breadcrumbs_delimiter فرهنگ breadcrumbs_delimiter فیلم برادران سوپر ماریو شکست دادن غیرممکن خواهد بود
فرهنگ

فیلم برادران سوپر ماریو شکست دادن غیرممکن خواهد بود

فروردین 23, 1402 10135

هفته گذشته، در نمایش اولیه فیلم Super Mario Bros، نورها کم شد و لوگوی نینتندو درخشید. مخاطبان. وقتی ماریو برای اولین بار وارد صحنه شد، کودک نوپایی که احتمالاً پدر و مادرش هم سن آنها بودند، از پشت فریاد زد «نینتندو!» این لحظه ای بود که هر بحثی را که ممکن بود مردم در مورد کیفیت فیلم داشته باشند، قطع کرد. در نهایت، فیلم Super Mario Bros. برای کودکان است.

و بچه ها به زور بیرون آمدند. اقتباس‌های بازی‌های ویدیویی مدتی است که خوب کار می‌کنند، اما فیلم Super Mario Bros.  موفق ترین افتتاحیه جهانی تا به حال برای یک فیلم انیمیشن را به ثمر رساند، از  Frozen 2 سبقت گرفت و احتمالاً پردرآمدترین فیلم سال 2023 باقی خواهد ماند. این به راحتی بزرگترین فیلم بازی ویدیویی در بین تمام فیلم ها است. زمان، در مسیر نابود کردن عناوینی مانند Warcraft و Pokémon: Detective Pikachu. این نوع موفقیت مانند یک نقطه عطف به نظر می رسد، مانند چیزی که سایر اقتباس های 60 بازی ویدیویی در حال ساخت می توانند از برادران ماریو یاد بگیرند. اما واقعیت این است که تعداد کمی از آن فیلم‌ها (اگر هیچ کدام) همان کاری را که این یکی انجام داده است تکرار کنند.

نگاه کردن به فیلم 1993 Super Mario Bros. آموزنده است. در آن زمان، ماریو یک دهه سن داشت و در حال حاضر یک پدیده بود، شاید برای برخی از کودکان آمریکایی بیشتر از میکی ماوس قابل تشخیص باشد، اما حتی ستاره او نیز نتوانست آن تلاش بی‌نشاط را از دست تماشاگران گیج‌کننده نجات دهد. سی سال بعد، ماریو هنوز هم چهره بازی‌ها است، حتی با وجود فروش بیشتر بازی‌های اخیر او توسط فرنچایزهای جدیدتر.

این باعث می‌شود او به چهره‌ای از بازی‌ها تبدیل شود. تأثیر عمیق و تغییر ناپذیری که بازی ها در این 30 سال بر فرهنگ جهانی گذاشته اند. در این زمینه، ماریو را یک «شخصیت بازی» نامید – همانطور که می‌توانید بگویید، مثلاً جوئل از The Last of Us – به قدری مضحک از شمایل نگاری خود تقلیل می یابد که تقریباً بی معنی است. شما می توانید استدلال کنید که ماریو به اندازه سوپرمن قابل تشخیص است. اشتباه می کنید، اما از فروم Reddit شما را نمی خندیدند. برای تبلیغ بازی‌های المپیک تابستانی 2020 در توکیو، شینزو آبه، نخست‌وزیر فقید ژاپن، با لباس‌های سایز بزرگ از لوله تار ظاهر شد و کلاه قرمزی M را تکان داد. هیچ شخصیت بازی دیگری – و عموماً تعداد بسیار کمی از شخصیت‌های تخیلی – چنین سطحی از شناخت برند را ندارند. فیلمی با حضور آن قهرمان که سال گذشته در دنیایی منتشر شد که در آن 3.2 میلیارد نفر بازی می‌کردند، اما سرنوشت آن منفجر شدن بود.

به آینده، فیلم برادران سوپر ماریو. موفقیت بینشی در مورد استراتژی های شرکتی آینده برای این فیلم ها ارائه می دهد. فیلم Mario کاملاً آشکارا به عنوان یک تبلیغ برای بازی‌ها عمل می‌کند، آهنگ آژیر برای نسل آلفا. زیرا بین ایده ماریو و واقعیت محبوبیت او فاصله وجود دارد. ماریو همچنان پرفروش‌ترین فرنچایز بازی‌های ویدیویی در تمام دوران است، اما عناوینی مانند Fortnite هستند که بر ذهن بازیکنان جوان‌تر تسلط دارند. آخرین بازی بزرگ ماریو، Super Mario Odyssey، در سال 2017 منتشر شد و 25 میلیون نسخه فروخت، اما Fortnite در مواردی بیش از 15 میلیون بازیکن در یک روز.

محصولات ترانس مدیا به نوعی همیشه تبلیغاتی برای همه چیز در جهان خود هستند. اما فیلم برادران سوپر ماریو، در نقش همکارم آنجلا واترکاتر اشاره کرد در هفته گذشته، هدف خود را بسیار واضح تر برای بازگرداندن مخاطب به محصولات اصلی خود دارد. هر جهشی برای شکستن یک طلا “؟” جعبه، هر جرقه آبی دریفت از چرخ‌های کارت ماریو، هر آهنگ افسانه‌ای موسیقایی – همه آنها به دنبال آن بودند که به صراحت آن گیم‌پلی آزادانه را به شما یادآوری کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×