breadcrumbs_delimiter امنیت breadcrumbs_delimiter نحوه استفاده از مدیر رمز عبور All-In-One جدید اپل
امنیت

نحوه استفاده از مدیر رمز عبور All-In-One جدید اپل

فروردین 22, 1402 1025

بیشتر افراد از یک مدیر رمز عبور یا دو عامل احراز هویت – حتی افرادی که می دانند این ایده خوبی است – زیرا نصب و مدیریت برنامه دیگری خسته کننده به نظر می رسد. خوب، اگر کاربر اپل هستید، دیگر به برنامه دیگری نیاز ندارید: دستگاه شما می‌تواند رمزهای عبور شما را مدیریت کند و کدهای احراز هویت دو مرحله‌ای را برای شما تولید کند، و حتی می‌توانید آنها را با یک رایانه ویندوزی همگام‌سازی کنید.

مدیران رمز عبور مهم هستند. چرا؟ برای خلاصه کردن سریع، استفاده از رمز عبور یکسان برای هر وب سایت و برنامه یک دعوت آزاد برای هکرها برای دسترسی به تمام حساب های شما است. دلیل آن این است که رمزهای عبور به طور منظم درز می کنند، و یک رمز عبور فاش شده در یک سایت می تواند به هکرها امکان دسترسی به سایر حساب های شما را بدهد، اگر از رمز عبور یکسانی در همه جا استفاده کنید. پس بهتر است در هر سایتی از یک رمز عبور کاملاً متفاوت استفاده کنید، اما هیچ انسانی نمی تواند این تعداد رمز عبور را به خاطر بسپارد.

مدیریت گذرواژه بهترین راه حلی است که در حال حاضر داریم، زیرا آنها می توانند رمزهای عبور ایمن را برای همه خدمات شما ایجاد و سپس ذخیره کنند. با این حال، اکثر مردم از یکی از این برنامه‌ها استفاده نمی‌کنند، زیرا یادگیری چنین برنامه‌هایی می‌تواند پیچیده باشد و بهترین‌ها رایگان نیستند.

بنابراین بسیار خوب است که اپل چنین عملکردی را ارائه می‌کند. اما یک نکته منفی هم دارد: اگر کاملاً پنهان نباشد، کمی دفن شده است. با این حال، اگر کاربر سافاری با چندین دستگاه اپل هستید، این ویژگی به این معنی است که می توانید به سرعت رمزهای عبور ایمن را برای همه حساب های خود ایجاد و ذخیره کنید. در اینجا چگونگی آن است. توجه داشته باشید که برای همگام‌سازی گذرواژه‌ها بین دستگاه‌ها به یک حساب iCloud (رایگان) برای این سرویس نیاز دارید، اگرچه اگر کاربر اپل هستید تقریباً مطمئناً قبلاً یک حساب کاربری دارید.

ایجاد رمز عبور

برای شروع، ممکن است لازم باشد این ویژگی را فعال کنید که می‌توانید آن را در تنظیمات سیستم در دستگاه خود در زیر گذرواژه‌ها پیدا کنید. مطمئن شوید که iCloud Keychain روشن است. کاربران ویندوز همچنین باید iCloud برای ویندوز ، که می‌تواند رمزهای عبور شما را با Chrome یا Microsoft Edge همگام‌سازی کند.

ساده‌ترین راه برای افزودن گذرواژه‌ها به مدیر رمز عبور پنهان اپل این است که فقط شروع به استفاده از دستگاه‌های خود و ذخیره گذرواژه‌ها در حین حرکت کنید. وقتی وارد هر حساب آنلاینی در Safari یا در هر برنامه‌ای در iPhone یا iPad خود می‌شوید، معمولاً یک پنجره بازشو ظاهر می‌شود که از شما می‌پرسد آیا می‌خواهید رمز عبور را در iCloud Keychain برای تکمیل خودکار ذخیره کنید. ساده‌ترین راه برای افزودن حساب‌ها: فقط کافی است دکمه ذخیره گذرواژه را فشار دهید و نام کاربری و رمز عبور شما ذخیره می‌شود.

از طرف دیگر، اگر در حال ثبت‌نام هستید. یک حساب کاربری جدید، به طور کلی به شما یک رمز عبور قوی ارائه می شود که به طور خودکار ایجاد می شود – در غیر این صورت، می توانید روی نماد کلید در بالای صفحه کلید در تلفن همراه یا در سمت راست قسمت رمز عبور روی دسکتاپ ضربه بزنید. در هر صورت باید گزینه افزودن گذرواژه جدید را مشاهده کنید، که می‌تواند به طور خودکار یک رمز عبور قوی برای شما ایجاد کند.

از این پس، زمانی که وارد سیستم شوید سایت، دستگاه شما پیشنهاد می کند نام کاربری و رمز عبور را برای شما پر کند. معمولاً از TouchID، FaceID یا رمز عبور سیستم شما برای تأیید هویت شما استفاده می‌کند، پس از آن، قسمت نام کاربری و رمز عبور پر می‌شود. این کار باعث می‌شود تا رمزهای عبور و حتی نام‌های کاربری که برای ورود به سیستم استفاده می‌کنید به خاطر بسپارید. وب‌سایت‌ها.

گذرواژه‌های خود را مرور و ویرایش کنید

ممکن است از خود بپرسید که دقیقاً همه این گذرواژه‌ها در کجا کجا ذخیره می‌شوند. بیایید به گذرواژه‌ها در تنظیمات سیستم برگردیم. در اینجا فهرستی از تمام رمزهای عبوری که ذخیره کرده اید پیدا خواهید کرد.

اپل از طریق جاستین پات

به این نوشته امتیاز بدهید!

افراد نیوز

افراد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×