breadcrumbs_delimiter فرهنگ breadcrumbs_delimiter پایان HBO Max – و ظهور “Max” – چه معنایی برای استریم دارد
فرهنگ

پایان HBO Max – و ظهور “Max” – چه معنایی برای استریم دارد

فروردین 23, 1402 1013

یک سال پیش در این هفته، سرانجام یکی از بزرگترین ادغام‌های تاریخ بسته شد. این ازدواج دیسکاوری و وارنر مدیا، یک معامله 43 میلیارد دلاری بود که به اکنون با نام Warner Bros. Discovery شناخته می شود. طولی نکشید که تبرها افتاد. چند هفته بعد، مدیریت خدمات پخش اخبار CNN+ را خاموش کرد. هزاران اخراج وجود داشت. سپس، در اقدامی که حتی ناظران نزدیک را متعجب کرد، Batgirl را کنسرو کرد. > فیلم و شروع به کشیدن نمایش های محبوب مانند Westworld از HBO Max.

همه این اخبار بد با وعده‌هایی همراه بود: مدیرعامل جدید دیوید زاسلاو می‌خواست استودیو فیلم‌های بهتری از دی سی بسازد. و برای متمرکز نگه داشتن آن بر روی اکران های سینمایی، این شرکت HBO Max و Discovery+ را در یک سرویس پخش هیولا ادغام می کند. در آن زمان، WIRED ناراحت بود که نشان دهنده مرگ قریب الوقوع HBO Max است. به سرعت به یکی از محبوب ترین سرویس های پخش در سراسر جهان تبدیل شده بود. امروز شرکت فاش کرد که این سرویس که اکنون به سادگی Max نامیده می شود، در 23 می راه اندازی می شود. دوستان، پایان نزدیک است.

زاسلاو هنگامی که در طول یک رویداد مطبوعاتی برای اعلام مکس روی صحنه می‌رفت، بارها عبارت جذاب سرویس جدید را تکرار کرد، «کسی که باید تماشا کرد». او گفت، ایده این بود که ادغام تمام دارایی های معنوی شرکت، سرویس استریم را به خانه ای برای بتمن، باربی، و باگز بانی تبدیل کند. همچنین، House of the Dragon و House Hunters. این درست است، اما همچنین، این تلویزیون است – نه HBO Max.

هنرمندان برادران وارنر دیسکاوری به وضوح این را می دانند. با وجود اینکه آنها مکس را به عنوان مکانی با چیزی برای کل خانواده معرفی می کردند، به قول جی بی پرت، رئیس استریم جهانی، می خواستند به پیشنهادات HBO در سرویس استریم جدید «امتیاز» بدهند. در همان زمان، مدیران اجرایی محتوای متقاطع مانند Barbie Dreamhouse Challenge را تبلیغ کردند، یک سری جدید بازسازی خانه HGTV که، حدس زدید، با انتشار Barbieدر آینده گرتا گرویگ مرتبط است. > فیلم پیش از این، یک نگاه چشمک از یک اسباب بازی نمادین مانند باربی در HBO Max در خانه بود. داشتن آن در کنار یک سریال واقعیت رنو مانند ناهماهنگی شناختی است.

از قضا، این دقیقا همان سردرگمی است که برادران وارنر دیسکاوری قصد داشت از آن جلوگیری کند. در طول ارائه، پرت به صنعت استریم به عنوان نوجوانی اشاره کرد که هنوز خودش را کشف کرده است، و خاطرنشان کرد که مصرف‌کنندگان از این زمان به عنوان «دوران اوج سردرگمی» یاد می‌کنند که چه خدماتی برای آنها بهتر است. وجود یک استریمر با انبوهی از محتوای برادران وارنر و دیسکاوری، حجم گزینه‌های بینندگان را افزایش می‌دهد، اما مشخص نیست که آیا به آنها در انتخاب کمک می‌کند یا خیر.

این روزها انتخاب مشتری برای برادران وارنر دیسکاوری کمی حساس است. در طول ارائه به آن اشاره یا اشاره ای به آن نشد، اما اواخر هفته گذشته چهار قانونگذار – سناتور الیزابت وارن از ماساچوست، نماینده خواکین کاسترو از تگزاس، نماینده دیوید سیسیلین از رود آیلند و نماینده پرامیلا جایپال از واشنگتن-نامه ای به دادستان کل مریک گارلند و جاناتان کانتر، رئیس ضدانحصار وزارت دادگستری ارسال کرد. از آنها می خواهد تا در مورد ادغام برادران وارنر و دیسکاوری تحقیق کنند. آن‌ها نوشتند که اتحادیه ظاهراً به شرکت اجازه می‌دهد «روش‌های بالقوه ضدرقابتی را اتخاذ کند که انتخاب مصرف‌کننده را کاهش می‌دهد و به کارگران در بازارهای کار آسیب‌دیده آسیب می‌زند» (یعنی هالیوود).

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×