breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter یک شهر کوچک به مرکز طوفان QAnon تبدیل شد. در حال مبارزه است
کسب و کار

یک شهر کوچک به مرکز طوفان QAnon تبدیل شد. در حال مبارزه است

فروردین 23, 1402 1011

در پاسخ، ده‌ها نفر در بهار 2021 به بودگراون آمدند تا با کودکانی که معتقد بودند بدون هیچ مدرکی به قتل رسیده‌اند ابراز همدردی کنند و گل‌هایی را در طول مدت طولانی به جای گذاشته‌اند. مسیری که از جاده به قبرستان محلی منتهی می شود. “من این گل ها را به افتخار جوست کنول (قهرمان قهرمانان!) و سایر قربانیان سوء استفاده شیطانی می گذارم.” خوانده یک پیام بر سر قبر کودکان که از آن زمان حذف شده است. آنها پیام خود را با هشتگ #StopVanDissel امضا کردند.

ایدا برومبرگ می‌گوید: «من واقعاً عصبانی بودم. “این تصور که برخی از این دیوانه ها به قبر او رفتند و آنها همه این کارها را انجام دادند، واقعاً برای من جالب بود.”

توطئه Bodegraven در سراسر کشور موج زد. پس از افشای آدرس منزلش توسط وب سایت کت، رد پیل ژورنال، ون دیسل مجبور شد از امنیت شبانه روزی استفاده کند. در اکتبر 2021، مردی دستگیر به ظن توطئه برای نخست وزیر را پس از ارسال پست به یک گروه تلگرامی مرتبط با قرص قرمز، De Bataafse Republiek که از آن زمان توسط تلگرام حذف شده است، ترور کنید.

در ماه می، شهرداری بودگراون به اقدام قانونی برای جلوگیری از موج توطئه هایی که شهر را فراگرفته بود. شهردار آن زمان، کریستیان ون در کمپ، گفت که نگران است توجهی که شهر به آن جلب می‌شود به خشونت کشیده شود. «مردی سال گذشته در آرنهم در جریان یک به اصطلاح “شکار پدو” تا حد مرگ مورد ضرب و شتم قرار گرفت. nl/binnenland/burgemeester-bodegraven-als-het-nodig-is-laten-we-complotverspreiders-gijzelen~a0c62a93/” class=”external-link” data-event-click=”{“element”:”ExternalLink”, “outgoingURL”:”https://www.ad.nl/binnenland/burgemeester-bodegraven-als-het-nodig-is-laten-we-complotverspreiders-gijzelen~a0c62a93/”}” href=”https://www .ad.nl/binnenland/burgemeester-bodegraven-als-het-nodig-is-laten-we-complotverspreiders-gijzelen~a0c62a93/” rel=”nofollow noopener” target=”_blank”>گفت روزنامه هلندی AD، و اضافه کرد که نمی‌خواهد در بودگراون تکرار شود.

Kat was در ژوئیه 2021 در ایرلند شمالی دستگیر شد، جایی که او زندگی می کرد و سرانجام سال گذشته به هلند تحویل داده شد. Knevel که در اسپانیا مستقر بود، همچنین استرداد در اوت 2021 به اتهام تحریک خشونت و بود در ژوئن 2022 به 15 ماه زندان محکوم شد. Raatgever که ویدیویی از خود منتشر کرد که هنگام عبور از کنار ون دیسل فریاد می زد “کودک آزار”، همچنین در ژوئن 2022 به 18 ماه زندان محکوم شد. پلیس دو کانال تلگرامی را که در مجموع 13000 عضو داشتند را بست. و در سپتامبر 2022، شهرداری همچنین توییتر را به دادگاه برد، تلاش کردن—و شکست—برای وادار کردن پلت فرم به حذف آثار باقی مانده از توطئه بودگراون.

در بودگراون، ساکنان محلی پاسخ فعال شهرداری را به خاطر این واقعیت که زندگی در اینجا به حالت عادی بازگشته است، اعتبار می‌دهند. برومبرگ می گوید: «برای من، همه چیز تمام شده است. ساکنان محلی شهر نیز همین را می گویند. مانون فون آگموند در حالی که یک کالسکه را در خیابان بزرگ هل می‌دهد، می‌گوید: «انگار هرگز اتفاق نیفتاده است. یکی دیگر از ساکنان، Remco Zwaan، می گوید که کل ماجرا اکنون فقط یک داستان خنده دار است که او با دوستانش درباره آن صحبت می کند. استفانی که دو سال است در شهر زندگی می‌کند اما از به اشتراک گذاشتن نام خانوادگی خود خودداری می‌کند، می‌گوید: «فکر می‌کنم همه به راه خود ادامه داده‌اند». همه مطمئن نیستند که این قسمت برای هلند تمام شده است. Daniël de Zeeuw، استادیار فرهنگ رسانه های دیجیتال در دانشگاه آمستردام، که از QAnon به عنوان یک افسانه فوق توطئه یاد می کند که به ویژه در سازگاری با کشورهای مختلف خوب است، می گوید: “QAnon مبهم، گسترده و کلی است.” در هلند، او QAnon را به عنوان یافتن پیوندی با خرده فرهنگ‌های جدید و جایگزین که معمولاً در مورد غذا و سلامتی پست می‌کنند، توصیف می‌کند. او می افزاید: «این کمی شبیه یک میم است. “این الگویی است که مردم می توانند از آن استفاده کنند و با میل خود یا زمینه محلی خود تطبیق دهند.”

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×