breadcrumbs_delimiter کسب و کار breadcrumbs_delimiter کارگران گیگ در هند مورد ضرب و شتم، سنگسار و آزار قرار می گیرند
کسب و کار

کارگران گیگ در هند مورد ضرب و شتم، سنگسار و آزار قرار می گیرند

فروردین 23, 1402 1024

“پس از کووید، [سکوهای تاکسی‌نشین] هیچ مدیریتی ندارند. آنها بسیاری از کارمندان را اخراج کرده اند. کارکنان زیادی برای کمک به [رانندگان در زمین] وجود ندارد. این مسائل را پیش چه کسی می‌بریم؟» متیو می گوید. «حداقل قبلاً یک دفتر مربوطه [برای رسیدگی به اختلافات] وجود داشت، اکنون دفتر مربوطه وجود ندارد. همه چیز آنلاین است.»

Ola به سوالات ارسال شده توسط WIRED پاسخ نداد.

راثی از CIS می‌گوید که مکانیسم پاسخگوی شکایت برای کارگران گیگ “به طور کامل وجود ندارد” و همچنان “یکی از سه خواسته اصلی” کارگران است. او می‌گوید: «شرکت‌ها می‌توانند خدمات پاسخگوتر به مشتریان ارائه دهند. “کارگران اگر بیشتر از مشتریان نباشند، به همان اندازه مهم هستند، و آنها باید بتوانند همان نوع مکانیسم ها، شیوه ها و سیاست ها را به کارگران بسط دهند.”

زیرا کارگران اغلب در موقعیت‌های اقتصادی نامطمئن و شغلی برای عقب نشینی ندارند، دزدی یا حمله تأثیر زیادی بر توانایی آنها برای کسب درآمد دارد.

برخی از پلتفرم ها بیمه محدودی را برای کارگران شرکت ارائه می دهند، از جمله برای حوادث. با این حال، به گفته آدیتی سوری، مشاور ارشد در موسسه هندی برای سکونت‌گاه‌های انسانی، یک سازمان تحقیقاتی مستقر در بنگلور، که این طرح‌ها را مطالعه کرده است، اینها لزوماً مهلت زیادی ایجاد نمی‌کنند. تحقیقات او نشان داد که طرح ادعا علیه بیمه ارائه شده توسط پلت فرم یک فرآیند طولانی و پر زحمت است. سوری می‌گوید: «بنابراین حتی اگر آسیب بدنی شدیدی داشته باشید، مراحل زیادی وجود دارد که مانع از استفاده هر کسی از هر بیمه یا پیشنهادی از پلتفرم می‌شود. بنابراین، برای مثال، اگر در یک تصادف جاده‌ای هستید، پلیس باید درگیر شود. اکنون پیدا کردن ایستگاه پلیس مناسب، تماس به موقع با بیمه خود، رساندن آمبولانس به آنجا – اینها همه چیزهایی هستند که پلتفرم ها می گویند سعی می کنند و به آنها کمک می کنند، اما چیزی در آنجا وجود ندارد – که دوباره به گردن کارگر می افتد.”

تومار سخنگوی اوبر می‌گوید که شرکت به دوی کمک مالی کرد تا از دست دادن درآمد خود در نتیجه این حادثه را پوشش دهد، و این شرکت به او کمک کرد تا هزینه‌های پزشکی خود را تحت بیمه نامه در سفر اوبر دریافت کند. ، که همه درایورهای برنامه را پوشش می دهد.” دوی ادعا می کند که هم پول بیمه و هم حمایت مالی اوبر برای از دست دادن درآمد او به حساب بانکی او وارد نشده است.

«اوبر عمیقاً متعهد به ایمنی رانندگان در آن است. تومار می گوید برنامه Uber. “رانندگان Uber بسیاری از ویژگی‌های شفافیت و مسئولیت‌پذیری را دارند که سواران انجام می‌دهند، مانند بازخورد و رتبه‌بندی برای هر سفر، ردیابی GPS، دکمه اضطراری، و ویژگی سفر مشترک.”

در دهلی، Devi به اندازه کافی از Uber استفاده کرده است، که به گفته او به اندازه کافی امن یا سودآور نیست تا خطرات را توجیه کند. دیوی که قبلاً با حقوق ناچیزی در بیمارستان کار می کرد، رانندگی را یاد گرفت تا بتواند برای اوبر کار کند و در سال 2019 برای این پلتفرم رانندگی کرد. او که یک مادر مجرد بود، مجبور شد برای حمایت از دو فرزندش کاری پیدا کند. او می گوید: «در آن زمان، بسیاری از زنان اطراف من به من گفتند که اوبر گزینه خوبی است و درآمد خوبی دارد. «آن‌ها حتی کمیسیون‌های بالایی را در آن زمان کسر نمی‌کردند.»

اولین باری که او به اوبر شکایت کرد در سال 2020 بود که یک مشتری به طور لفظی به او حمله کرد. او به من فحاشی می کرد. من در آن زمان از مشتری شکایت کرده بودم، اما اوبر هیچ کاری در این مورد انجام نداد. زمانی که راننده شکایت می کند، اوبر هرگز کاری انجام نمی دهد. اما حتی یک شکایت کوچک از راننده به این معنی است که آنها حساب خود را مسدود خواهند کرد.”

در آن زمان، او به یاد می آورد که هر روز 500 روپیه (6.08 دلار) برای سوخت هزینه می کرد اما 2000 روپیه را به خانه می برد. (24.39 دلار) درآمد. اما اخیراً او می گوید که هزینه های سوخت به 700 روپیه در روز رسیده است، در حالی که درآمد او به کمتر از 1000 روپیه کاهش یافته است.

دیوی از این ناراحت است که علیرغم این حادثه تهدید کننده زندگی، با تجربه، تنها تماس‌هایی که او از اوبر دریافت می‌کند مربوط به زمان از سرگیری رانندگی است، زیرا او از ژانویه آفلاین است. او می‌گوید، با عصبانیت، آن شماره‌ها را مسدود کرده است. “من نگران فرزندانم هستم – اگر چنین چیزی دوباره تکرار شود چه؟ بنابراین من باید قبل از برداشتن گام‌های بعدی خیلی خوب فکر کنم.» در حال حاضر قصد ندارم به رانندگی برای اوبر برگردم.

(گزارش این داستان توسط شبکه پاسخگویی هوش مصنوعی مرکز پولیتزر پشتیبانی شد.)

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×