breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter تلاش اوکراین برای پهپادهای هوش مصنوعی داخلی برای مقابله با روسیه
کسب و کار

تلاش اوکراین برای پهپادهای هوش مصنوعی داخلی برای مقابله با روسیه

فروردین 24, 1402 1014

جنگ در اوکراین، که اکنون در چهاردهمین ماه طاقت‌فرسا خود قرار دارد، دارای میلیون‌ها آواره، جرقه کمبود غذا در جهان و ممکن است به درگیری گسترده تر تبدیل شود. همچنین نشان می‌دهد که چگونه فناوری‌های جدید – به‌ویژه آن‌هایی که از بخش تجاری استخراج می‌شوند – در حال تغییر دکترین نظامی متعارف هستند.

اوکراین در برابر نیروی نظامی بسیار بزرگ‌تر روسیه مقاومت کرده و آن را دفع کرده است، تا حد زیادی به لطف تمایلی که بر اساس ضرورت، برای پذیرش و آزمایش فناوری‌های جدید انجام می‌شود، همه آنها در اصل برای استفاده نظامی طراحی نشده اند.

من اخیراً با 32 اوکراین صحبت کردم وزیر تحول دیجیتال، میخایلو فدوروف، در مورد علاقه کشور به بهره برداری از فناوری جدید برای تقویت تلاش های جنگی. فدوروف در زوم، از طریق یک مترجم، از یک مکان نامشخص در اوکراین، در مورد برنامه‌هایی برای تولید پهپادهای پیچیده‌تر و سایر سیستم‌های خودمختار، و انکوبه کردن استارت‌آپ‌های نظامی صحبت کرد. فدوروف می‌گوید:

فدوروف می‌گوید: «فناوری بر وضعیت ما تأثیر گذاشته و آن را بهبود بخشیده است، و در حال حاضر ما در تلاش برای بهبود فناوری نظامی خود هستیم. او به ارتش هواپیماهای بدون سرنشین ابتکاری که افراد و شرکت‌های خارجی را تشویق می‌کند تا سخت‌افزار پهپادهای تجاری را به عنوان موفقیتی که اوکراین امیدوار است بر آن بسازد، اهدا کنند.

استفاده نوآورانه اوکراین از پهپادهای هوایی برخی از تفکرات متعارف در مورد جنگ را تغییر داده است. در مراحل اولیه درگیری، ساخت ترکیه Bayraktar TB2 هواپیماهای بدون سرنشین – ارزان و سنگین اما مرگبار – با پیدا کردن و انهدام گردان‌های تانک روسی روحیه را تقویت کردند. با ادامه درگیری، پهپادهای تجاری که برای استفاده نظامی در نظر گرفته نشده اند، از شرکت هایی مانند DJI، و پهپادهای اصلاح شده طراحی شده برای مصارف کشاورزی و صنعتی، برای شناسایی و انداختن مهمات کوچک بر روی نیروهای زمینی روسیه بسیار مهم هستند.

در ماه‌های اخیر، روسیه در پارازیت سیستم های کنترل پهپادهای تجاری ماهرتر شده است و اوکراین به دنبال توسعه هواپیماهای قوی تر خود بوده است. یک شرکت اوکراینی به نام Spaitech در حال توسعه طیف وسیعی از پهپادها است و در فوریه تست انجام داد.http://www com/watch?v=Tb9Z6EtD8mU”>Windhover، یک کوادکوپتر طراحی شده برای کار در شرایط آب و هوایی چالش برانگیز.

فدوروف می گوید که دولت اوکراین در حال ایجاد مشوق های مالی برای کمک به شرکت های داخلی در تولید است. خود پهپادهای بیشتری با هدف ایجاد یک صنعت پررونق ساخت پهپاد داخلی. او می‌گوید: «برای استارت‌آپ‌های مدنی، صندوق توسعه نوآوری‌ها را راه‌اندازی کرده‌ایم. “و ظرف چند هفته ما یک خوشه فناوری دفاعی جداگانه راه اندازی خواهیم کرد.”

این خوشه به کسب و کارهای نظامی در زمینه تامین مالی و سایر کمک ها کمک خواهد کرد، زیرا اوکراین به دنبال آن است که تلاش های جنگی خود را به یک منطقه تبدیل کند. صنعت دفاعی زیرک و با تکنولوژی بالا فدوروف می‌گوید از زمان شروع جنگ، اوکراین شاهد افزایش ده برابری در استارت‌آپ‌های نظامی داخلی بوده است – نشانی جدید از این که ضرورت مادر اختراع است.

او اضافه می‌کند که شرکت‌های خارجی، به خصوص کسب و کارهای ابری و شرکت های دفاعی، از همکاری استقبال می کنند. او می‌گوید: «اوکراین بهترین فرصت برای پیاده‌سازی فناوری‌های جدید در زندگی و دیدن آن در میدان است. فعال بودن میدان نبرد برای بسیاری از مشاغل بد است، اما برای سایرین می تواند یک مزیت باشد.

این درگیری همچنین شاهد آزمایش انواع جدیدی از خودمختاری نظامی برای اولین بار بوده است. با پرتاب تعداد زیادی موشک از سوی روسیه از کشتی‌ها در دریای سیاه، اوکراین قایق‌های پهپادی کوچکی ساخته است که قادر به حمل مواد منفجره هستند. روسیه با حملات پهپادهای دریایی خود به تلافی این حمله پرداخته است. فدوروف می‌گوید: «ما واقعاً در حال بهبود پهپادهای نیروی دریایی خود هستیم. “ما در حال ایجاد ناوگانی از آنها هستیم و آنها در دریای سیاه کار می کنند.”

اوکراین همچنین به دنبال توسعه نرم افزار هوش مصنوعی است که می تواند پهپادهای عملیاتی را کارآمدتر و کمتر به انسان وابسته کند. . فدوروف می گوید: «پهپادهای نیروی دریایی را می توان هم به صورت خودکار و هم با کمک اپراتور استفاده کرد. “در حال حاضر، هوش مصنوعی برای تشخیص هدف استفاده می شود.”

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×