بزرگتر می‌کند
کسب و کار

ایالات متحده می‌خواهد «حفره SUV» را ببندد که خودروها را بزرگتر می‌کند

فروردین 25, 1402 1023

قوانین جدید سخت در مورد آلودگی ناشی از وسایل نقلیه، که توسط آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده در این هفته پیشنهاد شده است، می تواند یکی از آنها را تغییر دهد. از بزرگترین صنایع جهان است و نحوه رفت و آمد میلیون ها نفر را تغییر می دهد. به گفته مقامات دولتی، هدف این است که وسایل نقلیه الکتریکی بسیار بیشتری را در مسیرهای بسیار بیشتر دریافت کنید.

اما راه دیگری برای نگاه کردن به قوانین پیشنهادی این است که حدود 1400 صفحه مدل‌سازی، نمودارها و زبان نظارتی متراکم وجود دارد – به اندازه‌ای که قلب هر عیب محیطی مانند یک پرنده آوازخوان در حال انقراض غوغا کند. و یک فلیپ فلاپ جذاب فدرال در آنجا دفن شده است: تلاشی برای بستن روزنه ای که ممکن است تا حدی عامل بزرگی انفجار وسایل نقلیه مسافربری در جاده های ایالات متحده باشد.

برای درک این تغییر. ، شما باید از دهه 1970 شروع کنید، زمانی که “خلاف SUV”، به قول متخصصان سیاست، ایجاد شد. قانونگذاران ایالات متحده در حال نوشتن اولین قوانین کشور در زمینه آلودگی خودرو بودند، در زمانی که تنها افرادی که وسایل نقلیه سنگین مانند کامیون ها را رانندگی می کردند افرادی بودند که چیزهایی برای حمل و نقل یا دلایل واقعی برای رانندگی در خارج از جاده داشتند. کشاورزان و کارگران ساختمانی و از این قبیل. چه کسی دیگری برای خرید و سوخت چنین مجموعه بزرگی از چرخ ها هزینه می کند؟ منطقی بود که کامیون‌ها تحت قوانین ملایم‌تر بهینه‌سازی سوخت نسبت به خودروها قرار گیرند.

به سال 2010 کاهش دهید. در بحبوحه ایجاد قوانین جدید انتشار گازهای خروجی برای خودروها، EPA دولت اوباما از آن استفاده کرد. همان منطق برای ایجاد یک استثنا اضافی و مشابه برای وسایل نقلیه بزرگ بر اساس “ردپای” آنها – منطقه بین چرخ های آنها. خودروسازانی که خودروهایی با ردپای بزرگتر می فروشند، با قوانین کمتر سختگیرانه تری نسبت به خودروهای سدان یا خودروهای کامپکت در زمینه انتشار گازهای گلخانه ای روبرو هستند.

از آن زمان، فروش کامیون ها و شاسی بلندها بسیار فراتر از دامداران و سایرین که واقعاً به چنین خودروهایی نیاز دارند، افزایش یافته است. وسایل نقلیه برای کارشان به گفته شرکت تحلیلی J.D. Power، شاسی بلندها که یک دهه پیش یک سوم فروش خودروهای جدید را تشکیل می دادند، اکنون سه پنجم را به خود اختصاص داده اند. و فروش خودرو به شدت کاهش یافته است، از حدود نیمی از خودروهای جدید فروخته شده به تنها یک در پنج فروخته شده است.

در آن زمان، خودروسازان در مورد سیستم تنظیم آلایندگی آگاهی پیدا کردند. دسته جدیدی از وسایل نقلیه، کراس اوور ابزار، به عنوان یک خودروی سواری عمل می کند. خانواده‌ها از آن‌ها استفاده می‌کنند، برای رفت‌وآمدها رانده می‌شوند، هیچ نقشی در کارگاه‌های ساخت‌وساز ندارند، و حمل‌ونقل روزانه کمی انجام می‌دهند.

اما به این دلیل که دارای چهار چرخ هستند. رانندگی، یا فضای بار بیشتر، یا ردیف سوم صندلی‌ها، آن‌قدر بزرگ هستند که حداقل برای مقاصد مقررات آلایندگی، به عنوان کامیون واجد شرایط باشند. سیمون موی، رئیس ایالت و حمایت از سیاست خودروهای پاک فدرال در شورای دفاع از منابع طبیعی، یک گروه حامی محیط زیست، می‌گوید که نتیجه «محو کردن خطوط بین خودروها و کامیون‌های سبک است». در همین حال، خودروسازان می‌توانند شاسی‌بلندها و کامیون‌های بزرگ‌تر را بفروشند، زیرا این «کامیون‌های» کوچک‌تر، آلاینده‌های کلی خودروهایی را که می‌فروشند کاهش می‌دهند و به آنها کمک می‌کند تا با قوانین فدرال آلایندگی خروجی اگزوز مطابقت داشته باشند.

اما ظهور این وسایل نقلیه سنگین تر با این سیاره مهربان نبوده است. فوریه گزارش توسط آژانس بین‌المللی انرژی، یک سازمان بین‌دولتی سیاست انرژی، اشاره کرد. نشان می دهد که SUV ها حدود 20 درصد روغن بیشتری (به عنوان سوخت) نسبت به متوسط ​​خودروهای غیر SUV متوسط ​​مصرف می کنند. این گروه دریافت که 330 میلیون خودروی شاسی بلند جهان در سال 2022 یک میلیارد تن کربن آزاد کردند. اگر خودروهای شاسی بلند یک کشور بودند، پس از ژاپن در رتبه ششم آلایندگی در جهان قرار می گرفتند. در همین حال، افزایش یک دهه مرگ و میر عابران پیاده در جاده ها با افزایش اندازه خودروهای آمریکایی مرتبط است. افرادی که با وسایل نقلیه بزرگ با سرعت بالا برخورد می کنند، کمتر احتمال دارد که از آنجا دور شوند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×