breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter آمازون در حال پیوستن به مسابقه هوش مصنوعی مولد است
کسب و کار

آمازون در حال پیوستن به مسابقه هوش مصنوعی مولد است

فروردین 24, 1402 1011

آمازونمایکروسافت ممکن است همچنان پادشاه ابر باشد، اما در ماه‌های اخیر مجبور شده است دو رقیب نزدیک خود را تماشا کند. و Google، با چت‌ربات‌های درخشان اما مستعد خطا که از «تولیدکننده» پیشرفته استفاده می‌کنند، توجه را به خود جلب کنید. مدل‌های href=”https://www.wired.com/tag/artificial-intelligence/”>هوش مصنوعی.

امروز، آمازون اعلام کرد که به هوش مصنوعی مولد می‌پیوندد. نژاد نه با راه اندازی ربات چت خود، بلکه با در دسترس قرار دادن دو مدل زبان هوش مصنوعی جدید از طریق پلتفرم ابری خود، سرویس وب آمازون، که مشتریان می توانند از آن برای ساخت ربات های خود استفاده کنند.

چند ماه گذشته شاهد صنعت فناوری بوده ایم در دهان بیش از پتانسیل هوش مصنوعی تولید کننده کف می کند—الگوریتم هایی که تولید متن، کد، تصویر و موارد دیگر را یاد می گیرند. این رونق از موفقیت چشمگیر ربات تولید متن OpenAI، ChatGPT و همچنین موفقیت مولدهای تصویر AI.

تکثیر این خدمات همچنین تهدیدی برای تکان دادن بازار ابری است، زیرا شرکت‌ها، از ساخت‌وساز گرفته تا قانون، برای ساختن فناوری هوش مصنوعی مولد خود یا قرار دادن آن در محصولات موجود رقابت می‌کنند. همانطور که سرمایه گذاران و کارآفرینان رویای روش هایی برای استفاده از هوش مصنوعی مولد در همه انواع صنایع را در سر می پرورانند، آنها در حال ایجاد تقاضا برای ابزارهای اساسی هستند که شرکت ها می توانند از آنها برای ساخت برنامه های کاربردی خود استفاده کنند.

آدام سلیپکسی، مدیر عامل AWS می گوید: «بسیاری از مشتریان به شدت به راه حل های هوش مصنوعی مولد علاقه مند هستند. . “می‌توانم بگویم در بیشتر مکالمات مشتریانم اکنون سوالاتی در مورد هوش مصنوعی مولد مطرح می‌شود، با یک سوال اصلی این که چه زمانی می‌توانیم راه‌حل‌هایی را که می‌خواهیم به دست آوریم؟”

آمازون همچنان رهبر بازار جهانی در رایانش ابری است و پس از آن مایکروسافت و سپس گوگل. مایکروسافت با OpenAI شریک شده است و فناوری ChatGPT را از طریق پلتفرم ابری خود Azure در دسترس قرار می دهد. گوگل که سال هاست در حال توسعه فناوری مدل زبان اصلی است، اخیرا مدل خود را PaLM راه اندازی کرده است که از طریق Google Cloud در دسترس است.

Microsoft که سرمایه گذاری کرده است 10 میلیارد دلار در OpenAI، دسترسی به GPT-3.5، یکی از مدل‌های زبانی که ChatGPT را تقویت می‌کند، از طریق یک رابط برنامه کاربردی که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد مستقیماً از کد خود با مدل تماس بگیرند، می‌دهد. Google’s Palm نیز از طریق API ابری خود قادر و قابل دسترسی است.

امروز، آمازون اعلام کرد که پلتفرمی به نام Bedrock راه اندازی کرده است که دسترسی به مدل های زبانی پیشرفته از Anthropic و AI21، دو استارت‌آپ در حال توسعه مدل‌های زبانی که با آن‌ها رقابت می‌کنند. OpenAI و گوگل

سلیپکسی می‌گوید: «بعید است که مدلی وجود داشته باشد که پاسخ مناسبی برای همه مشتریان و برای همه موارد استفاده باشد. “ما می خواهیم انتخاب و انعطاف پذیری را ارائه دهیم.”

Amazon دو مدل زبان مولد دارد. Titan Text می‌تواند متن را از یک اعلان تولید کند، و Text Embeddings یک نمایش ریاضی از متن ایجاد می‌کند که می‌تواند برای کارهایی مانند ترجمه و جستجو استفاده شود.

AWS همچنین دسترسی به Stable Diffusion، یک مدل هوش مصنوعی برای تولید تصاویر، از Stability AI، استارت‌آپی که در حال توسعه طیف وسیعی از مدل‌های AI مولد منبع باز است.

«Bedrock اصطکاک قابل توجهی را از شرکت‌ها حذف می‌کند. عماد مستقی، مدیر عامل Stability AI، شرکت سازنده مدل تصویر، می‌گوید: «استقرار مدل‌های مولد». “[این] برای مدل‌های باز ما که می‌توانند به راحتی به داده‌های مشتری بروند ایده‌آل است.”

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×